Głośność we wnętrzu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Głośność we wnętrzu

Post autor: markim321 » pn lis 22, 2010 00:50

Witam. Koledzy mam takie nietypowe pytanie. Chodzi mi o wasze sugestie na temat tego w którym z wymienionych samochodów będzie ciszej we wnętrzu zarówno na wolnych obrotach jak i podczas jazdy??
Chodzi o VW Golfa III 1.9TDI i Fiata UNO 1.0 fire z gaźnikiem.

Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Głośność we wnętrzu

Post autor: Lukasz_mk2 » pn lis 22, 2010 11:55

jak na mój gust to w uno będzie głośniej,
jakieś 10lat temu jak jeździłem uno na kursach na prawko to powyżej 80km/h był już problem z rozmową z instruktorem, generalnie słychać było tylko szum z zewnątrz. Czasem myślałem że mam niedomknięte szyby, albo drzwi, ale instruktor mnie uświadamiał że to uno i ten typ tak ma od nowości.
A co do odgłosów na wolnych obrotach na postoju to chyba diesel będzie bardziej słyszany ale autem się nie stoi tylko jeździ :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Głośność we wnętrzu

Post autor: markim321 » wt lis 23, 2010 20:25

Dzięki za opinie :bigok: Czy ktoś sie może jeszcze wypowie na ten temat?


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Głośność we wnętrzu

Post autor: Amfiprion » śr gru 01, 2010 22:35

Golf będzie cichszy na sto procent..... uno to tania produkcja, nie ma wygłuszenia komory silnika i drzwi są tandetnie zrobione..... golf jest niemiecki i samo to mówi za tym że jest lepiej skonstruowany...



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Głośność we wnętrzu

Post autor: KamilP » sob gru 04, 2010 20:03

Może i lepiej skonstruowany, ale to jednak diesel. Mój na wolnych obrotach, szczególnie jak jest zimny jest dosyć głośny, ale wiadomo, to diesel, jak się rozgrzeje jest sporo lepiej. Podczas jazdy przy prędkości ok 130 km/h robi się trochę głośniej, ale rozmawiać się jeszcze da :) A uno.. Znajomy ma i tylko do niego dokłada, nie wiem jakiś może trefny model, ale nie chciał bym tego, moim zdaniem golf o niebo lepszy :)

Pozdro



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Głośność we wnętrzu

Post autor: hard87 » śr gru 08, 2010 11:57

ja posiadm sowojego golfa a moja matka ma fiata Uno Fire 99r. i powiem wam jedno chodź ja wymieniłem pół silnika to nie puściłbym sie moim mk3 nawet do berlina a od matki Uniaczem wsiadasz i jedziesz bez zmartwień, druga sprawa uno to może i prosta konstrukcja ale w przy padku tego una jest bezawaryjny dosyć że silnik bezkolizyjny to nie moge powiedzieć że jest głośno ale da sie normalnie rozmawiać, o o tym silniku moge mówić w samych pozytywach mały ale solidny



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Głośność we wnętrzu

Post autor: KamilP » wt gru 14, 2010 23:55

Golf 3 z silnikiem 1.8 też ma bezkolizyjny silnik, wiem bo taki silnik ma moj sąsiad, i już mu nieraz się kółko te od wału obróciło, i tylko silnik zgasł, nic poza tym. A silnik diesla to jest sprawa oczywista że będzie miał kolizyjny rozrząd, taka konstrukcja i tak musi być. A co do tego co piszesz że uniaczem wsiadasz i jedziesz, a golfem już niekoniecznie, być moze, pewnie ten Twój golf jest nieźle zajechany. I to nie jest tak że potępiam uniaka, ja miałem na początku cieniasa kupić, pisze tylko to co wiem z doświadczenia znajomych.

Pozdro



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Głośność we wnętrzu

Post autor: hard87 » wt gru 21, 2010 14:42

kamil12451,czy ta sugestia do mnie?? jeżeli tak to wybacz KOLO ale mój golf nie jest zarźniety tylko ma już sowje lata jednak rocznik 93 a 99 to jest różnica :cool:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Głośność we wnętrzu

Post autor: KamilP » śr gru 22, 2010 22:44

Hmm.. co do rocznika to nie jestem taki pewny, bardzo dużo o wartości autka mówi jego cena, niekoniecznie rocznik. Ja na początku przymierzałem się kupić cienko cienko, za 3 tyś bym już dobry egzemplarz znalazł z roku '97, dołożyłem 200 zł i mam golfa 3 w dieslu, rocznik '92, więc spora różnica wieku a cena podobna, i dlaczego tak się dzieje? :bajer: Zobacz sobie na te starsze mercedesy, co z tego że rocznik jest jaki jest, jak przewyższa niektóre nowsze modele. Wiem bo brat takim jeździ, przez 3 lata wymienił tylko przekaźnik od kierunkowskazów i świece żarowe, rocznik '94, więc też młody nie jest. A tak to leje ropę i jedzie, wiadomo, olej i te sprawy też, ale to w każdym aucie :) Więc rocznik mówi o samochodzie sporo, ale jednak ważna jest też jakość wykonania, oraz oczywiście jak kto dba o ten samochód, a nie jak na interii pisało że kobieta przez 15 lat oleju nie wymieniała.. "Jak tam coś czerwonego się na liczniku zapaliło to coś dolałam, ale już nie pamiętam.. " I weź od takiej kup samochód :)

Pozdro :bajer:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Głośność we wnętrzu

Post autor: bongo » śr gru 22, 2010 23:02

Pany,spokojnie :bajer:
Wiadomo że benzyna będzie cichsza,czy to z zewnątrz czy w wewnątrz :bajer:
Sam mam golfa w tdi,ostatnio kupiłem cordobę 1.4 na wielopunkcie,w środku seata praktycznie nie słychać :bajer:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Głośność we wnętrzu

Post autor: KamilP » śr gru 22, 2010 23:52

bongo, Ale ja jestem całkowicie spokojny :P I nam teraz nie chodziło tyle o poziom głośności silnika tylko o hmm.. porównanie samochodów, konkretnie uno z golfem :bigok:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Głośność we wnętrzu

Post autor: bongo » czw gru 23, 2010 00:01

kamil12451 pisze:porównanie samochodów, konkretnie uno z golfem
Nie ma co porównywać :chytry:
Ale temat jest o głośności i tego się trzymajmy :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości