Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_BRAVO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 18, 2015 10:26

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: _BRAVO » śr lis 18, 2015 10:39

Witam. Drodzy forumowicze jest to mój pierwszy temat i liczę na wyrozumiałość. Myślę, że temat umieściłem w odpowiednim dziale. ;)

Mianowicie zdecydowałem się na zakup i odrestaurowanie VW Golfa 2 i pytanie brzmi ile potrzeba ścierniwa, aby dokładnie oczyścić całą karoserię wewnątrz, zewnątrz i do tego jeszcze każdy element zawieszenia co do 1 śrubki. Widziałem już podobny temat na forum, ale niestety nic ciekawego nie wyczytałem. Przeszukałem chyba już "całe internety" i nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Będę piaskował ścierniwem o gradacji 0,4mm do 0,8mm bo jest ona polecana do takich prac przez wszystkich sprzedawców. :hmm:

Liczę na szybką i konkretną odpowiedź z waszej strony! :smoke:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: jhosef » śr lis 18, 2015 11:26

A po co chcesz piaskować całą karoserię?

Usuwanie oryginalnego zabezpieczenia i kataforezy to nie jest nalpeszy pomysł.
Mk2 był zabezpieczany zanurzeniowo, uszkodzisz ochronę w miejscach niedostępnych. Moim zdaniem bez głębszego sensu działanie.



_BRAVO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 18, 2015 10:26

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: _BRAVO » śr lis 18, 2015 12:24

Biorąc pod uwagę, że jest to auto z 89r. to ma prawo być "pordzewiałe" i jest. na zawieszeniu jest rdzawy nalot, tu i tam trzeba będzie wstawiać reperaturki (mówię głównie o podłodze i progach). Chcę idealnie wyczyścić Golfa po czym wszystko w podkład epoksydowy. Nawet pod oryginalnym zabezpieczeniem i konserwacją jest rdza, ale nie zmieniajmy tematu mojego postu.

Pytanie brzmi:

Około ile kg ścierniwa o gradacji 0,4mm do 0,8mm potrzeba do wyczyszczenia VW Golfa 2??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: Qto » śr lis 18, 2015 16:28

Piaskowalem cala karoserie mając około 700kg piasku. Pod koniec był to właściwie pyl i kiepsko szło...ale wkoło komina nie dostałem nic poza piaskiem. W miarę się to jeszcze nadawało do mniejszych elementów jak np zawieszenie. Całości z bolem styklo na budę, zawias i elementy silnika.
Zależy czym chcesz robić i jak duży będzie odzysk...ja robiłem pod wiata, większość materiału była odzyskac



_BRAVO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 18, 2015 10:26

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: _BRAVO » śr lis 18, 2015 20:49

No i już jakaś konkretna odpowiedź. :pub: Będę piaskował piaskarką syfonową i piaskiem kwarcowym powszechnie dostępnym o gradacji jak już wyżej wspomniałem 0,4mm do 0,8mm i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaki będzie z tego odzysk. Też będzie to robione gdzies w blaszaku albo pod wiatą, aby można to bylo jeszcze raz wykorzystać.

Ma ktoś z was jeszcze jakieś inne doświadczenie z piaskowaniem karoserii?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: Qto » śr lis 18, 2015 21:06

Gdybyś chciał to piaskować na otwartej przestrzeni...to zamów wywrotkę :los2: Jak piaskowałem (też piaskarką syfonową) to jeden piaskował a drugi przesiewał odzyskany piasek...i miał co przesiewać.

Jeśli nie masz co zrobić z nadmiarem piasku...to myślę że bezpieczne będzie pół tony. Będziesz widział jak idzie...i czy dotrwasz z tym do końca piaskowania czy jednak będzie mało.

Dodam jeszcze że piaskowałem dosyć trudną karoserię - Porsche 912. Strasznie głębokie nadkola z tyłu, dużo wywijasów z przodu pod klapą...jakieś schowki cuda-wianki. Deska rozdzielcza jako element karoserii...



_BRAVO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 18, 2015 10:26

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: _BRAVO » śr lis 18, 2015 21:21

Ja jeszcze tak jak pisalem chce wypiaskować również zawieszenie i cały środek + komorę silnika. Potem wspawki i znów piaskowanie tych wspawanych elementów. Pytanie jeszcze tutaj raczej do ludzi z małopolski. Gdzie tanio mogę dostać taki piasek?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: Qto » śr lis 18, 2015 21:30

_BRAVO pisze:Pytanie jeszcze tutaj raczej do ludzi z małopolski. Gdzie tanio mogę dostać taki piasek?
pytaj na forum regionalnym
viewforum.php?f=124" onclick="window.open(this.href);return false;



_BRAVO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 18, 2015 10:26

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: _BRAVO » czw lis 19, 2015 09:20

Ook ok ;) dzięki wielkie. Liczę na więcej opinii na temat postu :grin:



Awatar użytkownika
SilentBob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 20, 2015 14:41
Lokalizacja: Turośl

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: SilentBob » ndz lis 22, 2015 13:16

Z doświadczenia wiem że mi na przykład najlepiej się piaskowało karoserie piaskiem kwarcowym o gradacji 1mm przy ciśnieniu 6 Bar...fajnie szło i nie pozostawiało wgnieceń.
Co do miejsca, ja wybrałem sobie letni słoneczny dzień i piaskowanie pod chmurką, fajnie bo wszystko dokładnie widzisz.
Piasek kwarcowy dostępny jest w każdym szanującym się sklepie budowlanym, za 25 kg worek zapłacisz około 8 zł...
Moja rada, jest taka że jak robić takie pracę to tylko w lato i w dość ciepły dzień lub robić to w dość dużej kabinie do piaskowania...
Do odzysku piasku ważnym elementem jest wilgoć a w tym wypadku jej brak, uwierz nie chcesz żeby Ci się piaskarka co chwilę zatykała bo będziesz chciał umrzeć :)
Pozdrawiam :)


Szlugi, dragi, dzi*ki chore... To nie dla mnie, ja mam Bore :D
My Borka--->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=586436

Awatar użytkownika
bluesboxer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Piaskowanie całej karoserii. Ile kg ścierniwa potrzebne?

Post autor: bluesboxer » pt mar 04, 2016 10:26

SilentBob jakiego kompresora i piaskarki czy pistolet używasz do tych 6bar? Czy jest sens wydawać 400zł na małą piaskarkę syfonową ok 20l żeby wypiaskowac sobie elementy zawieszenia typu Belka i ogólnie przeróżne metalowe pierdoły przez pokrywę zaworów po felgi skoro mam kompresor 100l kraft 2tłoki niby wydajność 480l, w realu pewnie o połowę mniej.. ?


Jetta A1 Coupe 1.6d CR '81
Golf MK3 Variant 1.9 TDI 1Z Special '95
Golf MK3 Cabrio 1.6 AFT Classic Edition '96
A3 8l 1.6 AEH
A6 C5 limo 1.9 TDI AFN @145hp 320Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości