Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mjj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2015 09:47

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: mjj » wt lip 21, 2015 09:55

Cześć,

kupiłem miesiąc temu Golfa IV w kombi, jednak ma on drobny feler - nie otwierają się prawe drzwi pasażera. Na zdjęciu poniżej widzicie zamek, po lewej gdy centralny jest otwarty, po prawej gdy centralny jest zamknięty. Macie może jakieś rady jak to otworzyć? Byłem z tym u mechanika, ale zawołał mi za usługę 300 zł, co moim zdaniem jest delikatnym przegięciem w tym temacie. Dziękuję bardzo za każdą pomoc.

Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: Sztomel » wt lip 21, 2015 15:58

Nie widzimy zamka tylko bolec wskazujący położenie rygla zamka. Domyślam się tylko, że bolec rygla po prawej stronie powinien się wysunąć tak jak ten po lewej stronie.
Prawe drzwi pasażera - więc masz wersję kombiaka z trójką drzwi tak, bo nie napisałeś czy przednie czy tylne ?
Jak otwierasz i zamykasz drzwi - pilotem czy manualnie kluczykiem i czy masz instalację pod pilota czy nie.
Próbowałeś te drzwi otworzyć kluczykiem czy może masz zaślepkę w miejcu wkładki zamka tych drzwi.
Nie rozpisałeś się specjalnie w tej kwestii :hmm:


Obrazek

mjj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2015 09:47

Re: Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: mjj » wt lip 21, 2015 17:24

Sztomel pisze:Nie widzimy zamka tylko bolec wskazujący położenie rygla zamka. Domyślam się tylko, że bolec rygla po prawej stronie powinien się wysunąć tak jak ten po lewej stronie.
Prawe drzwi pasażera - więc masz wersję kombiaka z trójką drzwi tak, bo nie napisałeś czy przednie czy tylne ?
Jak otwierasz i zamykasz drzwi - pilotem czy manualnie kluczykiem i czy masz instalację pod pilota czy nie.
Próbowałeś te drzwi otworzyć kluczykiem czy może masz zaślepkę w miejcu wkładki zamka tych drzwi.
Nie rozpisałeś się specjalnie w tej kwestii :hmm:
Przepraszam, masz rację, napisałem nieco chaotycznie :)

Faktycznie widzimy bolec, i na zdjęciu jest zdjęcie jednego i tego samego rygla od tylnych prawych drzwi pasażera. Pozycja po lewej gdy centralny zamek jest otwarty, a po prawej gdy centralny zamek jest zamknięty, drzwi otwieram pilotem, ponieważ nie mam możliwości otwierania tylnych drzwi kluczykiem.

W sprawnych drzwiach (np. lewe tylne pasażera) gdy zamek jest otwarty rygiel wystaje na ok 1 cm, w tych uszkodzonych nie wystaje w ogóle. Przy zamkniętym zamku w sprawnych drzwiach rygiel wygląda tak jak w tych uszkodzonych podczas zamka otwartego otwartych (lewa strona zdjęcia), natomiast w tych uszkodzonych przy zamkniętym zamku rygiel zapada się do środka (prawa strona zdjęcia).

Wyczytałem w sieci, że czasami pomaga otwieranie i zamykanie zamka pilotem i ciągnięcie klamki od wewnątrz, u mnie niestety to nie zdało egzaminu. Niestety nie mam już pomysłu jak to zrobić, być może ktoś miał już taki problem i zna rozwiązanie.

Mam nadzieję, że już nieco jaśniej przedstawiłem swój problem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: Qto » wt lip 21, 2015 17:29

mjj pisze:czasami pomaga otwieranie i zamykanie zamka pilotem i ciągnięcie klamki od wewnątrz
od zewnątrz też próbuj...czasami ma się farta i zaskoczy po godzinie :los2:
Jak się nie uda to czeka Cię demontaż tapicerki, bez tapicerki jest szansa że się otworzy, być może tylko rygiel jakoś blokuje się w tapicerce i dlatego nie można otworzyć...możesz też próbować pomóc ryglowi w "wyjściu" na zewnątrz, może jakimś małym śrubokręcikiem. Generalnie problem z tych gdzie nie wiadomo co się stało i trzeba kombinować



mjj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2015 09:47

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: mjj » wt lip 21, 2015 18:01

Zdzwoniłem jeszcze raz do byłej właścicielki by dokładniej zdiagnozować usterkę i spytać o okoliczności, to powiedziała, że...chyba te drzwi były otwierane awaryjnie przez jakiegoś majstra, bo raz zatrzasnęła kluczyk w środku :grrr: Ale nie jest pewna czy to były te drzwi. Obejrzałem teraz dokładniej uszczelkę przy szybie z zewnątrz i była delikatnie wciśnięta do środka.

Zabrałem przy okazji śrubokręty, i chciałem zdemontować tapicerkę tak jak na tym filmie " onclick="window.open(this.href);return false;, jednak przy zamkniętych drzwiach chyba nie mam dostępu do torxów, albo nie mogę ich znaleźć :(



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: Sztomel » wt lip 21, 2015 19:12

Ostatnią rzeczą jest to że poprzedni właściciel poda faktyczną przyczynę usterki. Nawet jeśli wiedziała co jest grane to i tak jej nie poda więc jesteś zdany na siebie i własne ustalenia. Nigdy nie wierz w to co ktoś Ci powie tylko musisz ruszyć głową i myśleć za siebie.
Jak jesteś tak łatwowierny to podaj swój adres a sprzedam Ci tyle sprawnych rzeczy, że głowa boli a ja przy okazji pozbędę się badziewia :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: Qto » wt lip 21, 2015 19:20

mjj pisze:przy zamkniętych drzwiach chyba nie mam dostępu do torxów
nikt nie przewidywał zdejmowania tapicerki na zamkniętych drzwiach...ale jest to do zrobienia. Na otwierających się drzwiach wyczai gdzie dokładnie są wkręty...i wtedy próbuj je znaleźć na drugich drzwiach...miejsca jest tam niewiele, ale da się dojść kluczem



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Zatrzaśnięte drzwi pasażera

Post autor: Sztomel » wt lip 21, 2015 19:45

nie wiem jak na bocznych tylnych drzwiach ale gdyby spotkało Cię to na przednich to musiałbyś wyrwać siłą jeden blochowkręt przy przednim słupku "A" w miejscu montażu zewnętrznego lusterka - reszta blachowkrętów by poszła normalnie. Nie ma dojścia z śrubokrętem krzyżowym. Mam wersję trzydrzwiową więc nie mam pojęcia jak z tyłem - to chyba zrozumiałe.
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2015 19:49 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości