[inny] WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Adresy sklepów motoryzacyjnych, polecanych warszatatów oraz serwisów i wszystko na tematy pokrewne.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[inny] WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Sadkovsky » ndz gru 27, 2020 19:14

Dobry wieczór wszystkim,
Od miesiąca czasu jestem posiadaczem nowego pojazdu marki Volkswagen Crafter 35 Furgon z silnikiem 2.0 TDI 177KM 4Motion. Chciałbym się zapytać co ile najlepiej wymieniać olej w tych silnikach oraz po ilu kilometrach zrobić pierwszą wymianę bo salon powiedział mi na 50 tysięcy pierwsza wymiana co zrobiłem wielkie oczy... Bo trochę to za długo. Samochód obecnie ma około 4800 kilometrów przebiegu. Olej stosowany do tego silnika z tego co zauważyłem to 0W30

Z góry przepraszam jeżeli nie ten dział i dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: vwarek » ndz gru 27, 2020 20:09

Świeży film z wymiany oleju w nowej Skodzie, też diesel tylko mniejszy. Obejrzyj, przemyśl, zdecyduj. ;)




The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Sadkovsky » pn gru 28, 2020 19:39

Akurat nie wyruszyłem nigdzie dzisiaj i umówiłem się na zmianę oleju pierwszą poza ASO wiadomo... A licznik stoi na 4808 kilometrów, do warsztatu mam około 2 kilometry źle nie jest. Na pewno dziękuję za pomoc ale pytanie mam jeszcze jedno głupie co ile najlepiej w tych silnikach wymieniać olej. Staram się być perfekcyjny i pomimo, że samochód do pracy to jednak przestrzegać chcę jak w każdym tych wymian oleju czy serwisów bo po prostu nie mogę sobie pozwolić na ewentualne krzaczki później. Po prostu no jest to moje oczko w głowie jak każdego człowieka jego samochód :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Hubi14 » pn gru 28, 2020 19:43

zależy jak i gdzie jeździsz, jak ganiasz po autostradach z normalnymi prędkościami to max co 15 tysi lub rok czasu. Jak więcej po mieście to zmniejsz sobie interwał do 10 tysi lub co roku i będzie dobrze. Oczywiście mówimy tu o oleju plus filtrze. Jak auto nowe to co drugą czy trzecią wymianę zalej płukankę do silnika, też zaszkodzić nie powinno.



Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Sadkovsky » pn gru 28, 2020 20:23

Wiesz co najczęściej jeżdżę autostradami z prędkością 100 - 120km/h wiadomo przy wyprzedzeniu to czasami trzeba podgonić... Tras po mieście mam bardzo ale to bardzo mało a nawet bym mógł śmiało napisać, że nic. A jakbym zmieniał olej do tych 10 tysięcy oczywiście z filtrem bo jakby inaczej to będzie dobrze? Bo na prawdę oszczędzać nie chcę też bo to narzędzie do pracy jest. Płukanie silnika wtedy bym trzymał tak jak napisałeś co drugą trzecią wymianę.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Hubi14 » ndz sty 24, 2021 18:54

ja w swoich autach wymieniam co 15 tysięcy, dwa razy w roku, bo do roboty dojeżdżam 50km w większości autostradą, prędkości normalne 150km/h i nic się nie dzieje, lej markowy olej z pewnego źródła z odpowiednią normą, i tyle, będzie chodzić, możesz wymieniać co 10 tysi, możesz co 15. Jak po mieście mało śmigasz, ja bym wymieniał co 15, bo to jednak jakieś koszta tam generuje, chyba że masz możliwość wrzucenia tego w koszta działalności firmy czy coś takiego, to zmieniaj co 10.. nie zaszkodzi



Sadkovsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 18:09

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Sadkovsky » pt lut 12, 2021 17:01

Hubi14 pisze:
ndz sty 24, 2021 18:54
ja w swoich autach wymieniam co 15 tysięcy, dwa razy w roku, bo do roboty dojeżdżam 50km w większości autostradą, prędkości normalne 150km/h i nic się nie dzieje, lej markowy olej z pewnego źródła z odpowiednią normą, i tyle, będzie chodzić, możesz wymieniać co 10 tysi, możesz co 15. Jak po mieście mało śmigasz, ja bym wymieniał co 15, bo to jednak jakieś koszta tam generuje, chyba że masz możliwość wrzucenia tego w koszta działalności firmy czy coś takiego, to zmieniaj co 10.. nie zaszkodzi
Wymieniłem przy 7 z małym haczykiem, tak właśnie mam możliwość w koszta wliczania bo VAT'owiec więc to też w tym przypadku nie kłopot. Samochód jeździ zawsze po autostradach, miasta on nie widzi chyba, że tyle co wyjeżdża z osiedla na trasę szybkiego ruchu i tyle widział całe szczęście. Olej markowy tylko i wyłącznie, wstyd się przyznać chociaż, Ja się z tego śmieję, że to choroba już. Bus nie bus ale moje oczko w głowie więc nie oszczędzam.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[inny] Re: WYMIANA OLEJU CRAFTER 2.0 TDI 4Motion

Post autor: Hubi14 » sob lut 13, 2021 14:15

jak to jest twoje źródło zarobku to trzeba dbać :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Części i serwisy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości