Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » pt sie 06, 2010 17:17

W tylnej klapie mam po lewej i prawej jej stronie gumowe osłonki na kable. Jedna z osłonek jest już dziurawa pytanie jak ją wymienić nie rozcinając kabli?
dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: daworz » pt sie 06, 2010 18:03

Kolego nie ma takiej możliwości żeby to wymienić. Ja w moim golfie też miałem uszkodzoną ta osłonkę i normalnie wziąłem taśmę izolacyjną i starannie to zakleiłem.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » pt sie 06, 2010 19:21

Dzieki
A gdzie szukać info jaki kolor kabelka za co odpowiada? Pytam bo wszystko działą, lampki świecą a jeden z kabelków jest przerwany.
dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: daworz » pt sie 06, 2010 20:17

a jaki to kabelek dokładniej???
Jak nigdzie nie znajdziesz opisu to najlepiej ściąg osłonę na klapie i zobaczysz do czego on idzie i będziesz mieć wszystko jasne.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » sob sie 07, 2010 07:25

Dzięki dzisiaj tak zrobię a potem czarna izolacja może się uda. Sprawdzałem wczoraj wszystkie światła działają z tyłu więc zostaje ogrzewanie szyby.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: daworz » sob sie 07, 2010 09:33

to jak już rozbierzesz te klapę to postaraj się znaleźć drugą część tego zerwanego kabla i go połącz i zaizoluj lub załóż koszulkę termokurczliwą


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » sob sie 07, 2010 13:33

Juz po zabiegu. Byłem u kolegi mówił mi że po grubości kabla poznać można że odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby. koszulka termokurczliwa i poszlo. jednak gdy w trakcie jazdy wciskam ogrzewanie szyby kontrolka na wyświetlaczy przy kompie pokładowym nie pojawia się. Chyba coś nie tak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: zikr6 » sob sie 07, 2010 15:37

harvard pisze:Juz po zabiegu. Byłem u kolegi mówił mi że po grubości kabla poznać można że odpowiada za ogrzewanie tylnej szyby. koszulka termokurczliwa i poszlo. jednak gdy w trakcie jazdy wciskam ogrzewanie szyby kontrolka na wyświetlaczy przy kompie pokładowym nie pojawia się. Chyba coś nie tak.
nie wiem który masz rok golfa,ja mama starego z 98 roku i żadnej kontrolki na tablicy nie mam.Po wciśnięciu przycisku od ogrzewania szyby robi się żółty i szyba grzeje.Gdy jest tylko podświetlony jest koloru czerwonego



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » sob sie 07, 2010 20:19

dzięki za podpowiedz. Jest to rok 2002 podświetla się na pomarańczowo jak się go przyciśnie. Oki może tak ma być.
dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: Lipek81 » czw sie 12, 2010 22:10

daworz pisze:Kolego nie ma takiej możliwości żeby to wymienić.
- :panna: A jak myślisz, jak w fabryce to składali? Przeprowadzili kable, a potem dali wtyczki z dwóch stron? Na 100% da się to wymienić. Tyle tylko że dużo roboty, bo trzeba wytargać wiązkę elektryczną z samochodu, albo z klapy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: Qto » pt sie 13, 2010 13:44

Na lewym tylnym słupku, nad punktem masowym są wtyczki. Kontrolki od grzania szyby nie ma.
Obrazek



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: harvard » śr wrz 01, 2010 18:38

A powiedzcie jak nazywa się fachowo ta guma. Chciałbym poszukać na alllegro ale jakoś nie mogę natrafić na link z jakakolwiek aukcją.
dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak wymienić gumową osłonkę na kablę w tylnej klapie?

Post autor: Qto » śr wrz 01, 2010 20:34

harvard, myślę że lepiej podjechać do ASO, poprosić o część nr "1J6 971 840 A", zapłacić 12zł i cieszyć się nową przelotką...na allegro może byś problem ze znalezieniem bo to nie są zbyt chodliwe graty, a jak już znajdziesz to nie wiadomo w jakim stanie i pewnie wyjdzie drożej niż w ASO :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości