kompletowanie osprzetu

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

LordKris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 17:41
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

kompletowanie osprzetu

Post autor: LordKris » śr maja 14, 2008 00:03

Witam

W porzednich moich ostach pisalem ze che przerobic RP na duzo wyzej niz ma i takie tam - odradzaliscie to bo bez sensu itp.

Wyszlo tak ze kupilem silnik do mojego MK1 - silnik ten to 2.0 16V z passata lecz jest goly, nie mam instalacji, komputera, przepustnicy itd.

Silnik byl na mechanicznym wtrysku i teraz mam pytanie:

1) czy kompletowac pod mechaniczny czy szukac gratow pod elektroniczny, dodam ze bede go chcial uturbic

Jak macie wiedze co jest potrzebne napiszcie (silnik jest goly) a najlepiej by bylo moze wraz z numerami katalogowymi coby latwiej szukac uzywek
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 00:08 przez LordKris, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » śr maja 14, 2008 00:22

pod turbo to musisz miec wtrysk inaczej sie nie da, czyli trzeba by szukac digifanta najlepiej z G60, potrzebny ci rozrusznik skrzynia, alternator. kompletny kolektor ssacy, listwa wtryskowa wtryski wiazka komputer i troche mniejszych rzeczy. Ogolnie to trzeba by znalesc cos z czego mozna wyciagnac wszystko bo pojedynczo to wielkie koszta. Co do turbo to na forum jest wielu specow ktorzy napewno Ci doradza.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

LordKris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 17:41
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: LordKris » śr maja 14, 2008 01:01

czyli musze szukac wszystkiego od G60 , komputer, przepustnica, sonda, listwa wtryskowa, miernik masy

takie rzeczy jak - alternator, rozrusznik, skrzynia biegow (mam nawet o oznczeniu 9A - podobno dobra) mam aktualnie ponieważ mam 1,8 8V o oznaczeniu DS

chodzi mi co musze miec aby uruchomic ten silnik i czy jest gdzies opis pin out komputera gdybym wiazki nie znalazl ?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr maja 14, 2008 10:37

LordKris pisze:miernik masy
Nie ma czegoś takiego
LordKris pisze:alternator, rozrusznik, skrzynia biegow (mam nawet o oznczeniu 9A - podobno dobra) mam aktualnie ponieważ mam 1,8 8V o oznaczeniu DS
Do alternatora trzeba tylko dorobić inne mocowanie
chodzi mi co musze miec aby uruchomic ten silnik i czy jest gdzies opis pin out komputera gdybym wiazki nie znalazl ?
Jak będziesz miał wtyczke do kompa to się zgłoś na PW



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr maja 14, 2008 15:33

LordKris pisze:1) czy kompletowac pod mechaniczny czy szukac gratow pod elektroniczny, dodam ze bede go chcial uturbic
tylko i wyłącznie wtrysk elektroniczny. Tak jak koledzy pisali najlepiej z PG.
Poszukaj tematów na forum o tym... będzie opisane co musisz najpierw kupić żeby wszystko jakoś sensownie poskładać.

Jak kupisz częsci to możesz zacząć pytać się dalej.

Ja po swoich doświadczeniach będąc na Twoim miejscu najpierw sprawdziłbym silnik jaki masz. Rozebrał go i powymieniał to co trzeba... :)


Mój golf

Miłość ożyła....

LordKris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 17:41
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: LordKris » śr maja 14, 2008 22:32

Pamietam kiedys w dziale porady byla informacja jak przerobic k- jetronik na elektronika ale juz chyba nie ma tej porady.

Czas zacząc mozolne przegladznie kazdego tematu - chyba ze ktos pomoze i da linka do konkretnego tematu

Poki co dziekuje za Wasze odpowiedzi

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 22:38 ]
powiedzcie moi fachowcy czy to jest warte swojej ceny

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=357299394



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw maja 15, 2008 08:43

tak



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » czw maja 15, 2008 09:50

LordKris pisze:powiedzcie moi fachowcy czy to jest warte swojej ceny
tak ale z listwą, elektryką i regulatorem ciśnienia.... czyli całość to co na foto...

Jeśli chodzi o przeglądanie forum to wpisz w 'szukajce" digifant .... i masz sporo tematów...

Nie wiem jaki z Ciebie elektronik ale ja to bym się nie bawił w to cale przerabianie wiązek itp. Tylko zalogował się na corrado.com.pl ...zapłacił te 25 zeta i tam dał ogłoszenie ze kupie ECU do digi I i wiązkę....no chyba ze masz kase na calosc diwajsów ;p

pozdro
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2008 10:13 przez tirsone, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Balast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 12, 2005 18:55
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Balast » czw maja 15, 2008 10:18

Ja jestem na etapie przerabiania ke-motronick na digitant II i bałem sie tego bardzo ale widzę ze nie diabeł taki straszny jak go malują , jak masz wiazke od digi to kładzie sie ją bez problemów , poopisywałem sobie wszystko i jest potem łatwiej , najwięcej będzie problemu z listwą zeby ją dorobić...



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw maja 15, 2008 10:39

Nie wiem jaki z Ciebie elektronik ale ja to bym się nie bawił w to cale przerabianie wiązek itp. Tylko zalogował się na corrado.com.pl ...zapłacił te 25 zeta i tam dał ogłoszenie ze kupie ECU do digi I i wiązkę....no chyba ze masz kase na calosc diwajsów ;p
Tylko ze kilkakrotnie taniej jest ZROBIĆ wiązke niż ją kupić :bigok:



LordKris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 17:41
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: LordKris » czw maja 15, 2008 20:42

toffic pisze:
Nie wiem jaki z Ciebie elektronik ale ja to bym się nie bawił w to cale przerabianie wiązek itp. Tylko zalogował się na corrado.com.pl ...zapłacił te 25 zeta i tam dał ogłoszenie ze kupie ECU do digi I i wiązkę....no chyba ze masz kase na calosc diwajsów ;p
Tylko ze kilkakrotnie taniej jest ZROBIĆ wiązke niż ją kupić :bigok:
Z lutowaniem przewodów nie mam problemu :grin: - wiec jezeli ktos ma schemat instalacji to poprosze na e-mail albo gdziekolwiek

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 20:49 ]
tirsone pisze: Nie wiem jaki z Ciebie elektronik ale ja to bym się nie bawił w to cale przerabianie wiązek itp. Tylko zalogował się na corrado.com.pl ...zapłacił te 25 zeta i tam dał ogłoszenie ze kupie ECU do digi I i wiązkę....no chyba ze masz kase na calosc diwajsów ;p
Problem w tym ze ja nie mam wiazki wogole wiec nie mam co przerabiac - szczeze mowiac wolalbym kupic kilometr kabla (tzn przewodu - kable sa w wiezieniu :D) i sam ja zrobic

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 21:23 ]
Czy przepustnice mam szukac od PL,KR,9A czy tez od G60?



Awatar użytkownika
Balast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 12, 2005 18:55
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Balast » czw maja 15, 2008 21:48

Od PF tez przepustnica do digi II pasuje jak najbardziej :bajer: mam schamaciki do digi II jak chcesz to podaj meiala to jutro z rana podeśle scana i mam wtyczke od ke-jetronik moge tanio odsprzedać :helm:



LordKris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 17:41
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: LordKris » czw maja 15, 2008 22:14

e-mail juz jest widoczny (zapomnialem o tym)

a ile za wtyczke??

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 22:29 ]
jezeli Digifant to w takim razie to moge kupic ??? http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=362961145

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 22:35 ]
Koledzy pytanie - moge kupic wtryskiwacze wraz z listwa od forda probe 2.2 turbo 325cc - brac czy nie ?
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2008 22:44 przez LordKris, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » czw maja 15, 2008 23:33

toffic pisze:Tylko ze kilkakrotnie taniej jest ZROBIĆ wiązke niż ją kupić :bigok:
to zależy.... :P jak się trafi...
LordKris pisze:Problem w tym ze ja nie mam wiazki wogole wiec nie mam co przerabiac - szczeze mowiac wolalbym kupic kilometr kabla (tzn przewodu - kable sa w wiezieniu :D ) i sam ja zrobic
ano właśnie...tak czy tak wydasz kasę... więc chyba lepiej kupić gotową wiązkę ... za trochę więcej :)
LordKris pisze:jezeli Digifant to w takim razie to moge kupic ??? http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=362961145
ale jakie digi...? I czy II?
LordKris pisze:Koledzy pytanie - moge kupic wtryskiwacze wraz z listwa od forda probe 2.2 turbo 325cc - brac czy nie ?
łoj... no widzisz...chyba za mało przeglądałeś to forum.... jakbyś turbo montował i miał kogoś do strojenia to czemu nie..ale do wolnossącego wtryskiwacze o takie przepustowości wg mnie nie są konieczne... w dodatku mogą powodowac ze Ci będzie zalewać silnik..


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości