[mk4] Parującą przednia szyba

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzysiu416
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 25, 2014 17:35

[mk4] Parującą przednia szyba

Post autor: Krzysiu416 » sob mar 06, 2021 11:24

Witam. Mam problem z golfem 4, mianowicie od pewnego dnia zaczęły mi parować przednie szyby. Zostaje na nich taka tłusta mgiełka. Dzisiaj rozebrałem filtr kabinowy, było trochę liści i okazało się, że chyba go mysz spróbowała.
Czytałem, że jak jest do wymiany nagrzewnica :panna: to leci para z nawiewów, czuć płyn i jest mokry dywanik. U mnie nic z tych objawów nie występuje.
Ogólnie, to jesienią zalało mi auto (zapchane kanały od szyberdachu) i jeździłem z pochłaniaczem wilgoci. Ten pochłaniacz zostawia taki lekki osad na dłoniach.
Jak jednoznacznie potwierdzić, że do wymiany nagrzewnica albo co zaradzić na takie objawy?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: Parującą przednia szyba

Post autor: luckyboy » sob mar 06, 2021 20:13

Ubywa płynu chłodzącego??



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Parującą przednia szyba

Post autor: Hubi14 » sob mar 06, 2021 22:02

masz wilgoć w samochodzie, przerabiam to samo... co zaradzić, porządne suszenie samochodu, ale to takie, że powyciągać dywany fotele itp gdzieś to fest wysuszyć, i tyle, po prostu wyzbyć się wilgoci z auta..



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[mk4] Re: Parującą przednia szyba

Post autor: liteon0 » ndz mar 07, 2021 02:38

Tłusta mgiełka to nie od wilgoci w aucie, raczej płyn chłodniczy. Może dopiero zaczyna puszczać nagrzewnica i dywanik nie jest jeszcze mokry. Kontroluj poziom płynu


ALH + 205 + chip

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Parującą przednia szyba

Post autor: Hubi14 » ndz mar 07, 2021 18:58

tłusta mgiełka to się tworzy od uwalonej szyby od środka plus wilgoć, awaria nagrzewnicy jest bardzo charakterystyczna, tj typowy słodkawy zapach płynu, i nie taka "mgiełka" tylko porządnie zatłuszczone szyby, da się to poznać... jak chcesz bezinwazyjnie sprawdzić szczelność układu chłodzenia to trzeba zrobić próbę ciśnieniową, chyba, że wolisz pół auta rozebrać. Wybór należy do Ciebie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości