[Bora] Przestawiony przód po kolizji

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

[Bora] Przestawiony przód po kolizji

Post autor: mkmck » śr gru 27, 2017 20:17

Witam.
Bardzo proszę o podpowiedź, co może być do wymiany/naprawy po kolizji z murem. Kilka dni temu warunki pogodowe mnie przerosły i przyłożyłem mordą Bory w mur lecąc bokiem. Po kolizji zderzak, atrapa i błotniki są przesunięte o kilka cm w jedną stronę, maska odstaje i nie mogę jej otworzyć. Czy to będzie po prostu skrzywiony pas przedni? Samochodem zrobiłem kilkaset km i nie zauważyłem żadnych mechanicznych objawów. Samochód jeździ prosto, jak przed kolizją. Dziękuję za pomoc
Obrazek


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

[Bora] Przestawiony przód po kolizji

Post autor: rotkeh » śr gru 27, 2017 21:51

Ciężko coś oszacować bez obejrzenia od środka , jednak moim zdaniem głównie to pas przedni przesunął się i za pewne popękany. Belka pasa przedniego pod zderzakiem mogła się też przesunąć, tu może wystarczyć tylko odkręcić i ustawić na pozycję. Zderzak dostał mogło pozrywać zgrzewy przy ślizgach bocznych, może ślizgi. Błotnikami bym się nie przejmował jak pas poszedł na bok to pociągną je za sobą , odkręcić i ustawić na miejsce powinny wrócić. Mogło zerwać mocowania chłodnicy do pasa przedniego. Ogólnie największy koszt to pas przedni który niestety jest z tworzywa i pęka , zderzak z lakierem też podbije cenę.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

[Bora] Przestawiony przód po kolizji

Post autor: mkmck » czw gru 28, 2017 11:24

Dzięki za odpowiedź. Jeśli przyjdzie wymieniać pas przedni, to używka ori, czy zamienniki w tym przypadku też ok?


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

[Bora] Przestawiony przód po kolizji

Post autor: rotkeh » czw gru 28, 2017 13:13

Z autopsji nie polecam zamiennika,nie dość że liche wykonanie, to po pół roku korozja na elementach wzmocnień pasa, szukaj ori używki.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości