szum w kabinie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pn lip 30, 2012 15:55

Witam... znalazlem owe uszczelki na przednie drzwi nr. kat 1J0 837 671a.. myslalem ze to koniec klopotu z szumem w kabinie.. ale jak sie okazalo te uszczelki nie pasuja do moich drzwi.. by je przykleic w tym miejscu drzwi musza byc splaszczone a ja mam taki rowek na calej dl. drzwi ;/ pytanie moje akie.. Czy jes jeden rodzaj tych uszczelek czy wiecej? jesli jeden i nie pasuja bo jak widzialem nie wszystkie golfy maja w tym miejscu taka uszczelke to jakie macie pomysly by wytempic ten szum.. jakies porady byly by wskazane



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

szum w kabinie

Post autor: Shmatan » pn lip 30, 2012 18:32

Głośniej radio, węższe opony - mk4 nie jest nową konstrukcją



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pn lip 30, 2012 18:44

co do opon to nie ma sie czego czepic.. tylko tego szumu z okolic przednicego slupka prawa i lewa strona;/



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

szum w kabinie

Post autor: sidewind76 » wt lip 31, 2012 07:19

kolego a jakaś przygoda była że tak nie leżą te drzwi jeśli coś było robione blacharsko to możesz dogiąć ramkę drzwi ciut ale najpierw sprawdź czy jak jedziesz i mocno dociągniesz drzwi czy szum zanika jeśli tak to po zatrzymaniu otwórz szybę i delikatnie podegnij ramkę szyby w miejscu szumu


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » wt lip 31, 2012 14:02

w ta szczeline chce wcisnac delikatnie troszke gabki pocietej w paski na taki wymiar by tam weszly.. jesli szum ucichnie to bede kombinowal z jakims zamiennikiem uszczelki by podkleic.. dzis rano to wykombinowalem hehe ale dogiac tez dobry pomysl.. pare mm mozna zaryzykowac:)



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

szum w kabinie

Post autor: sidewind76 » śr sie 01, 2012 10:16

spokojnie jak dogniesz ramkę nic się nie stanie bo podklejanie uszczelek to trąca troszkę dziadostwem a takie dopasowanie drzwi z pasowaniem ramki stosują lakiernicy jak słupek jest źle wyprowadzony blacharsko


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

szum w kabinie

Post autor: sidewind76 » czw sie 02, 2012 13:28

100% racji ale czasem tak jest że nie zawsze się da bo człowieka omamią inne względy


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

juroglo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt lip 31, 2012 11:33
Auto: VW Golf IV, 1.6 SR lpg, 1998r.
Renault Laguna 2, 2.0T lpg, 2005r.
Silnik: AKL

szum w kabinie

Post autor: juroglo » pt sie 03, 2012 16:09

Hej
U mnie też był taki szum i wydawało mi się że dobiega gdzieś od drzwi.
Okazało się że przednia szyba nie była dobrze wklejona i w dolnych rogach od kierowcy i pasażera była nieszczelność, aż czuć było podmuch powietrza.
Musiałem zdjąć wycieraczki i podszybie i dołożyć warstwę kleju do wstawiania szyb



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pn sie 06, 2012 22:25

ooo no prosze tego wariantu nie sprawdzalem.. tez sprawdze.. Dzieki:)



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

szum w kabinie

Post autor: seebst » wt sie 07, 2012 08:23

Witaj, ja też ten szum przechodziłem. Również mi ta uszczelka nie pasowała, bo inne drzwi miałem i nie miałaby się czego trzymać. Tak więc profilaktycznie okleiłem całe drzwi dookoła takimi samoprzylepnymi uszczelkami co się w mieszkaniach okna uszczelnia i po tym zabiegu zrobiło się cicho wreszcie. Jednak na dłuższą metę jazda z takimi uszczelkami przyklejonymi nie zda egzaminu, ponieważ podczas kilkusetnego otwierania i zamykania drzwi owa uszczelka będzie się przesuwać, szczególnie w okolicach zawiasów. Więc to tylko było na krótki czas. Więc nie pozostało mi nic innego, jak zakupić w ASO nową uszczelkę karoseryjną. Koszt coś koło 200 zł. Używki nie chciałem, bo może być w takim samym stanie jak moja stara i tylko strata pieniędzy. Więc po tym zabiegu i rundzie honorowej odetchnąłem wreszcie z ulgą. W końcu nastała cisza. Także jeśli inne zabiegi u Ciebie nie dadzą pozytywnych efektów, spróbuj na próbę przykleić te uszczelki, o których pisałem (to można na metry kupić, coś koło 1 zł/metr), jak zda egzamin to zaryzykować i kupić nową uszczelkę karoseryjną (ta dookoła co na aucie jest nawinięta).



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

szum w kabinie

Post autor: szpieg » pn sie 13, 2012 23:38

polecam rowniez regulacje zamka, moj sie troche poluzowal i przez to drzwi nie byly docisniete do uszczelki, nie tylko szumialo ale tez woda dostawala sie do wnetrza :/


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pt paź 12, 2012 21:43

Witajcie.. po wielu staraniach to jest wyciecie przedniej szyby i osadzeniu na nowo w profesjonalnym zakladzie, wyklejeniem drzwi uszczelkami samoprzylepnymi, malo tego bo wziolem tasme pozamykalem przednie drzwi i okleilem wszystkie szpary kilka krotnie by ktos nie powiedzial ze tasma przepuszcza.. wsiadam przez tylna kanape i ruszam.. no szum jak byl tak zostal;/ nawet sie nie zmniejszyl... ja juz pojecia naprawde nie mam co z tym zrobic i co jest nie tak z tym autem;/ aaa i nawet szyby boczne okleilem do okola.. oraz lusterka te pastiki co przylegja do karoseri ehhhhh czacha dymi



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

szum w kabinie

Post autor: mgralien » czw paź 18, 2012 10:38

@becek83
Kolego witam w klubie :satan:

U mnie też szumi przy wyższych prędkościach i już to olałem bo nie wiem czego się czepić. Drzwi dociśnięte do uszczelki aż za bardzo, kiedyś też okleiłem drzwi dookoła taśma (przednią szybę również), wsiadłem przez drzwi pasażera i się przejechałem - bez zmian. Oklejałem też lusterka - bez zmian.

Najlepsze jest to, że problem ustaje zimą!!! Tylko co to oznacza? :banghead: Nie mam zielonego pojęcia. Uszczelki twardnieją czy co?



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pt paź 19, 2012 15:42

w moim aucie nie wazna jest pora roku... szumi caly czas;/ moze jakims cudem gdzies od dolu powietrze zaciaga i leci ono miedzy dzwiami a karoseria bo tam sa dwie uszczelki i jak zamkniesz drzwi jest dziura miedzy nimi... jeszcze ta przestrzen wyloze jakas twarda pianka czy gume dorobie i wkeje... uszczelnie tez przednie blotniki na styku z drzwiami od wewnatrz oraz miejscem gdzie sa one przymocowane.. nie wiem poprostu cos musi tam siedziec... a jeszcze jeden mam pomysl... troszke zabawy bedzie ale znajde i wymienie przednie drzwi od strony kierowcy na probe i moze to cos da... moze cos w samych drzwiach siedzi ehhhh gdyby w serwisie nie bylo tak drogo kazal bym zdiagnozowac problem i ciekaw jestem co by zrobili w tym temacie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości