Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Post autor: GoF » pt mar 27, 2015 15:13

Witam

Mam nietypowy problem z centralnym zamkiem w samochodzie. Zamyka i otwiera wszystkie drzwi i klapy poza drzwiami kierowcy.
Wydaje się to powszechną usterką jak padł siłownik czy zamek ale przy probie otwierania/zamykania przycisk w drzwiach czasem lekko się poruszy, czasem trochę przesunie jak by się starał się otworzyć ale nie miał siły.
Tak się dzieje jak jest zimno bo gdy się zrobi cieplej (ostatnie dni) to czasem udaje mu się zamknąć i otworzyć. W lecie nie było z tym problemu a nastała zima i przestał działać.
Myślałem, że padł całkowicie ale zrobiło się cieplej i zaczyna działać na nowo. Lepiej mu idzie z zamykaniem niż otwieraniem. Nie jest to chyba usterka elektryki bo działa a wydaje się, że coś mechanicznie go blokuje. Im zimniej tym ciężej pracuje.
Mało kto chce się podjąć naprawy zamka i większość mechaników chciała by go wymienić ale szkoda wywalać oryginalny zamek i wstawiać chińskie wynalazki z allegro, lepiej reanimować oryginał.
Orientuje się ktoś co może być przyczyną takiego działania zamka? Ewentualnie kto w Krakowie zajmuje się takimi usterkami i do kogo warto z tym podjechać?



motochemia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 14, 2014 17:32

Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Post autor: motochemia » pt mar 27, 2015 17:19

Nie dokładnie wiem jak wygląda budowa oryginalnego zamka w golfie, więc podzielę się po prostu tym co wiem.

Kiedyś w swoim samochodzie miałem bardzo podobny problem. Otwierały się wszystkie drzwi prócz tych kierowcy. Po rozebraniu tapicerki drzwi okazało się, że śrubki, które zaznaczyłem na zdjęciu, poluzowały się i nie podciągały całego mechanizmu w górę.

Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Post autor: Haki » pt mar 27, 2015 19:27

GoF, demontaż tapicery i obserwuj jak działa mechanizm ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Post autor: Qto » sob mar 28, 2015 11:47

GoF, trzeba wyciągnąć zamek i zobaczyć jak pracuje część mechaniczna...jak zachowuje się część elektroniczna, przy okazji rozbiórki poprawić luty.



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Centralny zamek nie działa w drzwiach kierowcy

Post autor: GoF » wt mar 31, 2015 08:24

Dziękuję wszystkim za pomoc. W takim razie trzeba się brać za rozbieranie drzwi. Chyba, że wcześniej znajdę mechanika/elektryka który by się tego podjął.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości