Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: Bio » pn cze 11, 2012 19:53

Czy da się zamontować łamacz kolan do ori tunelu odpowiednio go docinając ?

Przy okazji będę wdzięczny za info jakie części są do montażu tego potrzebne, tzn specjalne blaszki czy śrubki.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: popielasty » pn cze 11, 2012 20:02

sprecyzuj do jakiego auta ten łamacz, podejrzewam że do Mk2? Czeka Cię cięcie, dużo cięcia, przycinania, przymierzania, ale da się to zrobić, sam przez to przechodziłem :)



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: Bio » pn cze 11, 2012 21:13

popielasty, Tak, tak mk2 ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: popielasty » pn cze 11, 2012 21:42

Jak najbardziej jest to do zrobienia, a efekt końcowy jest taki:

Obrazek


Ja miałem to szczęście, że posiadałem i nadal posiadam oryginalną konsolę US, niestety nie pod elektrykę, a takiej potrzebowałem. Orientacyjnie przymierzyłem obydwie konsole, US i EU, następnie nakleiłem taśmą jak to powinno być wycięte. Wyciąłem, ale zostawiając jednak sporo nadmiaru (brzeszczotem). Poleciała pierwsza przymiarka. Okazało się, że dobrze że zostawiłem zapas, ponieważ oryginalna konsola US nie jest idealnie dopasowana do łamacza, wręcz powiedziałbym że jest słabo dopasowana, bo są spore dziury. Dalej poleciał temat dremelka z papierem ściernym na kółku i przycieranie odpowiednich kształtów i wymiarów. Przymiarek do łamacza (oczywiście zamontowanego na aucie) było ze 20 :okej: wymaga to sporej cierpliwości, sugeruje wyjąć fotele żeby było wygodniej mierzyć.... Nie radzę też robić tego w aucie (przy użyciu dremla) bo będzie duuużo sprzątania ;)



tomaszek12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 03, 2010 17:41
Lokalizacja: Polska

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: tomaszek12 » wt lip 17, 2012 16:06

A powiecie jaka funkcje ma ten łamacz kolan? w czasie wypadku łamie kolana?



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: Hankie » sob lip 21, 2012 21:47

:grin:

To raczej OSŁONA KOLAN :) Tak to też jest sprecyzowane w ETCE :) Dużo aut w stanach z rynków europejskich musiało być przystosowanych do norm z usa, nie mam pojęcia w ramach jakiego przepisu dodano 'łamacze' :) Jak dla mnie na chłopski rozum, to kolejna porcja miękkiego plastiku w którą mogą uderzyć nogi zamiast natknąć się na jakąś połać blachy.


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

peter091
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob sty 16, 2010 16:07
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Łamacz kolan do seryjnego tunelu

Post autor: peter091 » ndz sie 12, 2012 02:23

Witam. Dołączę się do pytania i zarazem troszkę odświeżę. Ostatnio wyrwałem deskę, konsole i łamacz od Golfa II USA. Wczoraj przełożyłem już całą deskę do Gofera i zostało mi zamontować łamacz kolan. Potrzebowałbym jakieś zdjęcie, jakiś schemat albo przynajmniej krótki opis jak mocowanie takiego łamacza było w oryginale, bo muszę zrobić coś we własnym zakresie, a żeby na nogi podczas jazdy nie spadło. I tak przy okazji, brakuje mi tej kraty co przykręca się na deskę ( obiega wszystkie przełączniki, panel sterowania nawiewami, radio i liczniki ). Z poprzedniej deski za Chiny nie da rady tego dopasować bo deska z USA się trochę jednak różni. Ma ktoś na to sposób, albo ewentualnie taką ramkę odsprzedać? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości