[mk4] Problem z zamkiem drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

S3ktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 31, 2013 11:55

[mk4] Problem z zamkiem drzwi

Post autor: S3ktor » ndz paź 25, 2020 16:57

Witajcie. Mam spory problem z zamkiem w swoim golfie. Jakiś czas temu nie mogłem otworzyć kluczykiem zamka, przekręcenie w lewo czy w prawo nie dało żadnego rezultatu w związku z czym, musiałem rozwalić wkładkę i otworzyć auto śrubokrętem. Myślałem, że to wina wkładki więc kupiłem wkładkę wraz z usługą przełożenia pinów pod oryginalny klucz. Działało do czasu z różnym efektem aż w końcu znów coś się zblokowało i ani w otworzyć ani zamknąć. Kupiłem więc wkładkę zastępczą, rozwalając poprzednią i włożyłem ją na miejsce. Złożyłem, wszystko znów było w porządku przez jakiś czas. Teraz zamówiłem nową wkładkę ale myślę, że problem na pewno leży gdzie indziej. Co jeszcze musze wymienić żeby wymiana wkładki miała sens? Do tej pory radzę sobie śrubokrętem i tu też jest różnie, raz otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy, innym razem otwiera się wszystko razem z opuszczaniem szyb, czasem ten bolczyk w drzwiach do zamykania od wewnątrz jak by blokował. Zagmatwana sprawa.

Ten element ze zdjęcia da się wymienić? Chodzi o to wyżłobienie na wiosełko z wkładki, może to tu jest problem?https://imgur.com/a/2LJgGMK



komikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 09:48

[mk4] Re: Problem z zamkiem drzwi

Post autor: komikx » wt paź 27, 2020 22:36

Witam
Walka z zamkami jest wyjątkowo nierówna. :-) Nowego elementu w który wchodzi "wiosełko" raczej nie uda się kupić. W zamkach pękają punkty lutownicze i potrafią uszkadzać się mikrostyki, takie uszkodzenia można dość łatwo naprawić po rozebraniu kasety zamka - na początek wystarcza ponowne przelutowanie punktów. Niektórzy wymieniają też uszkodzone mikrostyki. Jednak jeśli mechanicznie zamek nie daje się otworzyć lub się zacina, trzeba rozebrać drzwi i wyjąć kasetę zamka i ją rozmontować i sprawdzić. Ale...chyba bym odpuścił wtedy naprawę kasety i wymienił całą. Mechanizm posiada "podwójne ryglowanie" i jest dość skomplikowany.



S3ktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 31, 2013 11:55

[mk4] Re: Problem z zamkiem drzwi

Post autor: S3ktor » ndz lis 22, 2020 10:30

Problem rozwiązany. Kilka poradników na temat rozebrania drzwi z youtube plus nowy zamek i wkładka. Koszt trochę ponad 100zł i ponad godzinę dłubania, robota nieskomplikowana, lekko upierdliwa :D
Jeśli chodzi o markę zamka to "GT Bergmann Automotive" ponieważ na allegro są też inne, lecz sugerując się opiniami z allegro wybrałem wspominaną wcześniej i jestem zadowolony. Z nietypowych narzędzi porzebny jest klucz Spline M8, reszta to torxy, jakiś płaski śrubokręt mniejszy i większy oraz krzyżak philipsa i 10 nasadowa.



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

[mk4] Re: Problem z zamkiem drzwi

Post autor: mariusz33 » pn lis 23, 2020 18:18

Mozesz podzucic link tego zamka?


Mariusz

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Problem z zamkiem drzwi

Post autor: Maszan » wt lis 24, 2020 12:24

Ja bym Wam polecił zamki w zamienniku Vika :
https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-p ... 9284470796 od tego sprzedawcy kupowalem 2 szt.
https://allegro.pl/oferta/zamek-central ... 7543159537
Dlaczego akurat te? Jako jedyne maja na mikro styku blaszkę oddzielająca krzywkę rygla od pinu mikro styku - powinno to przedłużyć jego życie. Założone mam te zamki w Golfie(prawy przód) i Leonie(lewy przód), a kiedyś lat temu 3 lub 4 zakładałem koledze w Octavii oba przednie i działają do dzisiaj.
GT Bergmann mam z tylu założony ( na razie działa, ale tylne drzwi zadziej się używa) , miałem tez w drzwiach kierowcy - po pól roku poddał się mikro styk.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

S3ktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 31, 2013 11:55

[mk4] Re: Problem z zamkiem drzwi

Post autor: S3ktor » wt lis 24, 2020 16:06

W takim razie szkoda, że ich nie znalazłem szukając :/ Jak wczesniej wspomniałem kupiłem ten https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-p ... NjNmZTc%3D i póki co jestem zadowolony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości