coś poskrzypuje w okolicach bagażnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

coś poskrzypuje w okolicach bagażnika

Post autor: Polak » ndz maja 01, 2011 15:21

Witam. Od jakiegoś czasu cos mi poskrzypuje w okolicach bagażnika szczególnie na zakrętach i jak są jakies dziury w jezdni. Byłem niedawno u mechanika bo myślałem że do belka tylnia ale okazało się że jest w pożadku. Ostatnio zobaczyłem w okolice koła zapasowego i obłożyłem szmatką ten styropian co są tam klucze i podnosnik bo myślałem że może być przyczyna ale nie pomogło. Macie jakieś pomysły co to może być bo bardzo jest to wkurzające. Miał ktoś tak kiedys ? Pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336541

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

coś poskrzypuje w okolicach bagażnika

Post autor: szybkivw » ndz maja 01, 2011 16:05

witam kolego, u mnie to samo pokusiłem sie o wywalenie wszystkiego z bagażnika i nadal takie trzeszczenie jakby steropianu, ale niestety nie bez skutku, ku mojemu zdziwieniu, te trzeszczenie wywołuje tylnia kanapa położ kanapę i przestanie trzeszczeć. Ja kupiłem nowe odbojniki i jest lepiej trzeszczenie spadło o około 80 % czasem coś jeszcze słychać tez mnie to wkurza i nie wiem co z tym dalej działać, podkładałem gąbki. jak się jedzie w 4 czy 5 osob milknie dźwięk ponieważ kanapa jest dociśnięta. Czy ktoś jeszcze ma podobny problem ? rozwiążał ktoś go w 100 % ?

ps. Kolego zobacz z tymi odbojnikami, a jak coś to napisz podam Ci numer czesci tego odbijaka a koszt w aso niecało 2 zł.


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

coś poskrzypuje w okolicach bagażnika

Post autor: domino19140291 » wt maja 03, 2011 13:39

Te odbojniki się wykręca więc można tak wyregulować żeby nie było żadnych luzów. Niestety ten welur na tapicerce trzeszczy kiedy ociera o plastiki z tyłu. Ja dodatkowo okleiłem ten haczyk od zamka oparć taśmą izolacyjną żeby nie miał luzów po zamknięciu. To skrzypienie to głównie z siedziska dochodzi. Poradziłem sobie tak że w tym miejscu gdzie skrzypi nakleiłem pasek taśmy izolacyjnej czarnej i ustało. Jeśli chodzi o tylną klape to trzeba nasmarować uszczelke. Dodatkowo można wyregulować odboje od tylnej klapy. Nie pamiętam jaki numer klucza imbusowego tam wchodzi. W tym odboju jest dziura i tam jest miejsce na klucz imbusowy trzeba poluzować i wtedy wychodzi.



Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

coś poskrzypuje w okolicach bagażnika

Post autor: szybkivw » wt maja 03, 2011 22:11

jutro będe kleił izolacją ;p bo juz nie daje rady zmieniłem zawieche na sportową i jest jeszcze gorzej odbojniki juz nic nie dają reguolacja się skończyła i domykam siedzenie z duzą siłą bo inaczej nie załapie tak mam wykręcone te odboje. Powiedz mi który plastik okleiłeś taśmą ?


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości