Zmiana oświetlenia

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Zmiana oświetlenia

Post autor: maćkowiak » sob paź 23, 2010 10:53

Witam szukałem i nic ciekawego na forum nie znalazłem jeżeli taki temat już był to sorry i proszę o linka do tematu jeżeli nie to chce zmienić podświetlenie rejestracji i postojów ki na Ledy ale nie bardzo wiem jakie maja być jaki kolor jaka moc może doradzi mi ktoś kto już robił takie zabiegi w MK3 u siebie mile widziane zdjęcia może ktoś wstawiał jeszcze gdzieś diody zamiast żarówek pochwalcie się


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Zmiana oświetlenia

Post autor: daworz » sob paź 23, 2010 11:00

Kolego. W podświetlenie tablicy rejestracyjnej wkładamy jedynie białe diody. Za inny kolor można dowód stracić. Kupujesz w motoryzacyjnym diody z cokołem i wymieniasz. Co do postojuwek to też można wymienić ale może się to policjantom nie spodobać lecz białe by mogły być, tylko żeby nie dawały jakiejś poświaty niebieskiej bo wtedy to nie za bardzo będzie. Diody możesz również zamontować w lampce w środku(fajny efekt)


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Zmiana oświetlenia

Post autor: maćkowiak » sob paź 23, 2010 11:30

OK ale czy są jakieś moce tych diod rodzaje żeby nie było za jasno za ciemno czy to wszystko jedno chyba nie może macie jakieś foty po przeróbkach


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Zmiana oświetlenia

Post autor: maćkowiak » ndz paź 24, 2010 00:26

Nikt nie zmieniał oświetlenia w MK3 u siebie proszę o opinie i zdjęcia jak to wam wyszło


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Zmiana oświetlenia

Post autor: DaroD » ndz paź 24, 2010 11:15

Dzisiaj pod wieczor jak sie sciemni to wyskocze do auta i zrobie pare fotek jak u mnie wyszlo. Choc u mnie na zewnatrz w lampach tylko listwy swietlne dalem i nic wiecej bo raz mi policja dowod zabrala za to w sierodku troche pozmienialem. I tak jak kolega daworz, napisal lecisz do motoryzacyjnego i kupujesz po pare zloty rozne diody, zmieniasz podswietlenie zegarów, swiatelka na gorze i jakies tam na nogi i jak zrobisz to z glowa nie przesadzisz to efekt bedzie calkiem przyzwoity.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana oświetlenia

Post autor: skaktus » ndz paź 24, 2010 15:19

Na tył są niby diody 1W, ale to tak naprawdę ściema. Mają one około 0,4 W i świecą niestety z niebieską poświatą na co gliniarze są upierdliwo. To samo z postojami. Mi się udało kupić postoje typowo białe, ale i tak się czepiali. Wróciłem do żarówek i teraz mam zamiar sam robić postojówki na diodach wręcz żółtych.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Zmiana oświetlenia

Post autor: DaroD » ndz paź 24, 2010 17:06

W sklepach znajdziesz takie zarówki jak phlips blue vision i byl to zestaw np zarowki h1 i postojówki i one byly dostepne oddzielnie, fakt ze swiecily z niebieska poswiata ale homologacja jest wiec miski moga sie odpier.... :D



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Re: Zmiana oświetlenia

Post autor: DaroD » pn paź 25, 2010 11:50

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tylko jakosc tych zdjec troche do bani ale kalkulatorem robilem. moze podrzuci ci to jakis pomysl



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Zmiana oświetlenia

Post autor: daworz » pn paź 25, 2010 11:52

Ja diody kupowałem w sklepie motoryzacyjnym i zamontowałem w tablicy rejestracyjnej i świeca na biało bez żadnej poświaty. Dałem za nie chyba 8zł za 2szt. o ile dobrze pamiętam.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zmiana oświetlenia

Post autor: jhosef » pn paź 25, 2010 13:32

Ja wsadziłem diody jedynie w lampce schowka, bagażnika, podsufitki. i to te zmieniłem tylko dlatego bo już ze dwa razy zostawiłem włączone światełka na weekend i po nim było zdziwko. Diody sprzedawane na allegro nie mają homologacji i nie mogą być używane w światłach zewnętrznych pojazdów.

A już montowanie jakiś niebieskich itp to czysta wiocha. Podobnie jak oświetlanie tylnej tablicy jakby to miał być pas startowy.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Zmiana oświetlenia

Post autor: DaroD » pn paź 25, 2010 15:00

Czyzby ktos mnie tutaj pocisnal?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zmiana oświetlenia

Post autor: jhosef » pn paź 25, 2010 15:10

DaroD, nie było mym celem nikogo obrażać jeśli o to chodzi. Każdy ma swój gust. Ale moim znaniem ten gust powinien być zgodny z wymogami dopuszczenia pojazdu do ruchu drogowego.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Zmiana oświetlenia

Post autor: DaroD » pn paź 25, 2010 15:26

jhosef, sorki zle zrozumialem. Moze takie oswietleni badz podobne narusza przepisy ale na tyle razy co mnie policja zatrzymywala to dowalali sie do koncówki wydechu, do ciemnych szyb ale nigdy do oswietlenia wewnatrz



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Zmiana oświetlenia

Post autor: maćkowiak » śr lis 03, 2010 19:07

Jakie diody daje się do podświetlania rejestracji w postojów ki do podświetlania wnętrza auta światła cofania chodzi o rodzaj kolor moc najlepiej gotowe żarówki diodowe bez przeróbek może coś z Allegro


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości