modernizacja silnika

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

MaciejR

modernizacja silnika

Post autor: MaciejR » śr gru 07, 2005 13:32

Mam Golfa3 92rok.Kupiłem go rok temu.Sprowadzony.jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Wygląd zewnętrzny jest wzorowy w środku też. Martwi mnie natomiast wygląd i odgłosy silnika np przy odpalaniu.Golfik chodzi bez zarzutu wprawdzie ostatnio trochę dużo pali - ale to zima daje się we znaki.Chciałbym jednak coś zrobić z tym silnikiem wkońcu ma 13lat.Ile trzeba by włożyć w niego aby bardzo odmłodniał. Nie nowy przerobić stary?tu pojawia się problem oczywiście ściślę związany z kasą.Co robić?! Ile by to kosztowało?



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » sob gru 24, 2005 18:43

Czołem! Mój Kolega ma takie samo auto rocznik 93. Jest z niego bardzo zadowolony i poza regularną obsługą nic przy nim nie robi. Więc wydaje mi sie że sensowna byłaby wymiana materiałów eksploatacyjnych. Wymieniłbym:
- pasek rozrządu (najlepiej z pompą wody). Silnik jest kolizyjny wiec w przypadku zerwania kosztowna naprawa.
- świece
-olej
-płyn chłodniczy
Demona prędkości z niego raczej nie zrobisz ale za to auto jest dosyć ekonomiczne i silnik nie jest zbytnio wyżyłowany, co przy prawidłowej eksploatacji zapewnia przyzwoite przebiegi do naprawy głównej. Pzdr



fibolek

Post autor: fibolek » sob gru 31, 2005 15:01

Kolega Ryś Ste[powy doradził ci abyś skupił sie na standardowej obsłudze auta.
A później możesz zmienić np wtryski na te od 1.6,zmienić wydech na sportowy.Najlepiej popytaj GTO



quattro_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 05, 2010 14:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: modernizacja silnika

Post autor: quattro_tdi » wt lis 09, 2010 13:20

zamontuj sobie NOS :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości