wymiana silnika na inny w swietle prawa

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: Pawel_Mk2 » śr kwie 18, 2012 19:36

jedz do innego diagnosty :hmm:



Awatar użytkownika
FiliPeK88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 08:52
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Re: wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: FiliPeK88 » śr kwie 18, 2012 19:55

Pawel_Mk2 pisze:jedz do innego diagnosty :hmm:
Ok powiedzmy, że pojade do innego diagnosty i mi podbije. A co bedzie jak mnie policja zatrzyma do kontroli? A jeszcze inne pytanie. Mam z przodu tablice kwadratowa i jest zagieta ze zwgledu na FMIC i gosciu tez mi powiedziale ze po lewej stronie nie moze byc i ze jest zagieta czy to prawda?


2011: Integracja Racibórz; 2015 VAG Integracja Racibórz

witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: witek271 » śr kwie 18, 2012 20:16

No skoro ma wklepaną pojemność 1.0 to nie przejdzie Wystarczy że pójdziesz do "NORMALNEGO" diagnosty i powiesz o zmianach konstrukcyjnych a dokładnie zmiana pojemności silnika Potem dostaniesz papier o wykonanych zmianach (zmiana pojemności silnika) i z tym papierkiem idziesz do WK i tam Ci zmienią dowód i pojemność



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: dawid018 » czw kwie 19, 2012 17:32

FiliPeK88 pisze:Ok powiedzmy, że pojade do innego diagnosty i mi podbije. A co bedzie jak mnie policja zatrzyma do kontroli?
jak ci podbije to przy rutynowej kontroli jesteś nietykalny
FiliPeK88 pisze:Mam z przodu tablice kwadratowa i jest zagieta
za to ze jest zagieta nie przejdzie.i za to ze kwadratowa też nie.tzn moze nie przejść
witek271 pisze:Wystarczy że pójdziesz do "NORMALNEGO" diagnosty i powiesz o zmianach konstrukcyjnych
i ten normalny diagnosta może również poprosic o przedstawienie opini rzeczoznawcy


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: witek271 » czw kwie 19, 2012 20:25

Może ale nie musi Robiłem kilkanaście SWAPów i wystarczyło powiedzieć diagnoście jaki silnik i z jakiego modelu i wszystko zawsze grało i na przeglądach i wydziale komunikacji i przy kontroli policyjnej raz tylko zapomniałem ze zderzaka wymontować zawór gazu to się doczepili że cała instalacja ma być zdemontowana(w sumie to zdemontowałem w końcu bo na stacjach podpinali mi pistolet od dystrybutora z gazem a silnik był diesla)



tsuchonski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 28, 2006 14:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: tsuchonski » pt cze 08, 2012 23:00

Witam,
Mam obecnie też problem z przeglądem. Zrobiłem Swapa z 1.6 benzyna na 1.6 diesel w golfie 2 i na przeglądzie diagnosta stwierdził że muszę mieć zaświadczenie z warsztatu, który dokonał swapa. Jak mu powiedziałem że sam to zrobiłem to stwierdził że tylko warsztat może dokonać zmian konstrukcyjnych. Jutro jadę szukać innej stacji i mądrzejszego diagnosty.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: dawid018 » sob cze 09, 2012 10:04

tsuchonski pisze: Jutro jadę szukać innej stacji i mądrzejszego diagnosty.
to będzie najlepsze wyjście z sytuacji


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Toshiba
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 856
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:09
Lokalizacja: CeeLI / CeWu
Kontakt:

Re: wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: Toshiba » sob cze 09, 2012 19:01

tsuchonski pisze:Witam,
Mam obecnie też problem z przeglądem. Zrobiłem Swapa z 1.6 benzyna na 1.6 diesel w golfie 2 i na przeglądzie diagnosta stwierdził że muszę mieć zaświadczenie z warsztatu, który dokonał swapa. Jak mu powiedziałem że sam to zrobiłem to stwierdził że tylko warsztat może dokonać zmian konstrukcyjnych. Jutro jadę szukać innej stacji i mądrzejszego diagnosty.
U mnie w mieścinie też mi to samo powiedzieli... I dodali, że z 1.6d na vr6 to już w ogóle nie opłacalne, bo albo dowód na wymianę albo adnotacja, nie wiedzieli dokładnie, poza tym byli wielce zdziwieni, że vr6 wejdzie pod maskę mk2...



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: Gawior » ndz cze 17, 2012 19:58

Jeżeli kogoś interesuje zmiana silnik benzynowego na klekota, to PawelM zmieniał 1.4 na 1.9 w Golf IV
Może da jakieś porady co jak i gdzie załatwić trzeba.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

tsuchonski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 28, 2006 14:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: tsuchonski » śr cze 20, 2012 12:10

Witam,
Jestem już po załatwieniu wszelkich formalności ze swapem z przeglądem włącznie. Pojechałem jeszcze raz na tą samą stację diagnostyczną i pokazałem gościowi przepis (art. 66 ust.4 pkt 6 lit.b ustawy prawo o ruchu drogowym), który wyjaśnia sprawę kiedy potrzebne jest zaświadczenie od uprawnionego warsztatu o dokonaniu swapa. Otóż jeżeli zmiany konstrukcyjne wprowadzone w pojeździe powodują zmainę rodzaju pojazdu wtedy wymagane jest, aby zmiany tej dokonał warsztat. Jasna sprawa że wymiana silnika nie zmienia rodzaju pojazdu. Po tym gość wykmiękł i zrobił mi przegląd wraz z opisem zmian. A tak na marginesie to wyczytałem, że jeżeli diagnosta ma wątpliwości co do dokonanych zmian może wysłać do rzeczoznawcy i w takiej sytuacji nie mamy argumentów żeby go od tego odwieźć. Takie jego prawo.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: dawid018 » śr cze 20, 2012 12:33

tsuchonski pisze:A tak na marginesie to wyczytałem, że jeżeli diagnosta ma wątpliwości co do dokonanych zmian może wysłać do rzeczoznawcy i w takiej sytuacji nie mamy argumentów żeby go od tego odwieźć. Takie jego prawo.
tak dokładnie tak jest.są diagności którzy unikają takich rzeczy jak ognia,tzn przeglądów po swapach itp bo w pewnym sensie się narażają podbijając takie coś.oczywiście nie mówię tu o swapie z 1,6 na 1,8 czy podobnych rzeczach


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Toshiba
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 856
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:09
Lokalizacja: CeeLI / CeWu
Kontakt:

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: Toshiba » sob lip 14, 2012 21:14

Niedawno rejestrowałem golfa na siebie, nie wbili mi jaki mam silnik :bajer: Znaczy, że mogę mieć silnik jaki sobie chcę bez żadnych papierkowych spraw? :helm: Tyle, że w pozycji P3 w dowodzie (dane silnika) mam wbite "D".



Michal3w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:19

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: Michal3w » wt lip 17, 2012 19:22

Panowie, mam kilka pytan odnosnie swapa z 1.6 Pb na 1.9 tdi oczywiscie vw golf II, dawca to mkIII. Mam instalacje gazowa czy moge ja sam zdemontowac? kupiłem dawce rozbitego z dowodem waznym. czy potrzebuje jakas umowe o sam silnik. i jak to jest z tym przegladem?



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

wymiana silnika na inny w swietle prawa

Post autor: olozwirski » pt lip 20, 2012 19:48

Instalacje mozesz zdamontowac, umowy nie potrzebujesz, jak zrobisz swapa jedziesz na OSKP, tam przeglad i papier od diagnosty do WK na zmiany w dowodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości