Bora, rygiel wlewu paliwa.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lokomisiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:19
Lokalizacja: Toruń

Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: lokomisiek » wt gru 22, 2015 14:29

Cześć, mam problem z wlewem paliwa, wczoraj otworzyłem go jak zawsze, po czym nie byłem w stanie go już zamknąć, poklikałem guziczkiem ale nawet nie było słychać charakterystycznego puknięcia podczas otwierania- chyba że pukniecie powodowała klapka która odskakiwała. Dzisiaj popatrzyłem, rygiel jest ale w środku, cofnięty, naciskałem go jakimś drucikiem i sprężynka była odbijał ale nadal był schowany 2-3cm w głąb szczelinki. Ponadto jak patrze na rygle na allegro maja one czarna końcówkę wygląda jak plastik, a u mnie jest tylko metalowa część głęboko schowana, nie zwróciłem niestety nigdy uwagi jak to wygląda w sprawnym ryglu, chciałem się do niego dostać ale za cholerę nie wiem jak zabrać się do zdjęcia tapicerki.

A więc pytanie czy uszkodzony jest rygiel jako mechanizm, czy powinno być coś jeszcze na nim, co było przedłużeniem i się to zgubiło. Czy problem leży jeszcze gdzieś indziej?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: Eyk88 » wt gru 22, 2015 21:06

Aparatu foto nie masz? Pokaż tą "końcówkę". Zdejmij osłonę wlewu paliwa i będziesz wiedział o co chodzi.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: amatorek » wt gru 22, 2015 21:48

Witam,z opisu Twojego wygląda na to że masz wydatek ,powinna wystawać blokada klapki(skoro jest dziura 2cm.to jest ułamana blokada,rygiel klapki)
W momencie otwierania wlewu ,blokada podnosi się do góry, zwalnia klapkę która się odchyla,blokada wraca do punku zamknięte(wystaje ok-5mm)
Tak jest w Golfie i w Borze powinno być tak samo.
Pozdrawiam



lokomisiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: lokomisiek » wt gru 22, 2015 23:32

Samo zdjęcie plastiku z wlewu nic nie da bo to jest część nie należąca do tego plastiku.

Myślałem własnie że coś powinno być więcej, ale dziwne jest to ze po wciśnięciu przycisku ta blokada się w ogóle nie zwalnia, a nawet jeśli się coś ułamało to nadal powinno działać, czyli się cofać czy coś, a nie dzieje się kompletnie nic.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: Eyk88 » śr gru 23, 2015 21:04

To piszę odkręć i zajrzyj do środka... to tylko jedna śrubka...



lokomisiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:19
Lokalizacja: Toruń

Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: lokomisiek » pn gru 28, 2015 18:30

Dzisiaj się za to wziąłem, od strony wlewu nic nie zdziałałem, po przebiciu się przez tapicerkę wyjąłem mechanizm, okazało się ze silniczek nie odbił i na siłę tez nie dało się go "odbić" wiec popukałem trochę i odskoczył, po podłączeniu działał, wiec przesmarowałem i wrócił na swoje miejsce- póki co nie sprawia problemów, jak w najbliższej przyszłości znów zastrajkuje to wymienię na nowy :)



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Bora, rygiel wlewu paliwa.

Post autor: Eyk88 » pn gru 28, 2015 22:46

To typowa awaria w naszych autach. Dlatego radziłem zdjąć osłonę wlewu i wtedy pomajdrować blokadą bo pewnie by puściła wtedy. Jedna śrubka a nie trzeba zdejmować tapicerki itp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości