[mk4] Uszczelka dachu + pasy bezpieczeństwa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfer4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 24, 2020 14:35

[mk4] Uszczelka dachu + pasy bezpieczeństwa

Post autor: Golfer4 » sob paź 24, 2020 15:42

Cześć!

Chciałem Was zapytać o uszczelkę wskazaną na zdjęciu. Czy ona powinna być taka zmechacona, czy to jest kwestia tego, że jest już stara / brudna? I drugie pytanie czy jakoś specjalnie ją myć, czy po prostu przetrzeć namoczoną szmatką i oczyścić pędzelkiem, potem na sucho i czy można ją potraktować takim samym silikonem jak te uszczelki od drzwi, które są w dobrym stanie?

Obrazek

Drugie pytanie dotyczy pasów bezpieczeństwa. Problem tkwi w tym, że dosyć słabo się zwijają i trzeba im pomagać. Trochę czytałem w necie i kilka osób pisało, że warto nasmarować pasy plakiem do plastików albo silikonem (czy ten do uszczelek w spray'u będzie ok?). Czy macie z tym jakieś doświadczenia?

Mam dokładnie taki silikon w spray'u: https://k2.com.pl/produkty/k2-sil-300-ml



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

[mk4] Re: Uszczelka dachu + pasy bezpieczeństwa

Post autor: Craash » pn lis 02, 2020 14:28

Uszczelka wygląda jak najbardziej ok. Możesz ją wysmarować, ale będzie wyglądała jakby była brudna.
Co do pasów to chyba nie jest to najlepszy pomysł. Wszystko wsiąknie w pasy i będzie brudziło ubrania.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Golfer4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 24, 2020 14:35

[mk4] Re: Uszczelka dachu + pasy bezpieczeństwa

Post autor: Golfer4 » pn lis 02, 2020 22:21

Dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości