Podświetlenie kratek nawiewów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: morenka » sob lip 05, 2014 14:06

Witam. Dzisiaj rozbierałem kratki nawiewów i zauważyłem że są tam diody do podświetlania tak jak w borze (widocznie poprzedni właściciel to zrobił) lecz nie działa. Napięcie dochodzi, diody również sprawne (sprawdzałem tylko na prawej kratce). Czy może być tak że np. jak jedna dioda jest przepalona w środkowej kratce to wszystkie nie będą działać ?



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: dr.house » sob lip 05, 2014 15:05

Masz w zwykłych kratkach diody? Może po prostu ktoś miał wcześniej te z bory i przed sprzedażą zmienił na golfowskie. Wrzuciłbyś zdjęcie? Bo aż ciekawy jestem


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: morenka » sob lip 05, 2014 15:21

Znaczy to pewnie są od bory bo zwykłe kratki chyba się nie zamykają tak ? (moje się zamykają). Na prawej kratce jest napiecie a nie świeci, na reszcie jeszcze nie sprawdzałem ale może być tak jak w choince czyli jak jedna padnie to juz obwód nie jest zamknięty ? :)



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: dr.house » sob lip 05, 2014 15:37

Czyli to są te od bory. Nie powinno tak być i wątpię, żeby była ori instalacja pod to, więc to raczej ręczna robota. próbowałeś podłączyć te diody pod jakikolwiek inny kabelek zobaczyć czy działają? (ale tak, żeby nadal były podłączone do reszty)


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: morenka » sob lip 05, 2014 15:43

Sprawdzałem jedynie prawą kratke i świeciły diody, naciąłem kabelek i podłaczyłem akumulatorek. Niebawem sprawdzę lewą kratkę bo już opracowałem jak się ją wyciąga tylko teraz nie wiem jak dobrać się do środkowej. Ciągne to lekko wychodzi ta całość tylko jakby coś trzymało.. Masz jakąś radę ?

@edit
A ori instalacja tak ma że jak jedna się przepali to reszta nie działa ? Bo koleś praktycznie wszystko robił w serwisie..



morenka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt lut 15, 2013 03:23

Podświetlenie kratek nawiewów

Post autor: morenka » ndz lip 06, 2014 16:14

Dobra, temat do zamknięcia. Okazało się że obwód nie ma masy, wystarczyło przy jednej kratce zapodać minus i się wszystkie palą :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości