Jak zdemontować listwę zgarniającą bocznej szyby?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
carismath
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lut 25, 2012 14:01
Lokalizacja: Wolbrom/Kraków

Jak zdemontować listwę zgarniającą bocznej szyby?

Post autor: carismath » wt lip 28, 2015 15:14

Mam problem z boczną szybą od str. kierowcy, która skrzypi podczas opuszczania i podnoszenia. Problem leży w listwie zgarniającej, która przylega do szyby. Im większa powierzchnia styku listwy (np. w miejscu, gdzie szyba jest najszersza), tym głośniejsze skrzypienie. Chcę tą listwę wyczyścić lub ewentualnie wymienić, ale nie mam pojęcia jak ją zdemontować, by nic nie pourywać, a trzyma się bardzo mocno. Ktoś to już robił lub wie jak to ruszyć? Proszę o wskazówki. :)


*_*

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zdemontować listwę zgarniającą bocznej szyby?

Post autor: Qto » wt lip 28, 2015 15:19

Po demontażu szyby wychodzi bez problemu...



blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Jak zdemontować listwę zgarniającą bocznej szyby?

Post autor: blochupro » ndz sie 23, 2015 23:55

Kolego odkręcasz boczek, odłączasz kable następnie czymś w miarę szerokim (ja używa akurat zestawu do demontażu elementów tapicerki ) ale możesz skożystać z szerokiego śrubokręta płaskiego ,zaczynasz od lewej strony -wkładasz pod listwę śrubola i podważasz ją w odstępach 2-3cm do góry i lecisz cały czas od lewej do prawej.(pomóż sobie jedną ręką tak jakby wypychać szybę na zewnątrz a drugą podnosić listwę przy zamkniętej szybie. Co do tej listwy myjesz zwykłą wodą z płynem używając szczoteczki na si . Więcej nic nie zrobisz bo tam zamsz się styka z szybą ,a tą od zewnątrz weź jak już złożysz na palca ludwika przejdź po tej uszczelce przy schowanej szybie po tej części po ktorej szyba chodzi

p.s nie zdemontujesz szyby bez ściągnięcia tej listwy więc to jedyna metoda



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości