2e zwiekszenie osiagow

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

2e zwiekszenie osiagow

Post autor: Gawior » pt lut 25, 2011 22:36

marcinas1983, listwa jest rozbieralna. Mam w ręce właśnie :) , ale fakt wygląda jako jeden element i wtryski nie wchodzą w głowice ( nie wystają z listwy ). Poza tym to wtryskiwacz występuje pojedynczo jako element wymienny ( np. w Intercars )

bastek016, oryginalna puszka i wkład sportowy Simota już siedzi. Stożek bez odpowiednich przeliczeń to porażka, a jego działanie to bardziej efekt placebo ( większy ryk i poczucie że jest ). W drugim aucie mam stożek, ale tylko ze względu na BLOS i nie możność jego montażu z seryjną puszką filtra powietrza. Już nieraz i w niejednym aucie zakładany, nawet zahamowany z nim i bez niego i bez odpowiedniego montażu przesuwa moment w górę, albo moc w dół :jezor: Bywa że jedno i drugie.
Przepustnicę od VR6 da radę dopasować do kolektora :) przy niedużej przeróbce ( przymierzałem do kolektora 2E ).
Jednak czy sam montaż przepustnicy o większym przekroju, , bez przeprogramowania ECU i innych zmian nie zaburzy pracy silnika, bo przy jakimś tam otwarciu będzie więcej powietrza nawet na wolnych obrotach, a TPS będzie dawał też inne wartości do rzeczywistego przepływu powietrza ?

Wałek odpada, bo ma to być auto do normalnej jazdy i poruszania się w większości po mieście, a ostry wałek poprawia górę, napełnianie się i opróżnianie cylindrów kosztem dołu.
Krótsza skrzynię mam w drugim aucie i takiego zabiegu bym już nie powtórzył ( na dłuższą metę jest to męczące i uciążliwe ).
Co do wydechu, to wolał bym tu nie grzebać. Nie chcę ryczącego auta w którym jazda po 30 minutach będzie męcząca ( już się nasłuchałem wydechów i starczy ). W wydechu jest wycięty sam wkład z obudowy katalizatora i to ze względów technicznych, a nie z mojego widzi mi się. Jedynie co do zrobienia w wydechu, to zamiast oryginalnej dwururki, chcę wstawić rurki z polerowanej kawasówki, ale fi 40-45mm ciężko dostać ( i żebym nie musiał brać rury 3m ). Jest fajny delikatny pomruk i tak mi wystarczy w zupełności.
Poza tym sam wydech to jest lekko 1500zł, więc ciężko było by się wyrobić w 2000-2500zł ze wszystkim. No chyba że bardzo po bandzie by się szło.
Sama głowica to jest 500zł części i robocizny. Jak bym zakładał, to wymienił bym w niej wszystko przed założeniem, tak jak mam teraz w swojej głowicy ( uszczelki, simeringi, uszczelniacze, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelka odmy, polerowanie gniazd i przylgni, planowanie, nowe wzmacniane śruby głowicy itd. - to wsadziłem, wymieniłem w głowicy swojej ).
Nie mówiąc o pozostałych rzeczach, typu ostry wałek, który też jest dość drogi, więc 2500zł to na samych używanych częściach i niskiej jakości tych powiedzmy nowych
Więc za takie pieniądze to można nabyć i założyć ABF-a, a do tego jeszcze przeprogramować gdzieś ECU i tak podnieść lekko moc.

Mnie chodzi o poprawę elastyczności, przeniesienie maksymalnego momentu trochę w dół, a nie o zwiększenie mocy.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

2e zwiekszenie osiagow

Post autor: marcinas1983 » pt lut 25, 2011 22:52

Gawior, ja zmieniałem kolektor w 2E z wtryskami dlatego, że kumpel kupił 2E i listwa wtryskowa miała ułamany jeden króciec... więc nie przyglądałem się dokładnie jak ta listwa wtryskowa z 2E wygląda. W ADY jest to rurka z wyjściami na wtryski. Co do momentu niżej... ADY ma właśnie moment obrotowy niżej... może spójrz na różnicę w wałkach o ile takie są??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

2e zwiekszenie osiagow

Post autor: rysiektr » pt lut 25, 2011 23:42

bastek016 pisze:rozbijają mnie teksty typu silnik jest nie rozwojowy , on jest nie rozwojowy kosztem 200 zł ale jak byś , wysmarował 2 tyś to myślę że spokojnie ok 130 koni uzyskasz .
od początku
1.Dolot na ori puszcze + wkładka 2.Kolektor dolotowy ADY obróbka i przepustnica . Koszt ok 200 zł
2 Wałek sportowy allegro ok 500 zł
3 obrobienie głowicy lub głowica chyba z ABA , nie pamiętam oznaczenia wersja na meksyk i stany 200 zł
4 kolektor wydechowy wydech na przelocie ostatni tłumik od 2.0 16V 400zł
5 ECU zapłon zgranie tego wszystkiego plus lekki zamach stoczony

koszty ok 2000 2500 zł efekty szkoda gadać do tego na koniec krótka skrzynia i z ABFem możesz stawać SERYJNYM . :) pozdro
no to stary popłynąłełs... owszem masz rację ale nie do końca ze wszystkim mogę się zgodzić
AD1 2E jest na krokowcu ADY nie więc jakoś to trzeba powiązać bo kolektor ADY nie jest przystosowany do krokowca ale się da
AD2 wałek ok czasami świątka można za 500 kupić używkę albo nowy autotech z USA
AD3 Obrobienie głowicy porządne wiąże się z jej remontem przede wszystkim bo w innym wypadku nie ma to sensu a to sa koszta większe od 200zł, tak jak głowica z ABA też nie do końca wszystko będzie pasowało z 2E bo kolektor ssący jest z przodu co za tym idzie punkt 1 czyli kolektor z ADY juz nie podejdzie - trzeba rzeźbić albo zaadoptować całą górę z ABA i dopasować elektronikę do tej z 2E i to ja modzić co też generuje koszty
AD4 tutaj to trzebaby przeliczyć ale z tego co mi wiadomo z doświadczeń forumowych tuningowców najlepsze rezultaty osiąga się w tym silniku na 3 tłumikach 1 przelot zamiast kata reszta VR6
AD5 zgadzam się


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
gamelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw gru 29, 2011 02:43
Lokalizacja: Norway

2e zwiekszenie osiagow

Post autor: gamelek » pn lis 05, 2012 12:06

Witam. Odkopie troche temat bo zanych konkretow tu nikt nie pisze .

W lecie mam zamiar "podniesc" moc w moim golfie 3 gti z silnikiem 2E.
Myslalem nad wymienieniem Pierscieni ( bo pewnie juz zucyte przy przebieegu 280K ) Obrobka glowicy, kanalow itd, Ostry walek rozrzadu, Odelzone kolo zamachowe, Wywalenie katalisatora , przelotowy tlumik srodkowy i moze jakis sportowy koncowy.
Osiagne moc ok 150 koni po tych modach? Ma ktos jakis wynik z hamowni ile koni uzyskal po zmodzeniu silnika 2e?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

2e zwiekszenie osiagow

Post autor: rysiektr » pn lis 05, 2012 16:49

gamelek pisze:Osiagne moc ok 150 koni po tych modach? Ma ktos jakis wynik z hamowni ile koni uzyskal po zmodzeniu silnika 2e?
Nie sądzę, żebyś tyle osiągnął, Kiedyś widziałem na jakimś niemieckim forum jak koleś z AGG wycisnął 147 koni.
Na pewno doprowadzenie silnika do stanu używalności to podstawa. Później tak jak piszesz obróbka głowicy tzw. porting, dobry wałek, do tego odpowiednio policzony dolot i wydech na koniec strojenie i kilka koni więcej powinno być. Tylko trzeba zadać sobie pytanie czy nie taniej będzie wrzucić np: ABFa ?? Teraz te silniki są tanie (całego dawcę można kupić w okolicy 1500zł - na allegro wisi cała rozbita ibiza z ABFem za 1000zł), swap jest prosty... I będziesz miał w serii więcej koni niż w w 2E po modach.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości