awaryjne otwarcie maski

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » wt maja 16, 2017 17:52

witam, linka raczej działa bo maska się po pociągnięciu podnosi ale jak ciągnę za ten plastikowy bolec ze strzałka to nie odpuszcza coś i maska ciągle jest trzymana. Moge otworzyć tylko żeby lekko włożyć śrubokręt. Czy ktoś moze mi powiedzieć co można podważyć albo co nacisnąć żeby puściła ta cześć która pokazałem na zdjęciu ? bardzo dziękuje za szybka odpowiedz.

tu widać co trzyma jeszcze maskę.

http://obrazki.elektroda.pl/6631007400_1494949603.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu moze ktoś pokaże mi co mógłbym ruszyć ?

http://obrazki.elektroda.pl/4068464500_1494949734.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

inne zdjęcie moze lepiej coś widać.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Qto » wt maja 16, 2017 19:33

element który pokazuje żółta strzałka trzeba przesunąć zgodnie ze strzałką czerwoną

Obrazek



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » wt maja 16, 2017 19:42

Dokładnie też tak myślałem. Ale nie mam jak tego zrobić. Nie dość, że część jest półokrągła ( śrubokret sie ślizga) to jeszcze mega ciężko tam czyms dojść - część jest na samym końcu. Nie mam pojęcia czym to ruszyć, jestem mentalnie po 2 rundach na parkingu wyczerpany :(

walczyłeś z tym kiedyś ? może jakąś wskazówkę sprzedasz..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Qto » wt maja 16, 2017 20:05

Wyciągnij grill i odkręć zamek...będziesz mógł otworzyć maskę z 5cm więcej. Tylko na odkręconym zamku nie szarp się z maską bo będzie ją blokowała linka i czujnik otwarcia (jak jest)...uchyl tyle ile się da i wtedy kombinuj. Jak dalej nie będziesz mógł sobie poradzić to kombinuj z wypięciem linki i czujnika (jak jest)...po ich odłączeniu od zamka otworzysz maskę do końca - na pewno jest to do zrobienia bo tak otwierałem.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » wt maja 16, 2017 20:13

Grilla żeby zdjąć trzeba trzeba odkręcić te 3 torxy ? nie mam przy sobie torxów, dopiero w weekend na działce. Tylko tak myślałem - co ze śrubkami? przecież jak odkęcę to one gdzieś wypadną. Te śrubki na zewnątrz tylko chudym torxem bo w plastikowe dziurki po zaślepkach trzeba trafić ale siłą grawitacji przecież spadną gdzieś? a srubka pod znaczkiem VW widoczna ale też spadnie jak jej nie przytrzymam jakoś..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Qto » wt maja 16, 2017 20:29

grill jest wpinany...zamek przykręcany. Po zdjęciu grilla śrubki złapiesz ręką :bajer:



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » wt maja 16, 2017 22:05

a wiesz co mi go trzyma na środku? każdy róg grila odpiąłem i nadal trzyma go coś na górnym środku gdzie jest ten plastikowy dzyndzel do otwierania maski, przez którego grila nie zdejmę a zrobię więcej miejsca najwyzej sobie


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Qto » wt maja 16, 2017 22:25

górą są cztery spinki które wypina się do przodu auta...czyli ciągniesz do siebie
dołem są trzy spinki które trzeba wyciągnąć do góry. Najpierw odpinasz górę później dół.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » wt maja 16, 2017 23:16

dolne ogarnąłem i rzeczywiscie wyszły bez problemu z góry tylko poradzilem sobie z narożnymi. Czy te 2 na środku co trzymają są miej więcej tam gdzie postawiłem znaki zapytania ? nie chce urwać to raz, dwa, że mało miejsca tam jest więc może czymś podważyć ale najlepiej dokładnie tam gdzie są spinki, żeby nie urwać czegoś. Na zielono to miejsce gdzie gril będzie trzymany przez cypelek którego nie zdejmę. Obrazek


Wydaje mi się, że u gory saą tylko trzy zatrzaski. Narożniki dwa i centralnie na srodku pod taka dziurką. Spójrz kolego :
https://spplthumb.blob.core.windows.net ... 808967.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

bardzo ładnie tu ukazane jest tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=yHPa3T4Bmoo" onclick="window.open(this.href);return false;

tyle, że na otwartej masce ja będę mieć dużo trudniej ale jest też patent na końcu ,żeby zdjąc ten dzyndzelek. Jutro walczę dalej.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Mavrick » śr maja 17, 2017 07:10

Rozumiem ze ciagniecie za plastikowa raczke (w grilu) zwalniajaca ta blokade nic nie daje?? (pytam bo Twoj post brzmi troche tak jakbys dopiero co kupil gofera;))



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » śr maja 17, 2017 08:06

Dokładnie nic. Właśnie się zastanawiam co może być w ogole przyczyną tej awari i wydaje mi się, że cos wlaśnie z plastuikową rączką jest nie tak. Ona zawsze dawała jakiś opór i ciągniecie do siebie zwalniało maske. teraz ciagnę ją do końca i nic sie nie dzieje, mam nadzieję, że to tylko coś się zsuneło ale jak mam obstawiać to właśnie coś przy tym elemencie..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: awaryjne otwarcie maski

Post autor: amatorek » śr maja 17, 2017 21:20

Witam ,ja też miałem problem z otwarciem maski,kombinowałem i nic nie dało.
Psiknąłem WD ,zamknij (dociśnij )otwórz ,powtórz procedurę ze trzy razy,chodzi o rozruszanie zamka,u mnie dało radę otworzyć Tobie też się może uda.
Wydaję mi się że problem leży po stronie braku smarowania bo wiadomo "kto smaruje ten jedzie"



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

awaryjne otwarcie maski

Post autor: Matifcb » śr maja 17, 2017 21:30

Nie głupie, tylko jeśli to zerwana linka z tego plastikowego cyndzla to raczej wd40 nie pomoże. Maska sie unosi wiec pierwszy etap po pociągnięciu wajchy w środku auta działa. Dopiero później jak powinno sie ciagnąć ten cypelek do siebie to on jakis taki sztywny się wydaje...


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: awaryjne otwarcie maski

Post autor: amatorek » śr maja 17, 2017 21:54

Tam nie ma linki,ona jest tylko przy otwieraniu z kabiny.Nie rozgryzałem zasady działania "cypelka",rączki ale jednak ma zasadnicze znaczenie .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości