Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: bugatti415 » pt sie 16, 2013 18:55

Witam.Dzisiaj ponownie zabralem sie za zamek tylnej klapy.Ostatnio tylko cofnalem dzwignie bo sie zaciela i cyngiel od klamki nie siegal jej,w rezultacie nie moglem otworzyc klapy.Teraz postanowilem cos poprawic zeby po raz kolejny nie sciagac tej upierdliwej oslony od srodka.Na poczatek popsikalem WD-40 caly mechanizm gdzie tylko sie dalo.Ale nadal jest jak bylo.To znaczy cyngiel od klamki tylko mala swojaczescia naciskal na mechanizm otwierania.Praktycznie samym rogiem,okolo 3 mm.I czasami to nie wystarczalo zeby otworzyc bagaznik.Wystarczylo ze raz przeskoczylo i po wszystkim.Dostrzeglem po chwili na osce klamki,tam gdzie jest ta mala sprezyna ze jest luz jakies 3 mm.Jak nacisnalem palcem za ten cyngiel w lewa strone patrzac od srodka samochodu to bylo juz prawie dobrzeA w kazdym badz razie duzo lepiej jak wczesniej.Duzo mniejsze szanse na to aby znowu cos przeskoczylo.Wsadzilem wiec na oske dystans o szerokosci jakies 1,5 - 2 mm w miejsce gdzie tworzyl sie luz.Na dystans wykorzystalem jakas stara miedziana podkladke.No i powiem ze jest o niebo lepiej.Mam nadzieje ze wytrzyma do dluzszy czas.Miejsce zamontowania dystansu pokazalem na zdjeciu.Klamka na foto nie moja,ale bedzie wiadomo o co chodzi.Zielona strzalka zaznaczylem to miejsce.Mysle ze komus sie przyda ta podpowiedz.Tutaj foto :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/020 ... 9447c.html" onclick="window.open(this.href);return false;



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: tomko66 » pt kwie 24, 2015 09:39

Witam! U mnie podobnie, nie można otworzyć klapy. Już kiedyś się zdarzyło, ale potem był spokój. Wczoraj powrót do przeszłości. Jutro postaram się to ogarnąć, bo wybieramy się na wieś, a pod blokiem to nie robota. Zamiaruję wymontować zamek, wyczyścić wkładkę, nasmarować i polutować przerwane kable w prawej przelotce (te złączyłem prowizorycznie i zaizolowałem)... Podejrzewam, że przy okazji któryś padł ponownie. Zabieram aparat, to może udokumentuję prace. Dobrego dnia Koleżanki i Koledzy :bajer:



Ophidian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:25

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: Ophidian » wt kwie 28, 2015 21:21

Pytanie do tematu : może ktoś na zdjęciu zaznaczyć w którym miejscu są kable od górnej przelotki które są odpowiedzialne za działanie zamka w klapie bagażnika ? Pytanie dla niektórych głupie ale wolę mieć pewność zanim zacznę grzebać.



Katasza1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 05, 2016 11:23

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: Katasza1986 » wt sty 05, 2016 12:06

Witajcie, mam pytanie odnosnie zamka tylnej klapy w golfie IV. Centralny nie dzialal od jakiegos czasu ale teraz nawet kluczyk nie reaguje. Juz 3 mechanik odwleka naprawe. Czy mozecie mi powiedziec co ja mam zamowic (jaka czesc) zeby naprawic zamek. Wydaje mi sie ze nowa klamka nie jest mi potrzebna ale nie wiem nawet jaki mechanizm zamowic. Dodam tylko, ze oslona jest juz zdjeta i tylko od wew mozna otworzyc klape
Bardzo prosze o pomoc



golfiasty79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:56

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: golfiasty79 » wt sty 05, 2016 13:38

Cześć
Ja mam taki problem otóż jak swojego goferka otworze z pilota to słychać siłowniki, otworzy drzwi a klapy nie, muszę przekręcić kluczyk aby otworzyć klapę bagażnika. Pilota mam dokładanego, mój Golf to "golas". Czy to może być wina zamka czy klamki ?


Obrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: XV2 » wt sty 05, 2016 14:17

Siłownika.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: amatorek » wt sty 05, 2016 23:05

golfiasty79 pisze:Czy to może być wina zamka czy klamki ?
Witam,bez ściągnięcia tapicerki(plastiku)z klapy trudno stwierdzić co jest przyczyną.
W moim przypadku (miałem tak samo jak Ty)winna była wkładka,a dokładnie plastik na jej końcu,jest tam otworek do którego mocuje się siłownik ,u mnie był wyłamany więc zakupiłem zamek z wkładką,plastik przełożyłem do swojej wkładki i nie muszę teraz używać kluczyka żeby otworzyć klapę.
Tak na marginesie,po to są kluczyki żeby raz na jakiś czas zamki otwierały,bo jak centralny nawali to może być problem z wejściem do auta.
Pozdrawiam



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: tomko66 » sob sty 16, 2016 16:57

Postanowiłem i ja dołożyć swoje "pięć groszy". Mam podobny problem z zamkiem plus brak oświetlenia. Myślę o wymianie zamka i mikrostyku. Dość mam takich sytuacji, gdy zamek się zatnie i trzeba rwać tapicerkę klapy. Zastanawiam się jedynie na tym, czy brać używany ori, czy jakiś zamiennik. Ori, to ori, więc tu raczej innej opcji nie widzę. Przy okazji, wkładka się zapiekła na amen... Jak to jakoś bez uszczerbku wymontować? Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Nie moge otworzyc tylnej klapy.

Post autor: amatorek » czw sty 21, 2016 22:39

tomko66 pisze: Ori, to ori, więc tu raczej innej opcji nie widzę.
Sam sobie odpowiedziałeś
tomko66 pisze:Jak to jakoś bez uszczerbku wymontować
demontujesz zamek,wyciągasz wkładkę ,rozbierasz ją, myjesz najlepiej benz. ekstr. i nie zapomnij o kolejności blaszek (zapadek). :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości