woda w bagażniku - problem z uszczelką

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: paczu » śr lis 10, 2010 17:00

temat już wielokrotnie przerabiany ale mój przypadek jest trochę inny. zlokalizowałem miejsce przecieku, nie jest to lampa, nieszczelny wężyk spryskiwacza ani przelot kablowy karoseria-klapa tylko uszczelka bagażnika.

nisko przy zderzaku woda napływa na uszczelkę i dalej do bagażnika, poniżej fotka

Obrazek

wygląda na to że klapa nie dociska uszczelki w zaznaczonym miejscu. i tu moje pytanie. czy da się regulować zamek klapy tak aby klapa lepiej dolegała do uszczelki czy raczej uszczelka już się "uklepała" i nadaje się tylko do wymiany? a może macie inne sugestie?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » pt lis 12, 2010 00:28

Jeśli klapa ładnie dolega do całości .. i wszędzie szpary są jednakowe ... to wina pozostaje raczej po stronie samej uszczelki ... możesz ją zdemontować w tym miejscu w którym pokazałeś na fotce i zobaczyć czy syfu tam nie ma pod nią ... wyczyścić wszystko ładnie i dobrze docisnąć na swoje miejsce .

Po tym zabiegu - jeden pakuje się do bagażnika a 2 polewa autko wodą ... i będzie wiadomo co się dokładnie dzieje


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: paczu » pt lis 12, 2010 11:41

no właśnie wygląda na to, że nie dolega uszczelka do klapy na tym łuku w okolicy pierwszej strzałki, zaznaczone zieloną kropką, woda wlewa się tam wierzchem na uszczelkę i zbiera się w rowku (żółta strzałka), dalej leje się do koła zapasowego. dlatego zastanawiam się czy da się regulować zamek tak aby dociągnąć klapę do uszczelki.

Obrazek



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » pt lis 12, 2010 13:34

Zobacz czy te ucho na które wskakuje rygiel - nie przesunie się choć kawałek w stronę bagażnika... powinno wtedy ładniej docisnąć klapę ... Ucho jest na 2 śrubach typu Torx


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Re: woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: paczu » sob lis 13, 2010 18:19

ucho sprawdziłem jest przykręcone na śruby typu spline. można je regulować ale już było ustawione na maksymalne dociągnięcie klapy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » sob lis 13, 2010 18:45

Hmmm może i w tym jest problem - uszczelkę klapa za mocno dociska ( deformując ją ) i przez to woda leci do bagażnika - --- jedziemy w 2 stronę z tym uchem.. :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: paczu » pn gru 20, 2010 21:31

no i okazało się że to nie wina uszczelki. zdjąłem tapicerkę i zapakowałem się do bagażnika. uszczelka idealnie dolega i tam się nie przelewa. kanały kablowe wymienione i uszczelnione, klamka też uszczelniona. po dłuuugich testach i oględzinach znalazłem źródło problemu, woda zapiernicza pod szybą. puściło na klejeniu na dole szyby. silikon nie pomógł. pozostaje wycinanie i wklejanie na nowo... jeden facjhowiec krzyknął mi 200zł :shock: wydaje mi się, że drogo. myślicie że da się to taniej zrobić?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » wt gru 21, 2010 20:30

paczu pisze:no i okazało się że to nie wina uszczelki. zdjąłem tapicerkę i zapakowałem się do bagażnika. uszczelka idealnie dolega i tam się nie przelewa. kanały kablowe wymienione i uszczelnione, klamka też uszczelniona. po dłuuugich testach i oględzinach znalazłem źródło problemu, woda zapiernicza pod szybą. puściło na klejeniu na dole szyby. silikon nie pomógł. pozostaje wycinanie i wklejanie na nowo... jeden facjhowiec krzyknął mi 200zł :shock: wydaje mi się, że drogo. myślicie że da się to taniej zrobić?

Za 200 zł we Wrocku to mam nową szybę z wklejeniem .... samo wycięcie - oczyszczenie - nałożenie nowego kleju - nie powinno przekroczyć 50-70 zł ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: guziolek » wt gru 21, 2010 20:39

W lublinie wklejenie, co prawda przedniej, ale w gruncie rzeczy to jeden grzyb, około 100. Zależy gdzie, jak, jakie auto itp.



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: paczu » wt gru 21, 2010 21:36

no właśnie spodziewałem się ceny góra 100zł. widzę, żę warto więc pojeździć i poszukać innych warsztatów. dzięki za zainteresowanie tematem. napiszę później jaki był finał sprawy. pozdrawiam



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » czw mar 12, 2015 15:45

Szkoda, że nie napisałeś nic bo mam identycznie od już circa paru lat. Możliwe, że i u mnie puszcza szybą mam nieruszaną oryginalną od 2002. Jak najlepiej to zdiagnozować ? Rozebrałeś plastik klapy i siedzialeś w bagażniku, ktoś polewał i było widać, że leci tamtędy ? Dodam jedynie, że wężyk w spryskiwaczu naprawiałem, wymieniłem także kolanko od spryskiwacza. Dzisiaj lałem wodą i wiem, że leci mi z prawej kratki wentylacyjnej, nie wiem tylko skąd mam z lewej strony również wodę w korytku bo z tamtej kratki nie leci jest w bardzo ładnym stanie. Lałem po lampach, lałem po tym splocie z harmonijką gdzie wchodzą kable i nie leci :kac: Tutaj woda zalega po obu stronach http://s2.ifotos.pl/img/201111101_wnwsesn.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » czw mar 12, 2015 15:49

ato, najlepsze rozwiązanie ... a jeszcze by było bardzie wiarygodne którędy woda się dostaje --- to robić test na myjce z wysokim ciśnieniem ...

Z klapy zdemontować wszystko ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » czw mar 12, 2015 15:58

Haki dojrzałem jeszcze, że uszczelka od tej tylnej lewej lampy ma w jednym miejscu przerwe (jest przecięta) i dół tej uszczelki (prawej też) ma biały osad, nieraz widziałem tam trochę zalegającej wody. Skąd ona się tam bierze ? Przeczytałem na elektrodzie, że można je wykonać samemu jedna osoba je sobie zrobiła z pianki kauczukowej elastyczno-gumowej - grubość 9mm tylko nie mogę takiej znaleźć. Znajduję jedynie klejoną.
http://obrazki.elektroda.pl/1900019500_1411290605.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://obrazki.elektroda.pl/2005045900_1411290634.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » czw mar 12, 2015 18:57

ato, to pianka do wygłuszania aut ,,,, kup 0,5m to starczy na obie lampy :bajer:

ale najlepsza byłaby uszczelka http://www.essentracomponents.pl/uszczelka-okragla" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości