Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 18, 2013 10:10

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: jacemik » czw lip 18, 2013 10:42

Witam. Mam problem z wodą która dostaje się mi do auta po opadach. Występuje tylko w jednym, miejscu jest to tył auta za fotelem kierowcy pod nogami pasażera. Bardzo proszę o pomoc!!!. Może ktoś miał podobny problem?. Pozdrawiam



jano0244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 21, 2011 15:25
Lokalizacja: Mrągowo

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: jano0244 » czw lip 18, 2013 11:34

Mam dokładnie taki sam problem. Podejrzewam, że u mnie przyczyna tkwi w nieszczelności uszczelki drzwi, spowodowana przygniataniem przez uszczelkę kabla do anteny CB.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: Jarek_NS » czw lip 18, 2013 15:20

W polo siostry woda dostawała się pod wygłuszenie i dywanik przez korek który był w podłodze, na pierwszy rzut oka wył ok. ale po dotknięciu się rozleciał i wypadł. kupiłem korek w serwisie i po sprawie, koszt mniej niż 5pln


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

jacemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 18, 2013 10:10

Re: Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: jacemik » pt lip 19, 2013 08:09

jano0244 pisze:Mam dokładnie taki sam problem. Podejrzewam, że u mnie przyczyna tkwi w nieszczelności uszczelki drzwi, spowodowana przygniataniem przez uszczelkę kabla do anteny CB.
Tylko że ja nie mam CB a woda zacieka



jacemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 18, 2013 10:10

Re: Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: jacemik » pt lip 19, 2013 08:16

Jarek_NS pisze:W polo siostry woda dostawała się pod wygłuszenie i dywanik przez korek który był w podłodze, na pierwszy rzut oka wył ok. ale po dotknięciu się rozleciał i wypadł. kupiłem korek w serwisie i po sprawie, koszt mniej niż 5pln
Zaślepki w podłodze od spodu te które są widoczne sprawdziłem i wszystkie są ok. Słyszałem że jak drzwi się nie umiejętnie rozbiera to można tam jakąś folię zniszczyć i będzie woda ciekła spod boczków, ale lałem wodę po szybie i wszystko wycieka dziurkami u spodu drzwi. Czekam na inne pomysły co to może być za cholerstwo. Pozdrawiam.



lukashpvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 25, 2011 13:51

Re: Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: lukashpvp » śr lip 24, 2013 13:30

Witam, mam ten sam problem. Udało mi się odszukać ten post na forum: viewtopic.php?t=205793" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety nie miałem czasu jeszcze zweryfikować czy rozwiązanie tam podane pomaga. Sprawdźcie może wam pomoże.



Awatar użytkownika
ARTMOT.net
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 16, 2013 13:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: ARTMOT.net » śr lip 24, 2013 13:41

Ja miałem podobnie w A4, przyczyną było nieszczelne podszybie


ARTMOT.net - InternetoVWy Sklep Motoryzacyjny

punio871
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 13:23
Lokalizacja: Rzeszów okolice

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: punio871 » śr lip 24, 2013 21:49

a kolego działa ci spryskiwacz w klapie bagarznika



seba92mx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 23, 2012 18:11

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: seba92mx » ndz sie 04, 2013 22:20

Mam taki sam problem ale po stronie pasażera. U mnie tylny spryskiwacz nie działa.



jacemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 18, 2013 10:10

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: jacemik » sob paź 05, 2013 18:52

Sprawa rozwiązana zaciekało spod relinga. Dałem nową uszczelkę i gitarra Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: Seru79 » pn paź 07, 2013 16:34

Woda może być na tylnej wycieraczce a dostawać się przednimi drzwiami.
Jak ktoś nie może znaleźć przyczyny a ma czas to niech ściągnie plastikowy boczek z drzwi i poszukaj zacieków na jego wewnętrznej stornie i na drzwiach pod boczkiem, jak znajdziesz to objedź blachę zaślepiającą silikonem samochodowym. Powinno wystarczyć…
Jak ktoś wygłuszał drzwi pod Caraudio to mógł oblepić szynę wzmacniającą w drzwiach. Wtedy woda może kapać na głośnik i lać się spod głośnika.

Tylko jest jeden warunek. Przeciek musi występować długo żeby zdążył się zrobić brudny zaciek, inaczej nic nie znajdziecie.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
miki_k93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 18:24
Lokalizacja: Chodzież

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: miki_k93 » śr paź 30, 2013 11:37

Lekko odświeżę temacik...
Sytuacja jest podobna, więc nie chcę otwierać nowego tematu. W swoim Golfie IV niedawno podczas sprzątania wnętrza odkryłem, że mam wilgotno pod dywanikiem pasażera. Sytuacja powtarza się po zdjęciu dywanika, więc coś tam musi przeciekać. W aucie nie ma szyberdachu, zapchane kanaliki od szyberdachu bym więc odrzucił. Czytałem, że to może być cieknąca nagrzewnica ale nie wyczuwam zapachu płynu + nie ubywa mi go. Z pewnością będzie to jakaś uszczelka bądź ten korek od spodu. Jak najłatwiej zlokalizować problem?
Obrazek
Obrazek


Mój GTI:
Obrazek

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: piotrek233 » sob lis 02, 2013 12:56

Odnośnie wody w aucie są już takie tematy. Wszyto zostało dogłębnie opisane... NA początek musisz rozebrać całe wnętrze, wyrzucić z auta wykładzinę a szczególnie wygłuszenie. (samo nie wyschnie) Jak już będziesz miał wszytko rozebrane niech leje jedna osoba wodą po aucie i zlokalizujesz przeciek. NA 99% leje Ci się pomiędzy blachą drzwi (sparciałą taka uszczelka.). Musisz ściągnąć tapicerkę i uszczelnić, możesz użyć silikonu.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Zaciekająca woda, tył pod nogami pasażera

Post autor: michoswwy » sob lis 02, 2013 19:07

tam zacieka przed podszybie miałem to samo podszybiem od strony pasażera woda wlatuje w filtr kabinowy i kanałami ścieka a kanały z nawiewem na nogi sa najniżej i tamtędy się woda wlewa do środka podszybie ma specjalny rant ale lubi z niego wyskoczyć i wtedy tak zacieka tam woda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości