Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: Elvis_btm » śr wrz 16, 2015 12:07

Witam. Ja również miałem problem ale z szybą przednią pasażera. Wyglądało to tak, że szyba była zamknięta a cały mechanizm działał. Opuszczał się i podnosił tyle, że bez szyby. Pewnie gdybym to olał to szyba by spadła. Od razu wykręciłem boczek. Zdjąłem te gumowe zaślepki i ustawiłem mechanizm tak aby był widoczny przez te otwory. Co się okazało po prostu śrubki na tych białych plastikowych ślizgach się poluzowały. Szybę nałożyłem na te ślizgi białe i mocno dokręciłem. Działa lepiej jak z fabryki :bigok:



szaszlyk24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt maja 10, 2013 23:48

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: szaszlyk24 » sob wrz 19, 2015 22:48

Dzisiaj mechanizm wymienił mi na nowy, szyba dalej cała się nie chowa, ale niby tak jest w zamiennikach narazie chodzi płynnie.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: Sztomel » sob wrz 19, 2015 23:29

Kto Ci to wymienił ?
Zamiennik się nie chowa ? - taki zamiennik nie miałby prawa bytu na rynku. Ktoś coś sknocił.


Obrazek

szaszlyk24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt maja 10, 2013 23:48

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: szaszlyk24 » ndz wrz 20, 2015 23:57

Gościu mnie oszukał znowu szyba nie działa tak jak powinna.



Margareta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 07, 2017 16:18

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: Margareta » sob sty 07, 2017 17:17

witam,czy ktoś morze mi podać jakiegoś linka,jak rozebrać okładzinę drzwi i sprawdzić-naprawić ,szybę która spadła,mechanizm na korbkę,ale widze że są przyciski do elektryki Pozdrawiam



Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby - usterka

Post autor: Blu » ndz sty 08, 2017 19:07

Proszę oto link golf IV : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=333502" onclick="window.open(this.href);return false;

Linki golf III : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160158" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.golf3.pl/dane-techniczne-i-p ... t8206.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiedziałem o jakiego golfa chodzi :) ale z opisu to chyba o III.
Ja natomiast mam identyczny problem jak kolega Elvis_btm. Chciałem wziąć bilet na autostradzie i kupa...szyba przymarzła :)
Mam nadzieję że faktycznie tylko wyskoczyła szyba z uchwytów...bo przymarznięta wisi, mechanizm pracuje i nawet jak podjeżdża do góry to dociska tą szybę.
Mechanizm lekko opuściłem i zepchnąłem szybę do środka drzwi, oparła się na tych uchwytach i działa w górę i w dół ale jest luźna, mogę ją podnieść rękoma lekko do góry ale nadal coś jakby trzymało. Zrobi się "cieplej" to zdejmę tapicerkę i zobaczę czy to kwestia dokręcenia szyby w uchwytach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości