Woda w uszczelce przy progu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: mgralien » pn lip 18, 2011 19:31

Witam
Mam pewien problem. W uszczelce od strony kierowcy (tej która idzie wokoło progu słupków i dachu) zbiera mi się woda. Woda zbiera się dokładnie pomiędzy uszczelką a plastikiem tym wewnątrz samochodu. Jak odegnę uszczelkę to widać że woda tam często stoi bo trochę rdzy jest w tym miejscu. W pozostałych uszczelkach przy drzwiach wody nie ma.

Czy to wina uszczelki czy coś innego powoduje że woda wzdłuż uszczelki nie przepływa tylko stoi? Czy tą uszczelkę można wymienić? Duże to koszty?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: sklejku » wt lip 19, 2011 09:35

Mam ten sam problem tylko ze od strony pasazera, uszczelka jest do wymiany na dodatek tak jest prog skonstruowany ze zbiera sie niestety woda kiedy auto stoi pochylone przepuszcza uszczelka przynajmniej w moim przypadku biore sie za wymiane obydwu uszczelek (wersja 3 drzwiowa) mam nadzieje ze koszt nie wielki. Pozdrawiam


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: mgralien » wt lip 19, 2011 11:34

Witam
@sklejku
A jeteś pewien że to pomoże? Orientujesz się czy wymiana tej uszczelki to może być problem czy kwestia odczepienia kilku plastików? BO nie wiem czy ta uszczelka jest klejona czy jak?

Jakbyś zmienił i by to pomogło to podziel się na forum.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: sklejku » śr lip 20, 2011 08:12

Czy pomoze to ja nie wiem na 100% ale jak nie zmienisz to nie sprawdzisz a uszczelke zmienic to nie problem ale widomo poswiecic czasu trzeba chwilke, nic na szybko, tego sie na kleju nie osadza i oryginal tez na kleju zadnym nie jest poprostu zsuwasz ja z wręgi, u mnie w werji 3 D najlepiej zaczac od gornej prawej strony zsuwasz poprostu prostopadle w dol plastik mam na zaczepach z tylu tam gdzie w wersji 5d jest slupek ja mysle ze u ciebie bedzie prosciej jesli masz 5drzwiowke, na progu trzyma jeszcze plastik od wewnatrz trzeba go zdiac bo uszczelka nie wyjdzie- tu musisz wykazac sie obserwacja u mnie jest 1 sruba na dole slupka pod tapicerka boczka z tylu. Aha jak juz bedziesz kupowal to lepiej kup Oryginalne ....


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: mgralien » pn sie 01, 2011 22:10

Witam
@sklejku
Zmieniałeś te uszczelki? Pomogło? Ja narazie kupiłem używaną ale widzę aby ją zmienić musiałbym oderwać ze starej uszczelki ten kawałek w kolorze podsufitki i nie wiem czy mi coś z tego wyjdzie.

Niestety oryginał 300 zł co jest ostrą przesadą :/

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: sklejku » pn sie 08, 2011 10:18

Witam nie zmienilem ze wzgledu na koszt ale zlokalizowalem dokladnie gdzie woda sie dostaje kiedy auto stoi pochylone woda przedziera sie przez uszczelki w rogu drzwi z tylu jak pochylone w tyl lub na boku i tak samo z przodu niestety to wada konstrukcyjna bo woda sie zbiera i nie odplywa wlasciwie a wystarczylo by minimalne pochylenie progu i bylo by ok, wszystko jest ok dopoki uszczelki sa nowe lub w dobrej kondycji
mgralien pisze: aby ją zmienić musiałbym oderwać ze starej uszczelki ten kawałek w kolorze podsufitki i nie wiem czy mi coś z tego wyjdzie.
Co do tego to ja mam oderwana ta podsufitke Niestety nie udalo mi sie jej przymocowac spowrotem...po praniu wnetrza. Pozdrawiam.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Haki » pn sie 08, 2011 15:46

Panowie to nie wina uszczelek .... przerabiałem to u siebie .... wina leży pod tapicerką drzwi .
Jeśli kiedykolwiek ściągaliście blachę by np wymienić urwane ślizgi to przed przykręceniem blachy na miejsce powinno się ją dookoła przejechać specjalnym silikonem , który robi za uszczelkę.
Perzy dłuższych opadach = woda leci po szybie , następnie leci sobie wewnątrz drzwi i macie ją na progu auta przy uszczelce... przy większych opadach = przelewa się i dywan mokry...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: sklejku » wt sie 09, 2011 07:57

@Haki sprawdze to ale kiedy auto stoi na rownym nie leje sie do srodka wiec watpie zeby to byl powod dzieki za podpowiedz.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: mgralien » pn sie 15, 2011 21:58

u mnie woda przy uszczelce jest po większym deszczu więc może i faktycznie problem z cieknięciem po szybie.

natomiast woda pod dywanikiem pojawia się po jeździe w deszczu ;/ tak jakby wybijała z uszczelki i przelewała się ale o dziwo na postoju nie ma tego problemu ;/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Haki » wt sie 16, 2011 09:31

mgralien pisze:u mnie woda przy uszczelce jest po większym deszczu więc może i faktycznie problem z cieknięciem po szybie.

natomiast woda pod dywanikiem pojawia się po jeździe w deszczu ;/ tak jakby wybijała z uszczelki i przelewała się ale o dziwo na postoju nie ma tego problemu ;/

Sprawdź też linkę od maski .. lubi tamtędy lecieć i sru pod dywanik/


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: dżedal » czw wrz 01, 2011 21:53

Haki pisze:Panowie to nie wina uszczelek .... przerabiałem to u siebie .... wina leży pod tapicerką drzwi .
Jeśli kiedykolwiek ściągaliście blachę by np wymienić urwane ślizgi to przed przykręceniem blachy na miejsce powinno się ją dookoła przejechać specjalnym silikonem , który robi za uszczelkę.
Perzy dłuższych opadach = woda leci po szybie , następnie leci sobie wewnątrz drzwi i macie ją na progu auta przy uszczelce... przy większych opadach = przelewa się i dywan mokry...


Dokładnie tak jest - sam to przerabiałem. Uszczelka pod blachą gnije najczęściej w okolicy głośników i tam przecieka.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: sklejku » pn wrz 12, 2011 14:20

Problem rozwiazany, pod blacha cieklo pod tapicerka drzwi w jednych i w drugich, na silikonie caly dol i boki do ok 10com osadzone juz nie cieknie nic, dzieki za pomoc piwo polecialo :)


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: mgralien » pn wrz 19, 2011 11:58

u mnie również ta blacha była silikonowana. trochę pomogło bo woda pojawiała się w dwóch miejscach a teraz pojawia się tylko w jednym

jednak dziwne jest to że woda pojawia się tylko po porządnym myciu szlauchem a jak stoi w deszczu to nie ;/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 19, 2011 14:29

W serwisach seata maja na to nawet specjalne wytyczne na tzw serwisówce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości