[mk4] Trzeszczenie, tarcie guma o gumę gdy trzęsie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

[mk4] Trzeszczenie, tarcie guma o gumę gdy trzęsie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu.

Post autor: ArdKeeN » wt mar 02, 2021 08:41

Witam Serdecznie.
Pacjent to VW Bora 1.9 TDI ALH 90KM. Mam dziwne trzeszczenie jakby tarcie guma o gumę przy odpalaniu i gaszeniu auta wszędzie kiedy zatrzęsie silnikiem. Mam wrażenie, że stało się to w zimę kiedy było - 28 stopni C. Odgłos dochodzi gdzieś w okolicach grodzi, pod deską na miejscu kierowcy. Czy to może być jakaś guma z pod silnika czy skrzyni biegów? Spotkał się ktoś z takim zachowaniem? Coś mogło się urwać podczas mrozów przy odpalaniu? Może jakieś pomysły, bądź spostrzeżenia? Dziękuję.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Trzeszczenie, tarcie guma o gumę gdy trzęsie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu.

Post autor: marcin7x5 » wt mar 02, 2021 19:34

Poruszaj silnikiem i obejrzyj poduszki za akumulatorem i w okolicy rury wydechowej. Może któraś się wyrwała lub wytłukła i ta druga jest bardziej obciążona.



ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

[mk4] Re: Trzeszczenie, tarcie guma o gumę gdy trzęsie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu.

Post autor: ArdKeeN » czw mar 11, 2021 09:59

marcin7x5 pisze:
wt mar 02, 2021 19:34
Poruszaj silnikiem i obejrzyj poduszki za akumulatorem i w okolicy rury wydechowej. Może któraś się wyrwała lub wytłukła i ta druga jest bardziej obciążona.
Sprawdziłem. Wszystko OK. Nawet na podnośniku od spodu. Jednak to co innego musi być.



ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

[mk4] Re: Trzeszczenie, tarcie guma o gumę gdy trzęsie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu.

Post autor: ArdKeeN » czw mar 11, 2021 15:02

Dziś wymieniając filtry, zauważyłem, że jedna śruba od łapy silnika od strony rozrządu była urwana. Wymienię i sprawdzę czy to była tego wina.
Niestety nadal nie to, choć już mrozy puściły to jest jakby mniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości