hamulce, czego to jest objaw.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

hamulce, czego to jest objaw.

Post autor: micro133 » wt sty 22, 2013 23:19

witajcie.

Temat niby wałkowany, ale nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej na moje pytanie.
Proszę o wskazówkę.

Jakiś czas temu po kupnie walczyłem z heblami. W końcu udało mi się dojść do stanu w którym hamulce działają całkiem nieźle.

Teraz hamulce dają wrażenie takie, że po muśnięciu od razu czuć że to hamuje, zawsze to działa tak uspokajająco :-)

Ale tylko przez pierwsze dwa - trzy hamowania pod rząd. Potem trzeba już wcisnąć głębiej i użyć większej siły.
Póżniej po jakimś czasie sytuacja powraca do stanu początkowego. Czyli wystarczy musnąć.

Z jednej strony wygladało by na to że w ciągu tych pierwszych hamowań, zdążyły się rozgrzać i już gorzej hamują.
Ale z drugiej strony, to tu nie chodzi o trzy pod rząd hamowania ze 120 do zera, tylko powiedzmy z 80 do 30.
Nie mam odniesienia dobrego ale myślę sobie że to nie jakieś super-sportowe wyczyny, tylko prawie normalne używanie hamulców.

Więc pomyślałem sobie że może to przewody hamulcowe, pęcznieją troszkę i dlatego trzeba wcisnąć głębiej. A potem wracają do swoich wymiarów i znów jest bajka.
Tylko dlaczego trzeba użyć więcej siły ?

Jak widzicie motam się sam w niewiedzy, więc prosiłbym o jakieś nakierowanie moich rozważań, lub wskazówki jak wykluczyć jedną z możliwości.

Nadmienie że układ jest cały seryjny przód 280 mm tył 232. Niestety przód 280 uniemożliwia łatwe modyfikacje bo jarzmo jest zintegrowane.

Dzieki z góry i pozdrawiam.
g.



szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

hamulce, czego to jest objaw.

Post autor: szypki » czw sty 24, 2013 21:44

sprawdź na testerze płyn hamulcowy pewnie masz stary i ma dużą zawartość wody, jak nie będzie poprawy po wymianie płynu na nowy to wymień giętkie przewody hamulcowe (powinno się to robić co 5 lat a płyn wymieniać co 2 lata )



micro133
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 00:47

Odp: hamulce, czego to jest objaw.

Post autor: micro133 » pt sty 25, 2013 08:52

Czesc.

Dzieki za wskazowki :-)

Plyn wymieniony bardzo dokladnie jakies 5 miesiecy temu. Wiec przewody. Zainwestowac 300 na zestaw dedykowany w stalowym oplocie czy 150 na cywilne przewody ?



szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

hamulce, czego to jest objaw.

Post autor: szypki » pt sty 25, 2013 10:05

zależy od twojego budżetu ale jak masz możliwość to kupuj stalowe one nigdy nie spuchną



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości