Nowa zabaweczka do mojego golfika

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 16:01

colin pisze:
evolution pisze:czyli masz skrzynke z benzyny. A wiec tak, zrobilem za pomoca pewnego programiku mala symulacje, 5200, 5500 i 5800 i ostatnie zdjecie z przelozeniami ktore byly brane pod uwage
na pierwszym zdjeciu widac wyraznie ze na pierwszym biegu masz potworny moment na kolach do odcinki, jednak po zmianie biegow nastepuje jego gwaltowny spadek, jest luka ktora mozna wypelnic i uzysac lepsze przyspieszenie, przy zmianie z 2 na 3 spadek i luka jest mniejsza ale jest, przy zmianach na wyzsze biegi juz takowego problemu nie ma, mozna wrecz powiedziec ze im wyzszy bieg tym nizej powinno sie krecic przy twoim wykresie, ale wszyscy wiedza ze wazne jest jak auto startuje wiec trzeba sie skoncentrowac na 3 pierwszych biegach, jak urwiesz tam pol sekundy to wynik koncowy bedzie bardziej niz zadowalajacy
Podniesienie odcinki do 5500 powoduje zanik luki przy zmianie z 2na 3 wiec w teori na dwojce moznaby poprzestac krecenia na 2 powyzej tych obrotow bo i tak nie ma sensu poniewaz na 3 przy tyej samej predkosci moment na kolach jest wiekszy. jednak dalej pozostaje luka miedzy pierwszym a drugim biegiem ktora mozna usunac poprawiajac przyspieszenia auta, pani trakcji brac pod uwage nie trzeba bo masz 4robuta. przy podniesieniu odcinki do 5800 znika problem z luka w momencie na kolach miedzy jeden i dwa powodujac ze masz caly czas duzo wiekszy moment na kolach mimo krecenia silnika w zakresie gdzie moment jest maly, majac przy tym duzo lepsze przyspieszenia i duzo wiekszy sredni moment na kolach. za chwilke wykonam jeszcze jeden graficzny wykres ktory powinien pokazac dokladnie wyzszosc takiego krecenia. jak dla mnie powinno sie odbyc tak:
1: 5800
2: 5500
3: 5200
4: 4900
5" jak dojdzie to do konca
bedzie auto duzo lepiej sie zbieralo
dodaje ostanie zdjecie, Linie łaczace poszczegolne biegi cofaja sie lekko z powodu zwalniania auta w czasie zmiany biegow od oporow ruchu.
Eeee... cartesta to ja tez umiem obslugiwac :) Wic nie mecz sie z przerysowywaniem wykresow :lol:
Wiec moze cos bardziej konstruktywnego? Bo o monencie bylo wiadomo przed zlozeniem auta ( do obliczenia tego wystarczy kalkulator w komorce albo kartka papieru i olowek), o dolkach mozliwych tez, obroty byly zalozone 5300 (no bo silnik nie rozbierany byl nawet). Trakcji nie mozna bylo przewidziec i dokladnie przebiegu momentu. Wyszlo jak wyszlo, raczej bez niespodzianek, no co najwyzej in plus :)
cartest poszedl w ruch tylko po to by szybko pokazac o co chodzi. jak umiesz obslugiwac to dobrze. moze czasem wykorzystasz cos co inni stworzyli by pomoc w liczeniu optimum. p.s. to sa zdjecia , nie przerysowywalem. debilem nie jestem i korzystam ze sprzetu.

[ Dodano: Nie Gru 24, 2006 15:22 ]
voj2s pisze:no i wedlug tego co napisales teoretycznie masz racje a teraz do praktyki przechodzimy:
a) mimo napedu na 4 kola i 100% tylnej szpery caly pierwszy bieg jechalem krecac kolami wiec problem z trakcja jest (opony 225/45/17 zarowno na potenzie jak i eagleF1) polecam ktorys tam odcinek czasu tuningu tam dosc efektowanie pokazywalem jak to wyglada
b) po zmianie z 1 na 2 z gazem w podlodze zmiane wykonujac na odcieciu na 2 nie bylo zadnej dziury bo tez kola uslizgiwaly i czuc bylo tak naprawde przyspieszenie od drugiego biegu
c) co do 3 biegu fakt wpadal w bardzo minimalny dolek mozna bylo krecic teoretycznie pratktycznie nikt o zdrowych zmyslach nie kreci VP do takich obrotow o jakich piszesz odciecie musialbym wedlug twojej teori miec 5800 i dojsc do tych obrotow na na pierwszych 3 biegach NIE trwalo wieki zobacz jaka mam predkosc przy zmianie z 3 na 4 a teraz ci powiem ze 0-100 bylo ponizej 5 sek i w te niecale 5 sek konczylem 3
d) silnik jezdzi juz na innym setupie chcesz sie wykazac pokaz ze da sie VP zlozyc na wiecej i bedzie szybsze lubie jak jest konkurencja .....z powodu jej braku nie szukalem kolejnych koni
e) na jakiej podstawie wiesz co sie bedzie dzialo z momentem powyzej mojego wykresu?? skad wiesz ze dalej liniowo spada...moze za 20 obrotow sie zalamie ?? i dalej sadzisz wtedy ze warto krecic do 5800
f) zaczym podjalem decyzje jakie obroty dla tego silnika beda maxymalne zaczerpnalem wiedzy u roznych ludzi zwiazacych z dieslami i wszyscy orzekli 5300 BARDZO WYSOKO widac moglem zapytac Ciebie powiedzialbys jak sie domyslam 6000 rpm spoko wyciagnalbym srednia i jezdzil do 5500-5600
g) silnik przejechal u mnie ok 40-60 tys i jest w stanie bdb (jako ciekawostke powiem iz w ziemie pali przy -22 bez swiec zarowy chcesz krec swojego do tych magicznych cyferek i skladaj motory co dwa tygodnie pokazujac jak to napisales iz da sie bezpiecznie bez kucia zrobic duzo koni i jezdzic i jezdzic
h) czekam na wynik o ktorym zaczynaja plotki chodzic 250KM z VP
pozdro
ad a: moze czasem ruszyc z nizszych obrotow?? ja tez mialem problem strzelajac ze sprzegla przy zbyt wysokich obrotach, ze auto zapalalo kapcia i nie szlo.....
Ad b: to jest dosyc ciekawy sposob na zniwelowanie dziury miedzy jeden a dwa, masa elementow wirujacych i roznica obrotow daje energie na ponowne pozegnanie sie z trakcja. ja jednak z uwagi na pewne przeciazenia w ukladzie odpuscilbym na chwile noge z gazu, cegiel sie raczej na budowach uzywa, anizeli w autach..
Ad c: jak dobrze przeczytasz na 3 biegu wystarczy juz 5200, a fakt jest taki ze nikt o zdrowych zmyslach nie buduje auta ktore ma zapas i sie go nie wykorzystuje dalej...
ad d: Jak zauwazyles temat jest o benzynie i to mojej, do tego ja obrabiam tylko mechanicznie diesle,
Ad e proste zasady mechaniki wchodza w rachube i mozna przewidziec jak sie moment bedzie zachowywac przy danych obrotach, zaufaj mi nie zalamie sie po tym a bedzie spadac w dol dopoki sie motor nie rozleci
Ad f" moze 5500 5600 jest najlepszym optimum na pierwsze dwa biegi, tak czy inaczej zawsze auto byloby szybsze niz w standardowej odcince.( a propos odcinki domysam sie ze masz tak 5100 100 procent dawki 5200 50 procent 5300 0 podpowiem ci ze auto szczeknie juz prz 50 procentach dawki..... do 5300 nigdy nie dojdzie, no chyba ze ustawisz 5250 100 procent, 5300 zero)
Ad g napisalem ze bez kuzia wykrece tyle otor i osiagne dana moc, i napoisalem tez ze to jest mi potrzebne na jeden sezon jezdzenia na ostro... jezdzac po miescie bylbym idiota krecac na lekkim gazie silnik do takich obrotow, wystarczy proste 4 kilo rpm na przemieszczanie sie z punktu a do punktu b, pozatym drogowka za huk by mnie zjadla, nie mowiac o przepisach za startowanie z kazdych swiatel.... :helm: Zapas mocy i obrotow nie jest po to by na codzien z niego korzystac, tylko jak zajdzie potrzeba. a jak bedzie sie jezdzic spokojnie tak jak autem z 90 ps to sie zrobi setki tysiecy.. z tego wynika ze przebieg jest zalezny od kierowcy i tylko niego i celow do jakich wykorzystuje sie auto
Ad f. moze kiedys w zyciu zobaczyc pompe z ta moca..... napewno zobaczysz benzyne z limiterem na 8400 na fabrycznych gratach wstawie fotke z tego samego programu wyjasniajaca powod odcinki 8400,bede mial skrzynke ktorj przelozenia wymagaja takiej odcinki przy planowanych parametrach silnika. zamazalem celowo wartosci predkossci i momentu zeby nie zdradzac szzcegolow planowanego przebiegu momentu ( latwo wyliczyc sobiue przelozenia znajac obroty odcinki i po wartosci momentu wszystko wyjdzie:P) , w zalozeniu bede dazyc do tego by moment wygladal tak jak planuje, i to wszelkimi mi dostepnymi srodkami. poki co zaraz spadam i skladam zyczonka:
Duzego doładowania, mało stukowego spalania, duzej gleby i slickow trzymania, taniej benzyny, duzo momentu bez silnika przekretu od Evo
Ostatnio zmieniony ndz gru 24, 2006 16:50 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » ndz gru 24, 2006 16:45

teraz przegiales w pkt D wiec pojedziemy sobie juz na maxa ale to po wigili

pozdrawiam



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 17:35

A nie wątpie że bedziesz mnie pojeżdżał.. tylko żeby z tego koniec konców nie wyszło ze ja robie z silnikiem co chce, a Ty to, na co Tobie pozwalaja inni, mowiac np
zaczym podjalem decyzje jakie obroty dla tego silnika beda maxymalne zaczerpnalem wiedzy u roznych ludzi zwiazacych z dieslami i wszyscy orzekli 5300 BARDZO WYSOKO
Z tego co wiem to jakims pionierem z obrotami nie jestem biorac pod uwage golfa mk3 kitcar...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

guluwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw gru 02, 2004 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: guluwroc » ndz gru 24, 2006 20:07

evolution pisze:
PS 1.9 TDI VP 230,5KM przy 5025 rpm
420,5Nm przy 3160 rpm
dzieki za dokladne info, tak na marginesie piszesz 5300 a moze 5200??? bo twoje wykresy koncza sie max na tym poziomie wiec odcinka 170 obrotow ponad moc max to troche nisko... czyzbys to ty s*r*a*l pod siebie ustalajac limiter tak nisko???:> przeciez smialo 5500 mozna zrobic. moc az tak nie spadnie te 300 obrotow wyzej a pozwoli na wyciagniecie na biegach auta. albo nie dokreciles do bólu. 5200 rpm/155.2 km/h.
P.s. moze napiszesz dzieki czemu zdobyles wiedze jak zrobic pompe na taki poziom?? interesuje mnie to :)

[ Dodano: Nie Gru 24, 2006 11:40 ]
Holset pisze:Jezeli kolega EVO ma Poloneza z KRem pod maską to moze w tym swoim tajnym laboratotium opanował technike robienia porcelanowych tulei w silniku i stad jego pewność? A może jego 15nasto letnie doświadczenie w dziedzinie 16v pozwoliło mu na wynalezenie czegoś czego zadna fabryka do tej pory nie zrobiła? Evo mam pytanie z tymi 16v sex tez uprawiasz? :okej:
wiesz moze pokrywam cylindry czyms czym nikt w polsce jeszcze nie zrobil w "cywilnym" aucie. a co do sexu....dlugo juz sie mowiac brzydko bryndzluje z tym silnikiem :D:D:D
nawiazujac do fabryk one robia takie silniki zeby bezawaryjnie zrobily pol miliona km a nie mialy potworna moc i sie po dwudziestu tysiacach rozsypaly, musza wziac namiar na debili ktorzy odpalaja i od razu palnik a po jezdzie wybiegaja z auta z predkoscia swiatla gaszac rozgrzany do czerwonosci silnik

Jak to od kogo zdobył ?? :) najpierw były miłe telefony jak co zrobić i dlaczego właśnie to wsadzic a pożniej nagle cała wiedza pojechała na strojenie do Comsportów :grin: No ale wynik sie liczy przecierz.

P.s Evo olej temat i przestan tych dyskusji ze znawcami,skończysz pokarzesz wykres to wrócimy do tego,ze man bylo to samo jak sie nagle okazalo ze da sie zrobic na serii pompkach 245 KM i 450 Nm a my we dwójke wiemy ze moglismy wtedy dac jeszcze wiecej koksu :)



Holset
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Holset » ndz gru 24, 2006 20:56

Gulu znasz sie na samochochoda czy jestes gawedziarzem erotomanem? to jest powazna dyskusja wiec jesli masz ochote powiedzieć coś głupiego daruj sobie texty w stylu " obaj wiemy ze mozna było dodac jeszcze koksu" trzeba bylo go dodac pokazac wykre a nie teraz podgrzewac atmosfere.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 21:34

Holset pisze:Gulu znasz sie na samochochoda czy jestes gawedziarzem erotomanem? to jest powazna dyskusja wiec jesli masz ochote powiedzieć coś głupiego daruj sobie texty w stylu " obaj wiemy ze mozna było dodac jeszcze koksu" trzeba bylo go dodac pokazac wykre a nie teraz podgrzewac atmosfere.
Poki co GULU jest całkowicie poważny i na tyle odważny by Publicznie powiedziec jak to jest uzyskana moca przez voj2s, bo nawet ja nie chcialem robic tego zeby mnie za złego nie uznali.... Poki co tez Gulu jest posiadaczem najmocniejszego 1,9 tdi PD w polsce bez nitra na seryjnych pompkach co mu - tak jak mi teraz z max obrotami - poruszeni z nazwy gawedziarze wmawiali niemozliwosc wykonania. Nawiazujac do tego co napisal GULU, w polsce jest coraz wiecej CWANIAKÓW , ktorzy pod pretekstem robieni auta u kogos i checi odpowiedniego przygotowania na raz wyciagaja sprawdzone i mocne setup'y, po czym jakby nigdy nic ida do swoich ziomków na strojenie. Ziomkowie korzystaja bo jak wiadomo wazne jest kto stroil, a nie kto wymyslil sprawny zestaw. Ja sie juz nauczylem i mowie od razu, jak mam telefon ze chcialbym zestroic a nie wiem czy mam dobry setup i zeby raz a dobrze zrobic co poprawic cos takiego:
przyjedziesz, popatrze jak beda poprawki do wykonania dostaniesz info ile kaski na stół i robie
Ponownie wesołych świat wszystkim


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

irwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:02
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: irwin » ndz gru 24, 2006 21:52

Nie rozumiem czemu jedziecie po człowieku który chce zbudować coś co odbiega od ogulnie przyjetych standardów. Projek moze i z pozoru nie rozsądny ale " postęp kreują ludzie nie rozsądni" Evo powodzenia ciekaw jestem efektów.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz gru 24, 2006 22:21

Co do całego tego zamieszania to sam jestem ciekawy finału tego tematu. Evo kiedy skończysz silnik i pokażesz co z tego wyszło ??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 22:42

TAZ pisze:Co do całego tego zamieszania to sam jestem ciekawy finału tego tematu. Evo kiedy skończysz silnik i pokażesz co z tego wyszło ??
auto z powodu braku polowy przodu w tej chwili, nie wyjedzie wczesniej niz w marcu( plany przelom marzec/kwiecien) Teraz mam jeszcze jednego zonka i musze cos szybko skombinowac bo nie usmiechaja mi sie lakiery wodne na aucie...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32753
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz gru 24, 2006 22:42



Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 22:43

irwin pisze:Nie rozumiem czemu jedziecie po człowieku który chce zbudować coś co odbiega od ogulnie przyjetych standardów. Projek moze i z pozoru nie rozsądny ale " postęp kreują ludzie nie rozsądni" Evo powodzenia ciekaw jestem efektów.
dzieki, efekty napewno zostana na forum przedstawione:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » ndz gru 24, 2006 22:49

Nie da sie parasola w dupie rozlozyc...
Jestem z Toba EVO :-)
Czekam na efekty i zrob wszystko zeby Ci sie udalo :-)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz gru 24, 2006 23:10

evolution pisze:
TAZ pisze:Co do całego tego zamieszania to sam jestem ciekawy finału tego tematu. Evo kiedy skończysz silnik i pokażesz co z tego wyszło ??
auto z powodu braku polowy przodu w tej chwili, nie wyjedzie wczesniej niz w marcu( plany przelom marzec/kwiecien) Teraz mam jeszcze jednego zonka i musze cos szybko skombinowac bo nie usmiechaja mi sie lakiery wodne na aucie...

Dajesz żarcie, nocleg i materiały, a o lakierni już nie wspominając i ci prysne gofra na jaki tylko chcesz kolor :))



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz gru 24, 2006 23:22

TAZ pisze:
evolution pisze:
TAZ pisze:Co do całego tego zamieszania to sam jestem ciekawy finału tego tematu. Evo kiedy skończysz silnik i pokażesz co z tego wyszło ??
auto z powodu braku polowy przodu w tej chwili, nie wyjedzie wczesniej niz w marcu( plany przelom marzec/kwiecien) Teraz mam jeszcze jednego zonka i musze cos szybko skombinowac bo nie usmiechaja mi sie lakiery wodne na aucie...

Dajesz żarcie, nocleg i materiały, a o lakierni już nie wspominając i ci prysne gofra na jaki tylko chcesz kolor :))
musze dorzezbic corrado front do konca, zmeczyc chlopaka zeby mi areografem malunek wykonal i do tego auto na dwa kolory ma byc... bardziej chodzi o brak czasu i o to ze za tydzien ustawowo wchodza lakiery wodne niz o brak osoby do wykonania:).... dlatego juz w tym tygodniu latalem w mieszalni tworzac z pania jeden kolorek w testach, czekam tylko zeby mi sloneczko zaswiecilo zeby sprawdzic efekt :) ale dzieki za propozycje:) bede pamietal


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości