Jak najlepiej zmienić podświetlenie licznika w mk2

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz lut 06, 2005 18:18

naładniej diodami..ja mam u siebie 3 10mm super jasne, kazdą diodę piłujesz pilnczkiem i po zamontowaniu efekt jest super :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » pn lut 07, 2005 09:31

jak ma byc kolor niebieski to tylko diody lub jakis neonik.
folia, niebieski żarówki odpadają jest za ciemno i nic nie widać.

Ja użyłem 2x5mm, 2x3mm.

5mm diody umieszczone w rogu licznika i skierowane tak aby świeciły na przeciwny zegar.

3mm diody zostały zmatwane papierem ściernym oraz ustawione cenrelnie nad zegarami (prędkościomierza i obrotomierza) tak aby było wszystko ładnie widać.

Efekt bardzo fajny tylko trzeba ustawić jasność świecenia żeby za jasno nie było.


Nissan Patrol K160

rocichy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 22, 2004 11:44
Kontakt:

Post autor: rocichy » pn lut 07, 2005 10:26

Ja proponuje katode. U siebie mam i wszystko gra jasnosc mozna ustawiac tak jak w orginale.



saymon 19

Post autor: saymon 19 » pn lut 07, 2005 23:19

qra pisze:hmm slyszalem, ze ledami to nie bardzo poniewaz one nie daja swiatla rozpraszajacego sie lecz punktowe, no chyba ze uzyje ich sie wiele ? ile ich uzyles Smaczny?
Ja osobiscie jak na razie LEDAMI mam podswietlony nawiew, wszystkie guziki, licznik mam czerwonymi zarowkami, fotka tutaj:
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=6555

pozdro

Jak zeszlifujesz soczewki diod to otrzymasz rozproszone światło.pozdro



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » pn lut 07, 2005 23:27

a do czego ten neoinik podłaczyć ????i jaka długość ma być tego neonika??



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

UV

Post autor: silent_rob » pn lut 07, 2005 23:27

mam pomysl na zegary z podswitleniem uv i tylko swiecace cyfry i wskazowki :D


Obrazek

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » pn lut 07, 2005 23:27

a do czego ten neoinik podłaczyć ????i jaka długość ma być tego neonika??



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: UV

Post autor: zielu » wt lut 08, 2005 00:35

silent_rob pisze:mam pomysl na zegary z podswitleniem uv i tylko swiecace cyfry i wskazowki :D
byłem z tym pierwszy ;)
ale powiem Ci ze to nie daje takie efektu jakby się chciało :(
i tak widać niestety ze jest oświetlane od przodu :(
musiałbyś wszystkie cyferki kreseczki i wskazówki poprawić cienkopisem UV ale nestety nie da sie tego tak idealnie pomalować, specialnie dot ego kupiłem kilka różnych i kazdym było widać ze jest rpzydko pomazane i w ogóle do bani :(
próbowałem tez z różnym ustawieniem diod i ogólnie do bani...
tzn jeśli wszystko inne w samochodzie bedziesz miał tez na diodach UV (tzn przyciski nawiew itd) to bedzie to wygladało nawet OK.. ja usibie zrobiłem wszystko na niebiesko a lciznik tylko UV bo myślałem ze bede tylko cyferki etc na niebiekso świecić ale niestety wyszła choinka i wygaldała okropnie..licznik zmieniełm na niebieskie diody i terez jest super :D


Obrazek

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: UV

Post autor: silent_rob » wt lut 08, 2005 10:51

Quatro7 pisze:
silent_rob pisze:mam pomysl na zegary z podswitleniem uv i tylko swiecace cyfry i wskazowki :D
byłem z tym pierwszy ;)
ale powiem Ci ze to nie daje takie efektu jakby się chciało :(
i tak widać niestety ze jest oświetlane od przodu :(
musiałbyś wszystkie cyferki kreseczki i wskazówki poprawić cienkopisem UV ale nestety nie da sie tego tak idealnie pomalować, specialnie dot ego kupiłem kilka różnych i kazdym było widać ze jest rpzydko pomazane i w ogóle do bani :(
próbowałem tez z różnym ustawieniem diod i ogólnie do bani...
tzn jeśli wszystko inne w samochodzie bedziesz miał tez na diodach UV (tzn przyciski nawiew itd) to bedzie to wygladało nawet OK.. ja usibie zrobiłem wszystko na niebiesko a lciznik tylko UV bo myślałem ze bede tylko cyferki etc na niebiekso świecić ale niestety wyszła choinka i wygaldała okropnie..licznik zmieniełm na niebieskie diody i terez jest super :D


no przyciski mam na diodach niebieskich ... zobaczymy jak wyjdzie ogolny efekt :) moze tylko zrobie tak aby wskazowki sie swiecily od UV zobacze co mi sie uda stworzyc :)


Obrazek

rocichy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 22, 2004 11:44
Kontakt:

Post autor: rocichy » wt lut 08, 2005 11:23

Ja mam wszystkie klawisze na diodach + panel z suwakami. Zegary robilem na podstawie porady ze strony http://vwsilesiaclub.prv.pl/ czyli za pomoca katody, a przy zegarach wzorowałem sie na stronie http://www.blauertacho.de/doc/vw/Jetta2/tacho.htm tylko ja nie mialem MFA-a i mam zegary na jedna wtyczke, wiec mialem duzo prosciej. Tak jak wczesniej pisalem katode mozna regulowac za pomoca oryginalnego regulatora czego nie mozna niestety robic z diodami. Nie stety nie posiadam cyfrowki i nie moge sie pochwalic efektem mojej pracy :( . Moim zdaniem katoda jest duzo lepszym rozwiazaniem niz diody pod wzglendem praktycznym i wizualnym :grin:



Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » sob lut 12, 2005 13:07

ja u siebie przy montowaniu bialych tarcz odlaczylem ten bialy plastik na gorze obudowy zegarow gdzie sa zarowki i tam wlozylem niebieski neonik bez obudowy (kupilem w Eufabie za 2 dyszki).efekt jest fajny bo w polaczeniu z bialymi tarczami swiatlo jest mile... nie za mocna nie za slabe i co najwaniejsze rowno sie rozklada.zadnych kondomow na zarowki ani folii tez nie polecam.efekt badziewny (slabiutko swieci) z lakierowaniem zarowek mam przykre doswiadczenia...wyglada fajnie ale krotko, jak sie zarowki nagrzeja po dluzszym czasei swieceia to lakier odpryskuje sam platami...jednym slowem kicha :/


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

lukaszstrzelce

Post autor: lukaszstrzelce » pt mar 11, 2005 20:33

Cześć lukaszstrzelce, Twoje auto mi się skarżylo, ze dawno go nie myłeś ????????????/ Znamy sie?
Smaczny,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości