Demontaż drzwi naprawa szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Resun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Demontaż drzwi naprawa szyby

Post autor: Resun » wt sie 24, 2010 08:44

Witajcie
Przerabiam naprawę uchwytów - ślizgaczy od szyby elektrycznej prawy przód w MKIV
Robiłem to trochę z pamięci i pominołem przy demontażu jeden szczegół - nie odkręciłem zamka.
Blacha się zdemontowała,wraz z uchwytem mocującym zamek do blachy (ten plastik montowany na dwa bolce) ale zamek został przy dzwiach :). Musiałem tylko odczepić od zamka ten rygielek - (grzybek - sygnalizujący otwarcie drzwi co sie podnosi i chowa ..nie wiem jaką ma fachową nazwę ) i teraz za ch.. nie umiem go spowrotem zaczepić ;/

Musiałem szybko ząłożyć szybę bo robiłem to pod chmurką i deszcz mnie pogonił a teraz perspektywa ponownego rozkręcania szyby, blachy i wyciąganie zamka aby tylko zachaczyc druta lekko mnie zniechęca ...

Czy jest jakiś patent na zaczepienie tego druta - dostęp jest tylko przez ten otwór w blasze przez który ten drut przechodzi do zamka.

Czy ściąganie blachy z zamkiem niesie za sobą jakieś dodatkowe problemy?
Wiem że najpierw trzeba wyciągnąc bęben zamka i ściągnąc cięgło od klamki .... ale czy tam nie ma kolejnych pułapek ?



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Demontaż drzwi naprawa szyby

Post autor: Reksio » wt sie 24, 2010 15:13

Witam! Podepnę się do tematu, a mianowicie mam pytanie do kolegi: spadła mi szyba do wewnątrz drzwi (prawa strona, przód, auto 3 drzwiowe) i wiem, że popękały na pewno uchwyty z tworzywa co podnoszą szybę, naprawiałem to już od strony kierowcy.
Moje pytanie jak zdjąć boczek od strony pasażera z przodu, tzn. czy jest jakaś śruba w uchwycie do zamykania drzwi? Inne śruby już odkręciłem, ale nie wiem jak rozebrać uchwyt i czy tam jest jakaś śruba, a nie chcę rwać na siłę, żeby czegoś nie urwać ???



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Demontaż drzwi naprawa szyby

Post autor: _Lucas_ » wt sie 24, 2010 15:50

Reksio jest, musisz podważyć uchwyt od strony pasażera, wtedy ukażą Ci się z tego co pamiętam dwie śrubki ,które trzymają boczek.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Demontaż drzwi naprawa szyby

Post autor: wariat12233 » wt sie 24, 2010 21:08

_Lucas_ pisze:Reksio jest, musisz podważyć uchwyt od strony pasażera, wtedy ukażą Ci się z tego co pamiętam dwie śrubki ,które trzymają boczek.
dokładnie, uchwyt musisz tak jakby rozpołowić i tam są 2 śruby


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Demontaż drzwi naprawa szyby

Post autor: Radas » ndz sie 29, 2010 20:43

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości