Woda w kloszach tylnych lamp

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: mosfet » pt kwie 03, 2015 20:56

Witajcie


Problem jest mechaniczno-elektryczny, więc jeżeli dobrałem zły dział to proszę o przeniesienie.

Zauważyłem ostatnio, że mam w tylnych lampach choinkę. Kierunkowskazy raz działają, raz nie, czasem stop mruga z kierunkowskazami razem. Generalnie cuda różne jak na przykład kierunkowskaz wyłączający się przy naciśnięciu hamulca. Wyciągnąłem więc wkłady lamp i odkryłem, że są bardzo mokre i zaśniedziałe. Wyczyściłem je, osuszyłem i wszystko wróciło do normy do czasu kolejnych deszczów.Którędyś do środka leje mi się woda z obu stron tak, że mam wkłady lamp dość mokre i przez to dzieją się cuda. Rozebrałem nieco wnętrze bagażnika i nie znalazłem przetartej instalacji przewodów itp. Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że ścieżki na wkładce i wtyczki dość dokładnie wysmarowałem wazeliną techniczną. Przez co woda się tam nie dostaje i nie dzieją się takie dziwne rzeczy tam. Wykręciłem jedną z lamp i nie ma na nich pęknięcia żadnego i woda nie leje się do środka klosza. To co mnie zdziwiło, to fakt, że lampy te nie mają żadnej uszczelki - po prostu przykręca się goły plastik do blachy. Tak to powinno być? Jest tam jakiś odpływ który mógł się zatkać, ale go nie zauważyłem?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: amatorek » pt kwie 03, 2015 21:53

mosfet pisze: lampy te nie mają żadnej uszczelki - po prostu przykręca się goły plastik do blachy.
Witam, tam uszczelki muszą być, :bajer:
Obrazek



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: mosfet » pt kwie 03, 2015 22:04

Dzięki. Faktycznie masz rację. Nie mam czegoś takiego w tej lampie. Szybkie przeszukanie allegro nic nie dało. Masz może linka do jakiejś aukcji lub numer części?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: amatorek » pt kwie 03, 2015 22:08

jak coś znajdę to dam znać
edit:
niestety,nie znalazłem,dostępne tylko z lampami,nr.części nie znam.
U mnie, też jest brak jednej sztuki,więc zastąpiłem matą wygłuszającą,(ok 2 czy 3mm)spełnia swoją rolę,woda nie leci do
bagażnika.Zobacz ten link:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... AHofgRmhWw" onclick="window.open(this.href);return false;



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: mosfet » sob kwie 04, 2015 11:41

Dzięki wielkie. Też najwyżej zastosuje taki knif. Ewentualnie mam pretekst do zmiany lamp z wersji basis na jakieś lepsze :) Pogrzebałem i znalazłem numer części:
1j6 945 191 Ale niestety nie widzę możliwości żeby było to gdzieś do kupienia.



Ophidian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr sie 18, 2010 15:25

Woda w kloszach tylnych lamp

Post autor: Ophidian » pn kwie 06, 2015 01:45

może nie na temat ale ja jak kiedyś miałem wodę w tylnym lewym kloszy to była wina wężyka od wycieraczek który idzie w lewym górnym zakolu , mi tam to się wypieło i jak używałem tylnego spryskiwacza to cała woda właśnie szła w lewy dolny róg .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości