Panel klimatyzacji w innym miejscu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » wt cze 28, 2011 15:45

Witajcie.

Wpadłem na pomysł przeniesienia panelu klimatyzacji Climatronic wyżej, żeby móc wygodniej z niego korzystać. Nie mam nawigacji w aucie, więc jest radio i jedna kieszeń wolna. Niestety nie ma szans tego zrobić na istniejącej konsoli, gdyż miejsce na panel klimy jest nieco większe, ponadto potrzebne jest odpowiednie mocowanie. Czy jest szansa na przełożenie konsoli z innego VW, np. Passata?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: Haki » śr cze 29, 2011 23:15

Passat ma szersze ... nie wiem jak to sprawdziłeś , ale przecież całość wnęki w Mk4 jest jednakowa ... i można sobie pozamieniać miejscami radio - cd - panel od klimy ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: bartek_ostr » czw cze 30, 2011 10:08

Haki pisze:Passat ma szersze ... nie wiem jak to sprawdziłeś , ale przecież całość wnęki w Mk4 jest jednakowa ... i można sobie pozamieniać miejscami radio - cd - panel od klimy ...
ale tylko w dolnej wnęce, gdzie jest panel klimatronika, są miejsca na śruby trzymające panel.


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: skaktus » czw cze 30, 2011 13:44

W takim razie trzeba dorobić mocowanie i już :)



mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » czw cze 30, 2011 13:50

Panel od klimy nie wejdzie w miejsce radia - jest odrobinę od niego "grubszy", stąd moje pytanie o zmiane konsoli.. No ale skoro z Paska nie będzie pasować, to chyba nic wiecej nie można zrobić.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: grg474 » pt lip 01, 2011 08:01

jeszcze możesz wrzucić na podsufitkę
Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » sob lip 02, 2011 10:57

Hehe, chciałem wyżej, ale niekoniecznie aż tak :)) Ale dzięki



Awatar użytkownika
comoaligato1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:45

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: comoaligato1 » ndz lip 17, 2011 12:19

i co zmieniłeś ten panel climatronica? bo ja tez musze to zrobic?



mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » ndz lip 24, 2011 22:29

Narazie nie mam do tego weny. Jak wpadnie mi do głowy jakiś genialny pomysł to napisze



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: zq_lbn » śr lip 27, 2011 09:48

Szczerze mówiąc - nie wiem, dlaczego tak na siłę chcecie przerzucać panel climatronica. Naprawdę tak często z niego korzystacie? Wg mnie radio jest częściej obsługiwane i to ono powinno być w wygodniejszym miejscu.



mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » sob lip 30, 2011 11:05

Wiesz, dla każdego co innego. Dla mnie akurat wygodnie byłoby mieć ten panel wyżej. Podobnie jak jeden lubi słuchać muzyki podczas jazdy, innego ona rozprasza. Sam panel jest w kiepskim miejscu, bo chcąc zmienić cokolwiek musisz ściągnąć wzrok z drogi na konsole i na sam dół - jadąc autostradą i widząc daleko w przód nie ma sprawy, ale jadąc boczną, jednopasmową drogą, nocą, albo w deszcz (odrobinę naciągając przepisy pod względem szybkości) zmień temperaturę, albo miejsce nawiewu, a skończysz na sąsiednim pasie na czołowym...

Napisałem z prośbą o pomoc, a nie czy to dobry pomysł..



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Re: Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: zq_lbn » sob lip 30, 2011 22:03

mateoj6 pisze:Napisałem z prośbą o pomoc, a nie czy to dobry pomysł..
Forum to nie tylko miejsce, gdzie dzielimy się poradami, gdzie szukamy pomocy. To również doskonałe miejsce do dyskusji, dlatego zapytałem o sensowność takiej zamiany.
mateoj6 pisze:Sam panel jest w kiepskim miejscu, bo chcąc zmienić cokolwiek musisz ściągnąć wzrok z drogi na konsole i na sam dół - jadąc autostradą i widząc daleko w przód nie ma sprawy, ale jadąc boczną, jednopasmową drogą, nocą, albo w deszcz (odrobinę naciągając przepisy pod względem szybkości) zmień temperaturę, albo miejsce nawiewu, a skończysz na sąsiednim pasie na czołowym...
No nie do końca się z Tobą zgodzę - jaka różnica, czy ten panel masz na dole, czy jedną, a nawet dwie pozycje wyżej? I tak musisz oderwać wzrok od drogi. Dlaczego od razu piszesz o nocy, deszczu, czołowym, krętej drodze itd. Jeśli nawet musiałbym odrywać wzrok od drogi i widziałbym, że sytuacja na drodze jest "wymagająca" to po prostu olałbym zmianę parametrów nawiewu i zrobiłbym to za chwilę.

Ja np. po kilku miesiącach jeżdżenia goferem wiem, jak trafić na przyciski wykorzystując wyświetlacz (jest przecież wklęsły i są krawędzie) bez patrzenia na niego. To z czego korzysta się wg mnie najczęściej to: włączenie nawiewu na szyby (po lewej od wyświetlacza), zmian temperatury (pod prawym końcem wyświetlacza), szybkość nawiewu (pod lewym końcem wyświetlacza).

Poza tym nie wiem, czy w 100% znasz zasadę działania klimatyzacji automatycznej. To ma być ułatwienie i to klimatyzacja powinna sterować wszystkimi parametrami. Ustawiasz 20oC i masz mieć te 20oC. Naprawdę nie wiem, co Ty chcesz tak często zmieniać. Nie wiem, czy zauważyłeś pewną powtarzalność w pracy klimatronika. Ustaw sobie te 20oC i sprawdź, jak się zachowa automat, jak będziesz miał auto nagrzane i 30oC na dworze, a jak się zachowa, jak będzie 20oC na dworze i samochód nie będzie nagrzany. Automat w pierwszym przypadku spowoduje, ze klima będzie nap....ać na maksa. Jak dojdzie do zadanego poziomu sama z automatu "wyhamuje". Jak temperatury będą podobne - klima od razu chodzi delikatniej.

Ciekawi mnie, co na ten temat sądzą inni (chodzi mi o zasadność przeniesienia panelu klimy). W PaskachB5 panel jest na samej górze i powiem szczerze - mi się nie podoba (ale to kwestia gustu).
PS. Tocząc ta dyskusję powoduję, że wątek wraca na samą górę - masz więc większą szansę, ze Ci ktoś odpisze ;)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: grg474 » sob lip 30, 2011 23:51

zq_lbn pisze:Ciekawi mnie, co na ten temat sądzą inni (chodzi mi o zasadność przeniesienia panelu klimy). W PaskachB5 panel jest na samej górze i powiem szczerze - mi się nie podoba (ale to kwestia gustu).
powiem tak - każdy ma swoją logikę - pamiętam golfa mk3 - miejsce zamontowania radia tragiczne- podczas jazdy rozprasza - bo jak często zmieniasz stacje a rds ciągle zmienia napisy - więc nie polemizuj z kim komu bardziej zależy na szybkiej zmianie nadmuchu na szyby - bo to użytkownik chce sobie ułatwić i uprzyjemnić jazdę.
mateoj6, moja rada - zmieniając miejsce panelu pomyśl o zastosowaniu tzw krótkiego panelu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mateoj6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 31, 2010 01:10

Panel klimatyzacji w innym miejscu

Post autor: mateoj6 » ndz lip 31, 2011 02:47

Wiesz zq_lbn, już chyba prędzej sam coś wymyślę, niż ktoś mi coś doradzi, bo temat schodzi z "jak" na "po co". Ale wracając - wiem jak działa climatronic, jeżdżę tym autem juz prawie rok i zdążyłem się z tym oswoić, ale nie chce mieć włączonej klimatyzacji cały czas. Korzystam z niej tylko w gorące dni, kiedy nawiew działa jak suszarka i wtedy kiedy pada, gdyż odrobina wilgoci i momentalnie parują mi wszystkie szyby, obojętne czy ustawie temp na max/min. i nawiew na full. Ostatnio miałem właśnie taką sytuację, kiedy to jechałem dalej niż parę kilometrów i wjechałem w burzę. Po kilkudziesięciu minutach deszcz ustał i klime wyłaczyłem.

Zwróciłem się z prośbą o pomysł co można w tej sytuacji zrobić, a nie po to, żeby udowodniono mi że taka zmiana nie ma sensu. Równie dobrze każdemu kto chce dodać podgrzewane lusterka, można postawić pytanie po co? Przecież może otworzyć okno i wytrzeć je szmatą zamiast podgrzewać, a w zimie poskrobać szyby i poświęcić ekstra 30 sekund na lusterka.

I chciałbym zaznaczyć, że nie mówię tego jako przytyk, złośliwość, czy cokolwiek podobnego. Oczekiwałem raczej pomocy jak można to zrobić, a nie po co.

Dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości