Obrotomierz zamiast zegara.Podłaczenie.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegara.Podłaczenie.

Post autor: Marek 81l » czw lut 24, 2005 00:38

Czy ktos sie moze orientuje czy jesli w mk2 jest w desce zegarek to cy jest tam takze doprowadzony prąd do obrotomierza??Mam taki wynalazek typu obrotomierz z audi 80 z wbudowanym ciekłokrystalicznym zegarkem.Sądze ze po niedurzych modyfikacjach zasiądzie tam zamiast tego wskazowkowego orginału.Chodzi mi tylko o to czy musze pociagnąc nowe przewody czy cos juz jest tam pod obrotomierz przygotowane.Wzrokowo widac ze jest ok 5 przewodów w kostce niewykorzystanych.Prosze o szybka odpowiedz bo chciałbym sie rychło z rana do tego zabrac.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » czw lut 24, 2005 19:56

W większoći przypadków jest kpl. okablowanie do obrotomierza. Tego typu pytania w przyszłości zadajesz na forum Techniczne a nie tutaj.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt lut 25, 2005 00:24

tak tyle ze jak nie mialers obrotomierza to muszisz zmienic alternator, ta taki z wyjsciem pod obrotomierz,a z tymi kablami to nie wiem,ale mi sie wydaje ze nie ma...,a tak na marginesie to deska z obrotomierzem od MK2 jest w wiele ladniejsza niz od audi,ale to jest tylko moje zdanie oczywiscie...pozdrawiam...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt lut 25, 2005 01:04

kabel z obortomierz ten ktory dostej impulsy podłancza sie pod kable idace do aparatu zapłonowego.Na aparacie zapłonowym masz wtyczke na 3 kable +0- podłanczasz sie pod 0 czyli impulsy (zielono-biały kabel)...a Dieslu podłancza sie pod alternator......



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pt lut 25, 2005 10:22

marcinvw pisze:tak tyle ze jak nie mialers obrotomierza to muszisz zmienic alternator, ta taki z wyjsciem pod obrotomierz,a z tymi kablami to nie wiem,ale mi sie wydaje ze nie ma...,a tak na marginesie to deska z obrotomierzem od MK2 jest w wiele ladniejsza niz od audi,ale to jest tylko moje zdanie oczywiscie...pozdrawiam...
No patrz ja fabrycznie nie miałem obrotki a po przełożeniu chyba krasnale mi podmieniły instalkę i altaka bo zadziałało wszystko od reki. Myślisz że w dobie unifikacji będą robić kilka typów altka czy wiązki przewodów? Możliwe że ktoś wymieniał w dieslu altka wcześniej i założył od benzyny to wyjścia nie będzie lub jest to wersja np. na jakiś konkretny rynek. Ale to jest 1% aut które nie są gotowe i trzeba rzeźbić pod machą. to samo dotyczy instalki kierunków bocznych czy kabli do czujki poziomu płynu chłodniczego w zbiorniczku. Kable i wtyki są tyle że za zbiorniczkiem do płynu.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt lut 25, 2005 19:54

no ok nie wiedzialem to mowie to co o tym wiem,nie jezdzij pomnie tak dobra??!! w MK2 1,6 GTD silnik JR i w passacie B3 1,9 D tak jest na 100%


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pt lut 25, 2005 20:12

:pub: Spokojnie! też tak będziesz! :chytry: Każdy kiedyś przez to przechodzi! A wracając do tematu w większości przypadków jest okablowanie tyle że pochowane w wiązkach, np. za zbiorniczkiem wyrównawczym w mk2 znajdziesz złączki do prawego i lewego kierunku bocznego. Wystarczy tylko przedłużyc kable i założyc klosze z żarówkami zamiast zaślepek i masz boczne.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt lut 25, 2005 23:25

wiem ze tak jest bo w mojej III naprzyklad terz mam cale okablowanie do climatronika i innych pierdul,wejscia na przekazniki itd...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob lut 26, 2005 00:12

znacie jakieś jeszcze ukryte wiazki poza tym ok kieruhków i od halogenów przednich przeciwmgłowych?


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » sob lut 26, 2005 09:53

przewody z kostką do lampy oświetlenia bagażnika, (choc u siebie nie widziałem i pociągnąłem oddzielnie). Jeśli nie masz to są kable do czujnika niskiego poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy. Ponoć jest instalka do podświetlania schowka przed pasażerem i ewentualnie a to łatwo stwierdzić okablowanie do dodatkowych głośników.Wg. książki ta instalka w zależności od wyposażenia miała 2-6 głośników.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości