2 nieznane przewody

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pytlex
+ 12 VWolt!
+ 12 VWolt!
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:18
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

2 nieznane przewody

Post autor: pytlex » śr wrz 22, 2010 22:34

Ostatnio w golfie padło mi radio (SONY XR-4252), tzn nie wlacza sie... Bylo wszystko ok do czasu. Ostatnia próba wlaczenia zakonczyla sie fiaskiem. Wyjałem radio z kieszeni zanioslem do domy podlaczylem pod molexa w kompie i na wyswietlaczu zaswiecily sie wszystkie elementy... to chyba radio jeszcze nie umarło całkiem... ;) Ale chcialem sprawdzic kable w aucie. Bezpieczniki są ok przewody polaczone prawidlowo. Jednak dopatrzylem sie dwóch przewodów (zolto-bialy, niebiesko-bialy) koncówki maja odizolowane wiec chyba gdzies powinny byc podlaczone, nie? Te przewody wychodzą z tego gąbczastego pancerza z lewej strony. Spotkal sie ktos z czym takim? moze to jakis minus do radia...? boje sie dotykac tych kabli zebym czegos niee spalil... HELP :)



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

2 nieznane przewody

Post autor: reanimat » śr wrz 22, 2010 23:38

proponuje skorzystać z próbówki jeśli na kablach idzie napięcie to następnym krokiem jest ustalenie do jakiej wiązki one należą w tym celu musisz rozebrać tą szufladkę pod kierownicą, zdjęcie tej kostki z bezpiecznikami i odwrócenie jej na drugą str. później już tylko z górki



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

2 nieznane przewody

Post autor: marcinek84 » czw wrz 23, 2010 22:42

Jak dobrze pamiętam żółto-biały szedł u mnie od radia do licznika ale nic nie było podłączone tam. A ten niebiesko-biały to może nie niebiesko-szary? bo niebiesko-szary to od podświetlenia. Jeśli mówimy o oryginalnej wiązce.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
xelloss23
Matys
Matys
Posty: 215
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 20:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

2 nieznane przewody

Post autor: xelloss23 » wt lis 02, 2010 19:52

a co może być przyczyną zakłóceń przez podświetlenie zegarów brzmienia radia ? :):)
swojego mk2 kupiłem niedawno, facet który miał go poprzednio narobił najwyraźniej jakichś patentów
gdy np. pojaśniam sobie podświetlenie zegarów - radio gra głośniej :P a w głośnikach słychać jednostajne brzęczenie, takie jak daje np gitara podpięta do pieca bez uziemienia, brzęczenie ustaje gdy wyłączam światła/przyciemniam podświetlenie
wiem, że będę musiał raczej wszystko wypruć i posprawdzać, ale chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia zanim zacznę :)
źle pomyślane zasilanie?
w desce mam też jakieś 2 nieznane kable
od razu mówię - radio jest raczej lipa, ale fakt że działa na sucho jest dowodem że potrafi grac czysto ;P


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

2 nieznane przewody

Post autor: marcinek84 » wt lis 02, 2010 20:20

Moze ktos inteligentny podłączył zasilanie/sterowanie pod podświetlenie?! Napięcie maleje i moc radia. Najlepiej sprawdzic co tam jest. Choc najlepiej to zasilanie z akumulatora i sterowanie od skrzynki bezpieczników jak jest zaplon. A moze tylko ktos przewód pomylił we wtyczce. Bo przewód podświetlenia idzie do radia.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
xelloss23
Matys
Matys
Posty: 215
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 20:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

2 nieznane przewody

Post autor: xelloss23 » wt lis 02, 2010 23:22

hehe właśnie na tym cały dinks polega, że tam nie ma wtyczki przy radiowych kablach, każdy kabel z którego radio korzysta jest osobno, jak zajrzałem za radio, to były tylko polepione izolacją i to tak, że jeden był na wierzchu, inny sobie latał, część była pozlepiana względnie ok, łącznie z kablami głośników, ale ogólnie anarchia,
jedyne co póki co naprędce zrobiłem, to zebrałem je na kostce wg tego jak były pospinane pierwotnie, żeby choć wstępnie okiełznać o co kaman, ale właśnie cosi tam tyrcy ;)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości