po raz setny słabe ogrzewanie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
truckerowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 15, 2010 22:21
Lokalizacja: PKL

Re: po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: truckerowski » sob gru 04, 2010 00:34

Wiesz, ciężko stwierdzić czy wyeliminowałem... Jutro spróbuje ostatnią rzecz czyli odkamienianie tego dziadostwa i zobaczymy czy przyniesie jakiś skutek. Z tego co czytałem,niektórym pomogło. Zastanawia mnie też fakt czy gęstość płynu nie wpływa na działanie nagrzewnicy... Kiedy auto było zalane wodą z nawiewów leciał niemalże skwar a teraz chłód.

Co do węży, jeden jest ciepły,drugi nieco chłodniejszy.
Temperatura waha się w granicach 80*C, do 90*C nie dochodzi po wymianie wężyka, którym wcześniej wyleciał mi płyn. Brałem pod uwagę uszkodzenie termostatu ale dolny wąż do chlodnicy jest równie gorący więc wniosek z tego taki że termostat przepuszcza odpowiednio wg mnie. Wentylator się włącza, chłodzenie prawidłowe,układ odpowietrzony...

Jestem w kropce. Jak jutrzejsza operacja odkamieniania nie pomoże czeka mnie chyba zdejmowanie kokpitu co przy panującej porze roku nie będzie czymś zbytnio relaksującym.

Pozdrawiam i czekam na dalsze porady.
Dzięki.



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: piru » sob gru 04, 2010 14:50

to nie chodzi o to że termostat może być walnięty albo co :satan: bo wskazówka powinna stać dęba przed 90 stopniami a nie wahać się w czasie jazdy od 80 do 90, pierwszym błędem jest zły dobór termostatu tzn często mechanicy idą po najniższej linii oporu i kupują tani termostat np. Torpana który ma temp otwarcia 83 stopnie a nie 87 albo też montują go na szybko co skutkuje tym że oring od spodu termostatu pęka i przez termostat cały czas zapyla płyn bez względu czy jest otwarty czy zamknięty :grin:

odkamienienie nagrzewnicy może skutkować tym że zacznie cieknąć :grrr: ale skoro śmigałeś na wodzie faktycznie mogła się zakamienić :hmm:

co do wpływu czynnika tj czy woda czy płyn to napiszę Ci że u mnie to obecnie jest płyn ale po wymianie nagrzewnicy uzupełniłem koncentratem więc nie ma to za wielkiego wpływu w zime skoro u mnie jest ciepło :hmm:

spróbuj odkamienić ale nie jakimiś specyfikami typu kret czy inne badziewia bo jest tam na nich napisane aby nie stosować w układach aluminiowych bo wtedy to ryzyko że będzie cieknąć wzrasta i to znacznie :hmm:

co do wymiany nagrzewnicy jeśli już do niej dojdzie to CI współczuje :pub:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
truckerowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 15, 2010 22:21
Lokalizacja: PKL

Re: po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: truckerowski » sob gru 04, 2010 17:53

Właśnie wróciłem z zabiegu odkamieniania. Teoretycznie wyleciało całkiem sporo piany i różnorakiego syfu, następnie płukanko octem i wodą, ostatecznie zalany płynem.
Efekt nie jest rewelacyjny, ale w porównaniu do tego zimna co wiało wcześniej to jest lepiej. Na 2 stopniu dmuchawy z nawiewów wydobywa się ciepłe (nie gorące) powietrze, na 3 i 4 praktycznie stygnie znów do chłodnego...
W środku troszkę czuć zapach płynu ale nie wiem czy jest to wina oblania poszczególnych przewodów czy też odpowietrznika...Oby nie ciekła nagrzewnica.
Tak właściwie to gdzie mógłbym zauważyć ew. nieszczelność? Wewnątrz pojawi się płyn?

Dzięki kolego piru za pomoc, jak widzę tylko Ty interesujesz się tą sprawą.



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: piru » ndz gru 05, 2010 12:06

truckerowski pisze:...Tak właściwie to gdzie mógłbym zauważyć ew. nieszczelność? Wewnątrz pojawi się płyn? ...
najczęściej jest wyciek od strony pasażera, rzadko od strony kierowcy :satan:

skoro masz płynem zalane łatwo go wychwycisz :bajer: chodź przy tej pogodzie to wiecznie chodniczki mokre :panna:

będzie oki miejmy nadzieje :bigok:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: lukasz2017 » pn gru 27, 2010 18:21

moze ma ktoś foty gdzie znajdują sie te klapki z ktorych rwie sie ta gąbka??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: Paweł Marek » wt gru 28, 2010 00:22

masz w tym temacie na początku rysunek, dokładnie w dół pod cyfrą 5 jest prostokątny otwór a w nim ta klapa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: lukasz2017 » wt gru 28, 2010 00:35

tzn wystarczy zdjac deske? czy tunel tez zdejmowac?



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: piru » wt gru 28, 2010 08:48

lukasz2017 pisze:tzn wystarczy zdjac deske? czy tunel tez zdejmowac?
rozbiórka na czynniki pierwsze Cię czeka :hmm:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

lukasz2017
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw paź 21, 2010 22:10

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: lukasz2017 » wt gru 28, 2010 10:01

po raz kolejny:)



skajek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 14:02
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

po raz setny słabe ogrzewanie

Post autor: skajek » wt gru 28, 2010 17:40

Witam moje ogrzewanie tez slabo daje nagrzewnica wymieniona ale wlasnie czytam tu co do temperatury...moj nie osiaga 90w czasie jazdy mam jakies 80 moze nawet pare stopni mniej co proponujecie zrobic?pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości