Zamek drzwi kierowcy nie odpowiada.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boniek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Zamek drzwi kierowcy nie odpowiada.

Post autor: boniek00 » pt cze 12, 2015 23:22

Witam,

W moim MK4 przestał działać zamek w drzwiach kierowcy. Kiedy otwieram auto centralnym zamkiem wszystkie zamki się otwierają oprócz drzwi kierowcy. Nie słychać żadnego ruchu zamka. Klamką od środka nie otworzę, bo działa blokada. Kluczykiem tez nie otworzę z zewnątrz, bo mam ułamane wiosełko wkładki zamka. Dzisiaj spróbowałem zdjąć tapicerkę od środka. Boczek drzwi częściowo udało się odgiąć, ale do zamka się nie dostanę.

Na forum znalazłem kilka metod na otwarcie tak zablokowanych drzwi:
  • - za mocno naciągnięta linka klamki zewnętrznej. Po zdjęciu lub poluzowaniu linki zamek zaczyna działać
    - zdjęcie tylnych lewych drzwi, wykręcenie wkładki i otwarcie zamka np śrubokrętem
    - zastanawiałem się też na rozwierceniem wkładki na wylot, żeby przekręcić zamek. Nie wiem czy to będzie wykonalne. Może ktoś próbował?
Jutro będę walczył z materią. Może macie jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zamek drzwi kierowcy nie odpowiada.

Post autor: grg474 » sob cze 13, 2015 12:34

boniek00 pisze:Może macie jakieś inne pomysły?
skoro zdjąłeś tapicerkę, to wykręć wszystkie śrubki od blachy drzwi, opuść szybę żeby przez otwory rewizyjne można było odkręcić szybę, podsuń szybę do góry i podklej taśmą do dachu, opuść podnośnik mniej więcej do połowy, poodpinaj przewody od blachy i od silniczka szyby, wybij 2 tuleje plastikowe trzymające zamek do blachy drzwi, wepchnij z uszczelką linkę otwierania zamka (tak kawałek) i zdemontuj blachę. Wtedy masz dostęp do zamka i musisz go otworzyć.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

boniek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Zamek drzwi kierowcy nie odpowiada.

Post autor: boniek00 » ndz cze 14, 2015 12:56

Przy zamkniętych drzwiach całkowicie zdjąć tapicerki się nie udało, bo trzyma wkręt w okolicach lusterka. Odgiąłem tapicerkę, zdjąłem uszczelkę szyby od wewnątrz i drutem udało mi się ruszyć zamek. Sam zamek do wymiany. Część mechaniczna tak ciężko chodziła, ze nawet WD-40 nie pomogło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości