Golf 3 1,8 AAM wymiana silnika na jaki?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

okitoki7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 18:09
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Golf 3 1,8 AAM wymiana silnika na jaki?

Post autor: okitoki7 » pn wrz 06, 2010 17:17

Witam mam golfa 3 rocznik 92 silnik 1,8 AAM 75 benzyna+gaz koni silnik zaczyna brać olej pasuje wymienić w nim panewki sprzęgło bo już ciągnie długo i postanowiłem pomyśleć nad jakimś swapem. Myślałem nad silnikiem od hondy civic 1,4 90koni rocznik 96 bo kumpel rozwalił ją a silnik chodził bardzo dobrze. Albo 1,6 Vtec też od hondy i ma ponad 100 koni. I w tym tkwi problem bo nie wiem czy jest możliwość wsadzić taki silnik do golfa 3. A jak jest to co trzeba by było zrobić albo jaki koszt byłby wymiany takiego silnika bez ceny silnika. Albo co WY polecacie do takiego golfa wsadzić żeby miał coś ponad 100km i wiązało by się to z niewielką ceną bądź przeróbką.



Awatar użytkownika
lukaszmut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 15:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Golf 3 1,8 AAM wymiana silnika na jaki?

Post autor: lukaszmut » pn wrz 06, 2010 19:53

okitoki7 pisze:Witam mam golfa 3 rocznik 92 silnik 1,8 AAM 75 benzyna+gaz koni silnik zaczyna brać olej pasuje wymienić w nim panewki sprzęgło bo już ciągnie długo i postanowiłem pomyśleć nad jakimś swapem. Myślałem nad silnikiem od hondy civic 1,4 90koni rocznik 96 bo kumpel rozwalił ją a silnik chodził bardzo dobrze. Albo 1,6 Vtec też od hondy i ma ponad 100 koni. I w tym tkwi problem bo nie wiem czy jest możliwość wsadzić taki silnik do golfa 3. A jak jest to co trzeba by było zrobić albo jaki koszt byłby wymiany takiego silnika bez ceny silnika. Albo co WY polecacie do takiego golfa wsadzić żeby miał coś ponad 100km i wiązało by się to z niewielką ceną bądź przeróbką.
możliwość zawsze jest takiego swapa ale zobacz sobie do komory hondy jak ten silnik jest ułożony bez dużej rzeżby sie nieobejdzie i napewno niebedzie tanio bo na paru tyś sie skończy, a jak chcesz tanio to swapuj 2E lub jak masz troche wiecej kasy to ABFa



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Golf 3 1,8 AAM wymiana silnika na jaki?

Post autor: TAZ » pn wrz 06, 2010 22:49

Wszystkie mocowania silnika i skrzynie biegów trzeba dorobić na zasadzie prób i błędów, sterowanie biegami także bo chyba skrzynia jest po prawej stronie, początek wydechu to nie problem, dolot też mały pikuś, elektryka do ogarnięcia ale nie na seryjnym liczniku. SWAP na piątkę z plusem bo coś nowego i fajnego ale pracy bardzo dużo i kasy raczej też żeby o potem jeździło i nie wyleciało na dziurach na asfalt.



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Golf 3 1,8 AAM wymiana silnika na jaki?

Post autor: imperfectCell » pn wrz 06, 2010 23:08

hehe nie no golf z silnikiem od hondy to profanacja delikatna. Ogolnie pomysl nie banalny ale w gamie silnikow VAG masz taki wybor ze spokojnie cos sobie znajdziesz ograniczajc koszty i stopien trudnosci swapa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości