Wydech!!!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » sob lut 05, 2005 01:33

prozak mowisz ze KM to wyjce a przeciez ten turbo ala mugen te jest od KM :)
mi sie takze ten podoba
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40780447
bo bedzie ladnie pasowal w szeroki zderzak. ale skoro ktos powiedzial ze sie puszka rozpadla po 2 latach to sie boje. ten mugen fajnie wyglada ale czy on bedzie pasowal do Golfa 2. i czy jak go zaloze to musze wywalic tlumik srodkowy czy nie??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » sob lut 05, 2005 17:50

nie powiedzialem ze KM to wyjce a ze wiekszosc z nich to wyjce ;)

mugena widzialem w roznych autach w kazdym wygladal miodzio.

zakladajac mugena nie musisz wymieniac srodkowego jesli zalezy ci jedynie na wygladzie, kcesz wiecej mocy wstaw przelotowy tlumik srodkowy lub strumionke.

2 lata na ta puszke to az za wiele :P
2 lata mialem mugena i piegow nie dostal, rura w srodku cala bez znakow odrywajacego sie metalu (korozja) glosnosc nie wzrosla co pozwala sadzic ze wyciszenie tez jest w bardzo dobrym stanie rachunek prosty prawda :) a do tego super mruczanko i wyglad ;) w przyszlosci mam plana zalozyc 2 niezalezne uklady wydechowe to dopiero bedzie wygladalo :D jednak nie na tym silniku (a moze jednak na tym ;) )



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » sob lut 05, 2005 18:28

hmm zakladajac ze chce jakis maly przyrost mocy, oczywiscie nie spodziewam sie ze mi przybedzie 20 konikow: czyli tak, zostawiam pierwszy tlumik, srodkowy wymieniam na strumienice i jako ostatni laduje mugena. co mi to da??? chodzi mi o to zeby nie pogorszyc mocy silnika a leciutko poprawic. i zeby ladnie mruczalo. tylko jaka struminke kupic bo wiem ze sa rozne jakies luskowe i jakiej jeszcze. i czy wogole strumionka cos daje bo czytalem ze tyle co nic :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » sob lut 05, 2005 18:56

prozak pisze:nie powiedzialem ze KM to wyjce a ze wiekszosc z nich to wyjce ;)

mugena widzialem w roznych autach w kazdym wygladal miodzio.

zakladajac mugena nie musisz wymieniac srodkowego jesli zalezy ci jedynie na wygladzie, kcesz wiecej mocy wstaw przelotowy tlumik srodkowy lub strumionke.

2 lata na ta puszke to az za wiele :P
2 lata mialem mugena i piegow nie dostal, rura w srodku cala bez znakow odrywajacego sie metalu (korozja) glosnosc nie wzrosla co pozwala sadzic ze wyciszenie tez jest w bardzo dobrym stanie rachunek prosty prawda :) a do tego super mruczanko i wyglad ;) w przyszlosci mam plana zalozyc 2 niezalezne uklady wydechowe to dopiero bedzie wygladalo :D jednak nie na tym silniku (a moze jednak na tym ;) )
Tak jak mowilem na gg czekam na efekt koncowy ukladu wydechowego w twoim Golfiku.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » sob lut 05, 2005 19:59

Deacon bedzie przyrost mocy, polepszenie elastycznosci silnika lepsza dynamika, gaz bardziej czuly strumionka stozkowa byle by nie luskowa.

Daje tyle co nic? ludziska z tym przekonaniem zazwyczaj niewiele wiedza na temat zjawisk zachodzacych w ukladzie wydechowym. strumiennica a wlasciwie jej dzialanie opiera sie na zasadach fizyki wiec jak to moze nie dzialac?? jak sie nie spodoba zawsze mozna ja sprzedac bo koszt niewielki

btw czy ja juz tego nie pisalem?? Oo



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » sob lut 05, 2005 22:46

hmm no wlasnie na tymze forum byl watek o strumienicach i zgodnie ludziska stwierdzili ze nic nie daja tak ze juz sam nie wiem. ale chyba sprobuje bo koszt rzeczywiscie nie wielki. tylko czy ten przyrost mocy bedzie odczuwalny?? dodam za mam zalozony gaz i nie wiem czy warto pchac do tego strumienice. czyli mam ja wlozyc zamiast tlumika srodkowego a pierwszy zostawic??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

mally

Post autor: mally » ndz lut 06, 2005 00:16

ja na twoim miejscu zamiast strumienic wpakowal bym sportowego kata.............albo pozostawil tego co masz......zawsze to bedzie lepsze niz strumienica......jelsi chcesz miec przyrost mocy z tlumika hmmmm to caly ukladzik zmien.........po wymianie koncowego mocy moze bedziesz mial wiecej 2-5ps nawet nieodczujesz.......ja bede kombinowal.zakladam mugena i wywala srodkowy tllumik i skocze na hamowanie
poruwnam co i jak bardziej sie kalkuluje



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » ndz lut 06, 2005 12:21

prozak mowiswz ze strumienica stozkowa??? ale na allegro sa same loskowe :( a co mi da wywalenie srodkowego tlumika i wstawienie tam samej rury???


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » ndz lut 06, 2005 18:18

proponuje poczytac troszke na temat ukladu wydechowego zasad dzialania wszystkiego moze jakies prace ludzi zajmujacych sie tematem i wtedy sie wypowiadac.
jaki pierwszy tlumik?? pierwszy to inaczej srodkowy katalizator to katalizator zgodnie z opinia weglarskiego nie ruszal bym go z czasem sam sie wypala.

strumionka stozkowa, az sie zdziwilem jak zobaczylem ze ich nie ma na allegro :) ale napewno beda. luskowe omijac szerokim lukiem/

mally rure wstawic chcesz hhmm strumionka spelnia czesciowo zadania tlumika srodkowego wiec nie odzwierciedlisz tym strumionki



mally

Post autor: mally » ndz lut 06, 2005 20:27

rure dam zaamiast tlumika srodkowego a nie zamiast strumienicy czy kata........strumienice guwno daja no chyba ze ci kase zaabiora......a jak ktos chce to struminice stozkowe mozna znalesc w necie cena kolo 250 zl...



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » ndz lut 06, 2005 20:54

yyy to sie pogubilem z tymi tlumikami. no mam 3 tlumiki. pierwszy taki okragly, potem drugi wyglada jak puszka no i koncowy. mi chodzi o to czy jak zaloze mugena to mam wywalic ten drugi czy go zostawic i wywalic ten pierwszy. tylko sie nie smiac bo sie nie znam :jezor:


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » ndz lut 06, 2005 22:03

prozak pisze:
btw zobaczcie jak mowa o piwsku wplynela na innych :D a co do tematu jesli mial bym wybierac miedzy puszka a tymi podwujnymi nie zastanawial bym sie i bral podwujne
jakie podwujne o co chodzi prozak moze wybral bys mi jakis tlumiczek do mojego 1.8 taki w rozsadnej cenie i w miare dobry tak twoim zdaniem oczywiscie dwururki mile widziane ale nie koniecznie

marcelli jakiego ty ulterja wkoncu wybrales moze mnie tez zaciekawi



Awatar użytkownika
jaqb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn lis 01, 2004 20:32
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: jaqb » ndz lut 06, 2005 22:36

podziele sie doswiadczeniem swoim z tlumikami jakie mialem

kiedys kupilem tlumnik BASOWYYY po montazu sooper ale po 3 miechach juz nie bylo tak ciekawie, fakt mruczal rasowo nie za glosno ale osoby z tylnych siedzen cierpialy na dyskomfort i drgania przenoszace przez puszke, byl to SEBRING taki z owalna koncoowka piakna chromowana

teraz mam tlumik M-TECH z dobrej groobej kwasoowki z silenserem ktorego w zasadzie nie wyjmooje w ogoole(czasem tylko na pol godzinki wsciekania i fajnych efektow dzwiekowych i pelne zadowolenie!!)
nie widac na nim grama zuzycia choc jest kwestie jego srodka ktoory podobno jest wymienny czyli waty i maty wygluszajace z siatka ale jestem z niego BARDZO zadowolony i mysle nad montazem dwooch takich tlumiczkow :green_fuck: bo basik jest b COOOOL spokojny i taki jak ma byc!

a ciekawe co ;;prozak;; piszesz o strumienicach ponaddzwiekowych i chyba to intializing bedzie bo kosz nie duzy a slyszalem juz kiedys ze to dziale

opisze kiedys jak w 1.8 to buczy :hmm:


Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

CADDY http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=112&t=18557

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn lut 07, 2005 01:39

mally 250 powiadasz?? no widac ja same promocje widuje bo na allegro po 70 zl schodza (fakt ostatnio zadnej aukcji nie widzialem)

czy daja czy nie daja nie mam zamiaru sie klucic ale poczytaj najpierw a potem sie wypowiadaj z taka opinia, ja wiem jedno w jednym aucie ja mialem i w drugim na 100% tez bede mial

deacon zazwyczaj jest tak idac od kolektora masz katalizator potem srodkowy potem koncowy lub bez katalizatora podkreslam zazwyczaj :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości