Problemy z klimatyzacją

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Metyda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z klimatyzacją

Post autor: Metyda » śr lis 23, 2011 16:42

Witam!
Jakiś czas temu, jak było jeszcze ciepło stojąc w korku z włączoną klimatyzacją na zimny nadmuch miała miejsce dziwna sytuacja. Nagle zamiast chłodzić klima zaczęła mocno grzać, czuć było swąd spalenizny, a spod maski poleciał delikatny dymek... Po kilku dniach sprawdziłam, czy działa i działała prawie normalnie. Prawie, bo w pewnych momentach słychać było jak coś tam w tej klimie głośniej pracuje. Podobnie przed zdarzeniem w korku zdarzyło się parę razy. że słychać było głośniejszą jej pracę. Teraz, kiedy jest zimno używam klimy do nagrzewania i nic podobnego się nie dzieje.
I teraz moje pytanie, do trochę bardziej obeznanych, jaki element mógł się zepsuć/spalić? Ile mniej więcej to kosztuje? I czy mogę za naprawę wziąć się dopiero na wiosnę i nie popsuje się bardziej przy używaniu do grzania?

Jest Golf IV 1.9 TDI z 1999r z climatroniciem.

Z góry dziękuję za pomoc!



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Problemy z klimatyzacją

Post autor: zikr6 » śr lis 23, 2011 18:14

Podejrzewam że zaczęło się ślizgać sprzęgiełkoi klimy stąd ten swąd i brak chłodzenia.Teraz możesz jeździć bez obaw bo klima poniżej 5 stopni się nie włączy.(naprawa może poczekać do wiosny).Żeby wyłączyć klimę i używać jej do ogrzewania wystarczy na klimatroniku ustawić przyciskiem ECON



Metyda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z klimatyzacją

Post autor: Metyda » śr lis 23, 2011 20:09

zikr6 pisze:Podejrzewam że zaczęło się ślizgać sprzęgiełkoi klimy stąd ten swąd i brak chłodzenia.Teraz możesz jeździć bez obaw bo klima poniżej 5 stopni się nie włączy.(naprawa może poczekać do wiosny).Żeby wyłączyć klimę i używać jej do ogrzewania wystarczy na klimatroniku ustawić przyciskiem ECON
Dziękuję, będę spokojniejsza. Wyczytałam gdzieś, że samego sprzęgiełka nie da się wymienić. W takim razie co muszę wymienić i ile to może orientacyjnie kosztować?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Problemy z klimatyzacją

Post autor: guziolek » czw lis 24, 2011 00:43

Metyda pisze: Dziękuję, będę spokojniejsza. Wyczytałam gdzieś, że samego sprzęgiełka nie da się wymienić. W takim razie co muszę wymienić i ile to może orientacyjnie kosztować?
Źle wyczytałaś: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... lla-search Plus naprawa, a to już kwestia warsztatu.



Metyda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z klimatyzacją

Post autor: Metyda » czw lis 24, 2011 11:18

O, to dobrze. I pewnie po tej wymiance trzeba będzie nabić płyn? Trochę się uzbiera. Ale cóż, jak trzeba to trzeba. Chyba, że to w ogóle coś innego :jezor:



Grzegorz#
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt maja 23, 2008 09:33
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Problemy z klimatyzacją

Post autor: Grzegorz# » ndz gru 25, 2011 19:05

Witam,mam takie pytanie.
Kolega kilka dni temu nabył Golfa 4 TDI z klimatyzacją automatyczna i jest miedzy nami mała różnica zdać jeśli chodzi o jej działanie.

Jak wiadomo klimatyzacji przy minusowych temperaturach,poniżej +5 nie da się uruchomić,sprężarka nie załączy się.Ale czy wentylator powinien chodzić,mimo że sprężarka nie chodzi?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Problemy z klimatyzacją

Post autor: zikr6 » pn gru 26, 2011 14:18

Jeżeli silnik się zagrzeje powyżej 95 stopni to tak,normalnie nie powinien



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości