demontaż/odchylenie wykładziny pod nogami kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

demontaż/odchylenie wykładziny pod nogami kierowcy

Post autor: silver » śr mar 08, 2017 13:22

Cześć

Zalałem podłogę pod nogami kierowcy. Woda wsiąkła w wykładzinę, ale co najgorsze w tą matę bitumiczną co znajduje się pod nią.

Bez odchylenia wykładziny chyba nie dam rady tego wysuszyć. Ta mata jest chłonna jak gąbka.

Podpowie mi ktoś, które plastiki powinienem odkręcić żeby dało się odchylić wykładzinę? Nigdy tego nie robiłem i nie chce nic połamać.

Szukałem po necie, ale pełno jest poradników jak wyjąc fotele itp., o samej wykładzinie nic nie ma.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

demontaż/odchylenie wykładziny pod nogami kierowcy

Post autor: grg474 » śr mar 08, 2017 20:14

wywalić fotel kierowcy, siedzisko pasażera za kieorwcą, osłony progów i dopiero wtedy można podwijać wykładzinę. Możliwe, że będziesz musiał odpiąć osłonę słupka A i podnóżek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

demontaż/odchylenie wykładziny pod nogami kierowcy

Post autor: marmi m » pt mar 10, 2017 11:00

zdejmujesz osłonę słupka dolną tam gdzie otwieranie maski, listwę progową i odkecasz podnózek kierowcy i możezsz podwinąc wykładzinę i suszyć...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: demontaż/odchylenie wykładziny pod nogami kierowcy

Post autor: silver » ndz mar 12, 2017 18:27

Dzięki Panowie. Znalazłem w necie film jak wymieniają podstopnicę i pedały w mk5 na te z r32 i rzeczywiście listwa progowa, ta obudowa gdzie jest klamka od otwierania maski, osłona plastikowa przy pedałach plus ewentualnie pedał gazu i powinna dać się podnieść wykładzina.

Na dniach działamy ;)


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości