Mk1 1,6 GTI K-Jetronic, Uturbiać czy nie?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Mk1 1,6 GTI K-Jetronic, Uturbiać czy nie?

Post autor: djleo2201 » ndz wrz 27, 2009 19:49

Witam użytkowników, pierwszy raz jestem tutaj, bo myślę, że znajdę tu kumatych ludzi.
Sprawa się tyczy jedynki zrobionej typowo do rajdów, silnik ma kute tłoki, korbowody, wał,
wałek rozrządu 270 stopni otwarty na wydechu czy około, głowica splanowana na maxa, kanały wypolerowane, dodatkowa chłodnica oleju i na tym chyba mody się kończą...

Z 110 fabrycznych, nawet jeżeli kilka tych co wyszły z fabryki umarło, to pewnie namnożyło się jeszcze tyle, że około 130 km jest.

Kształciłem się całą noc i cały dzień o uturbianiu silników zasilanych K-Jetronikiem
Idzie osiągnąć bardzo dobry efekt tym, tylko nie chciałbym wydawać 5k zł na tuningowe turbo
zastanawiam się w chwili obecnej nawet nie tyle nad tym czy go w ogóle uturbiać czy nie, lecz nad tym jakie turbo wmontować, na razie najbardziej pasowałoby mi turbo z silników grupy VAG a mianowicie z 1,8T 20v
Kolektor nie jest problemem, bo teraz też mam kolektor robiony na zamówienie, i po prostu bym dał zrobić nowy kolektor i reszta również, oczywiście logiczne jest, że mówiąc o uturbianiu w skład zestawu wejdzie Intercooler i zastanawiam się nad "Water Injection"

Tylko nie piszcie mi, żebym wmontował inny silnik czy coś, w ten silnik i skrzynię biegów wrzucone było już dosyć szmalcu i nie chce go zmieniać :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn wrz 28, 2009 15:15

Tłoki masz do wymiany jeśli chcesz turbić. Głowicę na pewno też jeśli ją już splanowałeś na maxa. Do tego dojdzie kupa gratów o których jeszcze nie wiesz :). Nie zrobisz tego za 2000 PLN, będziesz musiał włozyć w to kupe sieki (okolo 5-6 tysięcy zeby zrobić low budget). Przemyśl czy nie lepiej zarzucic 1,8T bo wyjdzie taniej a i efekt pewnie lepszy będzie. Moim zdaniem turbienie takiego silnika mija sie z celem.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

-mackoostry-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:34
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -mackoostry- » czw paź 01, 2009 00:36

bugalon pisze:Tłoki masz do wymiany jeśli chcesz turbić. Głowicę na pewno też jeśli ją już splanowałeś na maxa. Do tego dojdzie kupa gratów o których jeszcze nie wiesz :). Nie zrobisz tego za 2000 PLN, będziesz musiał włozyć w to kupe sieki (okolo 5-6 tysięcy zeby zrobić low budget). Przemyśl czy nie lepiej zarzucic 1,8T bo wyjdzie taniej a i efekt pewnie lepszy będzie. Moim zdaniem turbienie takiego silnika mija sie z celem.
Przeciez on ma juz kute tłoki ... to po co ma wymieniac chyba ze chodzi ci o odprezenie silnika ale to zrobi metalowa uszczelka pod glowica...

Wracajac do tematu gorzej ze masz k-jetronic a nie digifanta :

Chłodzenie : Orurowanie + IC same materiały 500zł bite zalezy co i jak jeszcze
Komputer z PG -500zł Ecu tez cos koło tego
Wydech caly masz kogos ale za wydech + kolektor to napewno ci policzy z 1000zł
Turbo od S4 - 1300 T3/T4 - 1800 wiec tez ceny tego niezle
Sprzegło + docisk Sachs ok.800zł
Smarowanie Turbo przeróbki wąż ok.250zł
Dolot -300zl
Dodatkowe pompki paliwa po 100zł sztu PG w używce a trzeba 3szt
Wtryski wieksze uzywane moze za 200 znajdziesz
Strojenie zalezy co gdzie i jak ale ok.1200zł


Koszta pi razy drzwo coś pomylilem pewnie coś zapomnialem coś zle powiedziałem co by nie bylo to 5-6 tys. musisz miec nawet jak bedziesz robil wiekszosc rzeczy sam za 2000zł to najwzyej bardzo dobre turbo kupisz a reszta...



Awatar użytkownika
punkvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: czw mar 13, 2008 23:50
Lokalizacja: Polska/ Niemcy
Kontakt:

Post autor: punkvw » czw paź 01, 2009 17:33

Dodatkowe pompki paliwa po 100zł sztu PG w używce a trzeba 3szt"

moglbys to rozwinac ?..................... :bigok:


T4 Doka ACV 130ps..................

-mackoostry-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:34
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -mackoostry- » czw paź 01, 2009 18:37

punkvw pisze:Dodatkowe pompki paliwa po 100zł sztu PG w używce a trzeba 3szt"

moglbys to rozwinac ?..................... :bigok:
Dokładnie to poczytaj temat podwieszony przez Evo "Jak dobrać pompe paliwa" znajdujacy sie w tym dziale SPEED ale chodzi o to że przy wiekszych mocach gdzie wymieniasz wtryski na wieksze itp itd seryjna pompka nie wyrobi z dostarczeniem odpowiedniej ilosci paliwka i jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie sportowej pompki Walbro uzywanej do samochdów Uturbionych lub też mody z pompkami od PG.

Im robisz coś mocnijeszego to musisz zmieniać cała reszte większe Turbo wiekszy IC wiecej powietrza to i wiecej paliwa i tak dalej i tak dalej wyjasniłem :grin:



Awatar użytkownika
punkvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: czw mar 13, 2008 23:50
Lokalizacja: Polska/ Niemcy
Kontakt:

Post autor: punkvw » pt paź 02, 2009 08:46

-mackoostry- pisze:
punkvw pisze:Dodatkowe pompki paliwa po 100zł sztu PG w używce a trzeba 3szt"

moglbys to rozwinac ?..................... :bigok:
Dokładnie to poczytaj temat podwieszony przez Evo "Jak dobrać pompe paliwa" znajdujacy sie w tym dziale SPEED ale chodzi o to że przy wiekszych mocach gdzie wymieniasz wtryski na wieksze itp itd seryjna pompka nie wyrobi z dostarczeniem odpowiedniej ilosci paliwka i jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie sportowej pompki Walbro uzywanej do samochdów Uturbionych lub też mody z pompkami od PG.

Im robisz coś mocnijeszego to musisz zmieniać cała reszte większe Turbo wiekszy IC wiecej powietrza to i wiecej paliwa i tak dalej i tak dalej wyjasniłem :grin:

to wszystko to ja doskonale wiem..........chodzi mi o te 3 sztuki..............( przy 700ps potrzebowal bym z 10 takich pompek, czy jak ?? ) :bigok:


T4 Doka ACV 130ps..................

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt paź 02, 2009 11:18

-mackoostry- pisze: Przeciez on ma juz kute tłoki ... to po co ma wymieniac chyba ze chodzi ci o odprezenie silnika ale to zrobi metalowa uszczelka pod glowica...
A policzyłeś na ile odpręzysz tą uszczelką? W jaki stopien sprezania kolega celuje wiesz? Jak głowica jest maksymalnie splanowana to metalowa uszczelka nie pozwoli wrocic nawet do seryjnej kompresji. Nie ma w takim przypadku nawet mowy o odprężaniu. Można ładować jakieś "kanapki" z kilku uszczelek albo plyt odprężających ale to na pewno nie podziała długo i prawidołowo.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » ndz paź 04, 2009 18:17

1 uszczelka metalowa, i tloki na tokarke, ale najpierw niech policzy ile jest teraz, bo jak ma z 12:1 to juz jest z 17barow na cylindrze , a z 12-13 by bylo dobre pod turbo, takze ja sadze ze tloczki z 3mm musi stoczyc pod metalowa uszczelke,, bo "kanapki" to raczej nie tedy droga...


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pn paź 05, 2009 12:00

spawacz pisze:1 uszczelka metalowa, i tloki na tokarke, ale najpierw niech policzy ile jest teraz, bo jak ma z 12:1 to juz jest z 17barow na cylindrze , a z 12-13 by bylo dobre pod turbo, takze ja sadze ze tloczki z 3mm musi stoczyc pod metalowa uszczelke,, bo "kanapki" to raczej nie tedy droga...
taa tłoki z 1.6 GTi na tokarke :green_fuck: :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości