Odpływ szyberdachu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odpływ szyberdachu

Post autor: sidewind76 » wt cze 04, 2013 15:11

Witam
czy ktoś z kolegów pomoże zdjęciem lub schematem tylnego odpływu z szyberdachu Golf MK4 wersja 3 drzwiowa pewnie nie różni się od wersji 4 drzwiowej.
Potrzebuję odszukać te odpływy na aucie i ocenić w jakim stopniu są zatkane lub nie i czy są drożne a za nic w świecie nie potrafię ich odszukać
odpływy przednie opanowane (w późniejszym czasie dopiszę co i jak z nimi aby reszta miała łatwiej)
Ostatnio zmieniony wt cze 04, 2013 21:37 przez sidewind76, łącznie zmieniany 1 raz.


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Odływ szyber dachu

Post autor: piotrek233 » wt cze 04, 2013 16:59

Może mało to pomoże, jak ściągałem dokładkę tylnego zderzak to widać było te sączki, za nadkolem szukaj najlepiej położysz się pod autem to zobaczysz.

Aż byłem zobaczyć pod autem mam 3D z szyberdachem, u mnie mocno pada deszcz i niestety zdjęć nie zrobiłem. Tak jak mówiłem musisz ściągnąć dokładkę. Foto zapożyczone, Golf III ale będzie to samo

Obrazek



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odływ szyber dachu

Post autor: sidewind76 » wt cze 04, 2013 17:59

super dzięki za szybką odpowiedź
mam podejrzenia że przez te nie podpięte odpływy zalewa mi środek
będę tego szukał znalazłem tylko w necie z pasata wydruk z jakiegoś programu i były niby w nadkolu
Obrazek


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Odływ szyber dachu

Post autor: piotrek233 » wt cze 04, 2013 18:17

W którym miejscu Cię zalewa. Podłoga z tyłu mokra?



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odływ szyber dachu

Post autor: sidewind76 » wt cze 04, 2013 21:11

przód i tył mokry
ale z tego co sprawdziłem to tak odpływy tylne drożne cieknie choć dalej nie do końca wiem gdzie są zakończenia a przednie były tak zrobione że gumki były w słupek wsadzone natomiast odcieki z szyberdachu nie podpięte do nich wiec cała woda z szybra wędrowała najprawdopodobniej do słupka przedniego
najprostszy sposób jest taki aby top znów podpiąć to odkręcić rączkę od podsufitki w środku odgiąć troszkę podsufitkę
dłuższymi szczypcami odpiąć wężyk od odcieku szyberdachu wtedy można ciut wężyk wysunąć ze słupka nasunąć końcówkę gumową i całość założyć


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Odpływ szyberdachu

Post autor: piotrek233 » śr cze 05, 2013 14:43

sidewind76 pisze:dpływy tylne drożne cieknie choć dalej nie do końca wiem gdzie są zakończenia

A dokładkę zderzaka ściągałeś - wtedy powinieneś je zobaczyć.

Co do wody z tyłu, często jest nieszczelne uszczelnienie blachy drzwi woda przedostaje się do środka progiem(Widać wodę na uszczelce progu) zalewa przód ale też spływa po szynie fotela i zalewa tył auta.

P.S. daj później znać jaka była przyczyna bo aż ciekawy jestem



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odpływ szyberdachu

Post autor: sidewind76 » śr cze 05, 2013 19:40

na chwilę obecną obstawiam i wręcz potwierdzam teorię ze nie podpięte na dole do tej gumy odcieki przednie z szybra pompowały wodę do środka w przestrzeń progu i pewnie dalej podciekało na całe auto ponieważ woda zamiast wyciekać tymi króćcami gumowymi zewnątrz trafiała w słupek
co do teorii uszczelkowej raczej wątpię ponieważ musiała być mokra wykładzina na progu ponieważ po niej by to ściekało a o ile wiem woda raczej leci w dół a nie pod górę a mokre jest i to mocno dokładnie pod dywanikami jak gdyby czyli w najniższym punkcie karoserii obstawiam więc na szyber
wszystkie inne odpływy drożne i prawidłowo odprowadzają


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Odpływ szyberdachu

Post autor: Pioter_ » wt lip 02, 2013 11:03

cześć.

odpływy (połączenie magicznych rurek z gumkami wyprowadzającymi wodę na zewnątrz) - z tyłu, znajdziesz pod reflektorami.. jak wsadzisz tam głębiej w dół rękę, to czuć rurkę gumową i sam odpływ).

pozdr.


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odpływ szyberdachu

Post autor: sidewind76 » śr lip 31, 2013 09:45

Dla potomnych tutaj w golfie IV są umieszczone odpływy szyberdachu tył
Obrazek


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpływ szyberdachu

Post autor: Pioter_ » wt paź 22, 2013 12:39

Hej!
Ponieważ moje odpływy znów się przytkały postanowiłem zajrzeć do podręcznika użytkownika golf/bora jaki w międzyczasie zakupiłem.
Otóż autor zaleca tam przepychanie przewodów sztywną linką zakończoną jakimś samodzielnie zrobionym czopem.

Jeśli chodzi o przednie odpływy ponoć należy to robić od strony szyberdachu do wylotu a tylne ogarniamy od wylotów w kierunku szyberdachu...

Ktoś próbował takiego zabiegu?

Ja robię podejście w sobotę :-)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Odpływ szyberdachu

Post autor: sidewind76 » śr paź 23, 2013 07:45

powiem tak i tak masz zrobić ponieważ przednie widać spokojnie od strony szybra jedna uwaga przetykaj je np linką rowerową świetnie się nadaje do tego
sprawdź tylko czy podpięte są te odpływy do gumek koło zawiasów drzwi przednich jeśli ciecz nimi wypływa to oki
ja po przetkaniu przepłukałem wodą z płynem do szyb świetnie wyczyściło i spokój
a tył niestety albo zdejmujesz zderzak albo kombinujesz wkładając rękę w moich zdjęciach masz zaznaczone gdzie to jest


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

yogi136
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 09, 2013 01:54

Odpływ szyberdachu

Post autor: yogi136 » wt lis 12, 2013 00:08

Powitać,
Jest jakiś w miarę sensowny sposób na odetkanie tylnych odpływów bez konieczności zdejmowania zderzaka?



Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpływ szyberdachu

Post autor: Pioter_ » wt lis 12, 2013 07:41

Tak, ja je wiosną po prostu wyciągnąłem i przeczyściłem. Ale ostrzegam, że włożenie ich na miejsce zajęło mi potem nieco czasu (mało miejsca pod tylnymi lampami żeby wsadzić tam łapę)


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości