GTD licznik

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: memberofhs » ndz sie 01, 2010 18:43

Koledzy, padł mi licznik prędkościomierza. Coś jest nie tak: przy jeździe na 1wszym biegu bez gazu mam 25 km/h!. A licznik nie powinien nic wskazywać, gdyż pokazuję od 20 km/h. Przy 50 km/h mam już około 80-90 km/h. Co się przestawiło? Nic tam nie grzebałem, zmieniałem tylko podświetlenie zegarów. No.. jak się zepsuło to już zdejmowałem wskazówkę, ustawiałem. Ale nic to nie daje. Ponad to: nieraz jest tak, że wskazówka rozpędzi się i po zatrzymaniu zostaje na 30 km/h. Muszę walnąć parę razy dłonią w deskę by spadła na 0 (20 km/h). Co jest grane? Pomoże ktoś :panna: ?



NightDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 31, 2009 14:35
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: NightDay » śr sie 04, 2010 13:49

Może w skrzyni ten wirnik sie zwalił lub poprostu linka ci pękła w którymś miejscu.Miałem podobnie jakis czas temu że czasem nie działał mi licznik prędkościomierza pomimo że mam z zegarkiem bez obrotka i też dociskałem linke z tyłu przy liczniku czasem pukałem aż w końcu zdechła i trzeba było wymienić na nową.Może być to u ciebie ze się przeciera i zawiesza czasem spróbuj nową wsadzić.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: marcinek84 » śr sie 04, 2010 21:24

To ze wskazówka sie zawiesza to moze byc ciężej chodząca os wskazówki lub cos małego wpadło między magnes a taka miseczkę połączona ze wskazówka. Ewentualnie cos sprezyna nie odbija moze.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: memberofhs » śr sie 04, 2010 22:44

Powiem to co zaobserwowałem: jak palcem pokręcę wskazówką to raz spada a raz się zawiesza - czyli coś pod tarczą ją przycina. Poza tym... jak nagnę palcem wskazówkę to jakby sprężyna się naginała: raz zostaje na 30 km/h, potem już na 70, potem 140 (pzykładowe wartości). Im więcej razy nagnę tym mocniej się "deformuje" sprężyna. Jak delikatnie nagnę to czasem wraca do zera (20 km/h), a czasem coś się zatnie pod tarcza (widzę, czuję, słyszę). Co to jest?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: Lipek81 » czw sie 12, 2010 22:22

Wymień licznik, bo szkoda czasu na naprawę. Możesz też podmienić sam prędkościomierz, nawet z benzyny.



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: memberofhs » pt sie 13, 2010 00:13

No ale co tam padło? Nie idzie tego nijak naprawić? Co mu się stało po zwykłej zmianie podświetlenia?



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: Matt_GT » pn sie 16, 2010 22:50

Bardzo możliwe, że marcinek84 ma racje. po prostu rozbierz licznik i tam gdzie jest ten magnez wyczyść go czystą szmatką a miejsce gdzie wchodzi ta iglica od strzałki przeczyść kawałkiem cienkiego druciku( polecam jeden zwoik linki od roweru). Następnie malutką kropelkę środka czyszczącego np cx bądź wd wpuść do tego właśnie otworu żeby iglica na początku dostała poślizgu a potem powinno to wrócić do normy



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

GTD licznik

Post autor: memberofhs » pn sie 16, 2010 23:28

To by wyjaśniało sprawę zacinania się. A jak sprawa oszukiwania na km/h? Wskazuje o 20-30 km za dużo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości