Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: MaciekV5 » pt gru 05, 2014 22:15

A nie mówiłem? ;) Dobrze, że działa.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Skrzak » sob gru 06, 2014 22:48

A jeszcze taka drobnostka - wydaje mi się, że lewy spryskiwacz trochę pryska ponad lampę, tzn na lewo do góry od lampy po części i widzę, że połowa lampy (strona z żarówą H1) jest brudna. Czy te kulki mona jakoś przekręcić w dyszy? Miałem dodatkową dyszę ale jak tam przekręciłem kulkę to dysza pękła, być może była stara i zużyta ale czy normalnie się je reguluje?



Awatar użytkownika
lukas5519
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 18, 2016 16:38

Re: Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: lukas5519 » wt gru 13, 2016 14:36

Trochę odświeżę temat. Mam problem tego typu że pompka pracuje spryski sie wysuwają ale płyn nie leci czy ktoś miał z tym do czynienia?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Skrzak » wt gru 13, 2016 14:49

Sprawdź jaką masz pompkę, bo jak wstawiłem febi zamiast ori to też tak miałem, ale teraz podejrzewam, że trzeba było zamienić przewody bo do febi wtyczka miała inny kształt, więc masa z plusem mogły być zamienione. Zreanimowałem ori pompkę, rozciąłem ją, wyczyszciłem, nasmarowałem co trzeba i ścisnąłem cybancikiem i chodzi do tej pory.



Awatar użytkownika
lukas5519
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 18, 2016 16:38

Re: Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: lukas5519 » wt gru 13, 2016 22:15

Wiesz co pompa jest ok. Bo odłączyłem ten wąż co idzie do sprysków i jak jest odłączony to pryska a jak podepnę spryski to lipa. Sprężonym powietrzem też robiłem i zonk



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Skrzak » wt gru 13, 2016 22:36

No tak mi też pompka febi pompowała ale dawała radę tylko wysunąć spryski ale spryskać szkło już nie. Dla tego podejrzewam że do pompki miałem odwrotnie podłączone przewody, bo sam zakładałem wtyczkę z wypustką pasującą do pompki febi.



Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Vincet_Vega » śr gru 14, 2016 00:02

Spróbuj podłączyć pompkę ręczną pod wąż przy zbiorniczku, który idzie z pompki do spryskiwaczy reflektorów i zobacz czy jak dasz ciśnienie to będą pryskać. Trochę płynu w wężach jest, więc jakaś mgiełka powinna pójść. W ten sposób sprawdzisz czy dysze są drożne. Z tego co kojarzę tak gdzieś przy ok. 2 bar powinny już się wysunąć i pryskać.
Jeśli wykluczysz przytkanie dysz to ewidentnie pompka daje za słabe ciśnienie, które owszem pozwala na wysunięcie spryskiwaczy ze zderzaka, natomiast nie wytwarza na tyle ciśnienia, żeby pchnąć płyn.



Awatar użytkownika
Patryk.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw gru 31, 2015 17:24

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Patryk. » śr gru 14, 2016 14:51

Witam, mam podobny problem. Tyle, że u mnie jeden sprysk się nie wysuwa, mogę przytrzymać sprysk który działa i z którego leci płyn a on nadal się nie wysunie. Co może być tego przyczyną, że działa tylko jeden?



Awatar użytkownika
lukas5519
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 18, 2016 16:38

Re: Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: lukas5519 » śr gru 14, 2016 21:15

Vincet_Vega pisze:Spróbuj podłączyć pompkę ręczną pod wąż przy zbiorniczku, który idzie z pompki do spryskiwaczy reflektorów i zobacz czy jak dasz ciśnienie to będą pryskać. Trochę płynu w wężach jest, więc jakaś mgiełka powinna pójść. W ten sposób sprawdzisz czy dysze są drożne. Z tego co kojarzę tak gdzieś przy ok. 2 bar powinny już się wysunąć i pryskać.
Jeśli wykluczysz przytkanie dysz to ewidentnie pompka daje za słabe ciśnienie, które owszem pozwala na wysunięcie spryskiwaczy ze zderzaka, natomiast nie wytwarza na tyle ciśnienia, żeby pchnąć płyn.

Wiesz co jak podłączyłem pod sprężone powietrze to płyn ktory był w wężu prysnął na lampy więc dysze drożne. Czyli wychodzi że kupiłem za słabą pompkę



Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Spryski lamp, za małe ciśnienie, gdzie ma iść wężyk?

Post autor: Vincet_Vega » pt gru 16, 2016 11:46

Powiedz, jaką kupiłeś pompkę?
Tak często jest z tymi zamiennikami, że wytwarza jedynie takie ciśnienie, że spryskiwacze wysuną się ze zderzaka, ale ciśnienie nie pozwala na to żeby wypchnąć jeszcze płyn pod ciśnieniem.
Też kiedyś kupiłem zamiennik i właśnie tylko wysuwała spryskiwacze ze zderzaka, ale reanimowałem oryginalną i wszystko elegancko działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości