1.8 8V Turbo ??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Re: 1.8 8V Turbo ??

Post autor: Apsik » śr sty 18, 2012 08:17

Dla mnie ogólnie turbo z TD czy TDI to kibel - bo nie zostało zrobione z myślą o benzynie a tym bardziej o przyroście mocy.
Patrząc z boku na wszystkie próby uturbiania - nieważne czy jest to 8v czy 16v - chyba brakuje ... wiary/wiedzy i kilku innych rzeczy.
Podchodząc do tematu uturbiania czegokolwiek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chcę osiągnąć oraz czy baza się nadaje i czy jestem w stanie podołać finansowo. W tym momencie 90% ludzi powinno odpuścić i SWAPowac na ABFa lub 1.8T
Jeżeli już zabierać się za uturbianie to na jakiejś normalnej, ludzkiej turbinie np. T3super60, T3/T4 (50 trim .63 AR) lub GT28RS a potem jeszcze większe. Przygotować odpowiednio bazę, zwracając uwagę na wytrzymałość bebechów i nie zapomnieć o portingu głowicy.
Dobre uturbienie 8v niestety kosztuje trochę $$$ i nic na to nie poradzimy, a jak ktoś sobie będzie chciał iść na skróty to jedną robotę będzie robił po 2 - 3 razy, a i tak to nie pojedzie jak powinno.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości