[neony] jak swieca diodowe..??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » ndz lut 27, 2005 09:56

k3fir pisze:walic jakies tam diody
Obrazek
revoltec :okej:
swietny efekt bardzo mi sie podoba tylko trzeba by jakeis fajne dywaniki i nakladki na progi jakeis fajniutkie.:P i be3dize git :D



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » wt mar 01, 2005 16:59

eeeeeeeeeeeeeee to sa chyba zimne katody co zrobisz jak ci sie przepali?? ja ci powiem zaplacisz ladne pare zloty :) i troszke sie naszukasz tego. na allegro sprzedaja neony dostepne w kazym markecie za pare groszy poprostu obudowa jest pomalowana lub obklejona folia czytalem ze te oblepione folia daja identyczny efekt z zimnymi katodami a koszt wymiany przepalonej jazeniowki to pestka z katoda to juz inaczej :) halogeny i to kiszka montuja tez rozne lampy na zwykle zarowki czyms pomalowane ale efekt jest calkowicie inny

solidne mocowanie to pestka, na koncach wybrofilowana blaszka i wkretami potraktowac ale tez popieram ze dodatkowe dziury robic to paranoja

btw mial ktos przypadek zatrzymania przez policje jadac na neonach?? moze ktos slyszal :) ciekaw jestem jak na to reaguja

edited
na poczatq pisalem o tych zamowionych z niemczech


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt mar 01, 2005 17:24

:panna: brednie jakies piszesz....
prozak pisze:co zrobisz jak ci sie przepali?? ja ci powiem zaplacisz ladne pare zloty :) i troszke sie naszukasz tego.
katoda jest wytrzymalsza od jazeniowki i nie naszukam sie bo na allegro sa po kilka zl
prozak pisze:czytalem ze te oblepione folia daja identyczny efekt z zimnymi katodami
no wlasnie czytales.... ale nie widziales... wiec powodzenia w obklejaniu jazeniowki :rotfl:
prozak pisze:btw mial ktos przypadek zatrzymania przez policje jadac na neonach?? moze ktos slyszal :) ciekaw jestem jak na to reaguja
dowod leci i tyle tego.



Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » wt mar 01, 2005 17:28

k3fir pisze::panna: brednie jakies piszesz....
prozak pisze:co zrobisz jak ci sie przepali?? ja ci powiem zaplacisz ladne pare zloty :) i troszke sie naszukasz tego.
katoda jest wytrzymalsza od jazeniowki i nie naszukam sie bo na allegro sa po kilka zl
prozak pisze:czytalem ze te oblepione folia daja identyczny efekt z zimnymi katodami
no wlasnie czytales.... ale nie widziales... wiec powodzenia w obklejaniu jazeniowki :rotfl:
prozak pisze:btw mial ktos przypadek zatrzymania przez policje jadac na neonach?? moze ktos slyszal :) ciekaw jestem jak na to reaguja
dowod leci i tyle tego.

ale mu pojechales w 100 % sie z toba zgadzam..:D :pub:



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » wt mar 01, 2005 18:39

k3fir pisze::panna: brednie jakies piszesz....
prozak pisze:co zrobisz jak ci sie przepali?? ja ci powiem zaplacisz ladne pare zloty :) i troszke sie naszukasz tego.
katoda jest wytrzymalsza od jazeniowki i nie naszukam sie bo na allegro sa po kilka zl
prozak pisze:czytalem ze te oblepione folia daja identyczny efekt z zimnymi katodami
no wlasnie czytales.... ale nie widziales... wiec powodzenia w obklejaniu jazeniowki :rotfl:
prozak pisze:btw mial ktos przypadek zatrzymania przez policje jadac na neonach?? moze ktos slyszal :) ciekaw jestem jak na to reaguja
dowod leci i tyle tego.

w takim razie prosze o linka do katody o dlugosci odpowiedniej do tej obudowy 1,2m

co do wytrzymalosci chyba mowisz o urzytkowaniu w domu bo pod autem to juz inna bajka drgania, zmiany temperatury czy np wilgoc skutecznie skraca dlugosc uzytkowania

pozatym ile dla ciebie jest to pare zl?? bo chyba nie chcesz porownac ceny katody do jazeniowki co??

folja nie obkleja sie jazeniowki tylko obudowe czy to zbyt malo logiczne?? :goof:

widziec prawda nie widzialem na zywca tylko na zdjeciach roznicy na moje "nieprofesjonalne" oko nie bylo oba dawaly ladna poswiate

pozatym w razie powaznego problemu z policja co wolal bys oddac katody czy jazeniowki??


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt mar 01, 2005 23:46

a czy ja mowie ze masz je dawac pod spod? chcesz to sobie rob jazeniowki "oblepione folia" by garaz i wmawiaj sobie ze masz neony :grin:
prozak pisze:pozatym w razie powaznego problemu z policja co wolal bys oddac katody czy jazeniowki??
to tsza miec nawalone w glowie by z tamim czyms na ulice wyjechac, jaki powazniejszy problem? dowod leci i tyle i ci mamdat dowala jeszcze ze sie odechce jazeniowek :)



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr mar 02, 2005 08:18

nadal nie widze tych groszowych katod tej dlugosci o ktorych mowiles

powazniejszy problem to policjant ktory sie upiera o dowodzik ale w wiekszosci przypadkow jak zdejmiesz to do czego sie dowalili to daja ci spokoj

wyjechac tak na ulice czy nie to nie nasz problem sprawa rozwazana jest teoretycznie a wczesniej byla mowa o podswietleniu podwozia bo co sobie oswietlisz katoda 1,2m ?? kanal ??!!?? a moze dach w aucie

mam sobie wmawiac ze to neony tak? zawialo dresikiem co to mysli ze sony to the best firma a majac nalepke na szybie to gra jeszcze lepiej kolego nie wazne jak co sie nazywa liczy sie efekt a dla mnie roznicy nie ma w tym efekcie.

najechales na moja opinie a teraz ci slow braknie i tyle, staraj sie szanowac kogos zdanie to on bedzie szanowal twoje
peace :pub:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr mar 02, 2005 17:28

nikt na nikogo nie najechal, napisalem tylko ze diodowe sa lipne i tyle a ty sie czepiles czegos :) :pub: :metal:



Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » śr mar 02, 2005 17:55

hehe ale macie problemy..:]

kazdy se kupi na co go stac i co mu sie widzi
a ja tylko chce opinie na temat zadany w poscie ..:D



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw mar 03, 2005 00:27

ja czepilem no co ty :) niezbyt podpasilo mi to ze niby brednie pisze :P

tak czy siak czlowiek przy piwq lepiej dyskutuje dlatego integrejszyn jest the best :D


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » pn mar 07, 2005 09:49

panowie widze ze macie zdania podzielone i to mocno. odradzam jarzeniowki oblepione folia - to nie jest to.
Ja mam zalozone neony profesjonalne z niemiec 95 i 125 cm. Efekt jak na zdjeciu super rownomiernie rozlozone swiatlo.
Apropo diodowego kolega ma i efekt jest naprawde fajny. Wyglada porownywalnie z neonami tyle ze swiatlo ma widoczne mocniejsze natezenie pod samochodem gdzie swieca diody a potem odchodzi delikatniejsza poswiata na boki. Jedno trzeba przyznac ze swiatlo jest wyrazniejsze - przynajmniej na niebieskim kolorze :) Poza tym zawsze mozna zsobie te neony obrocic delikatnie w zaczepach i swieca wtedy kompetnie poza samochod tak ze mozna uzyskac efekt odswietlenia nawet do 2 - 3 metrow obok samochodu :satan:

widzialem wczesniej ze ktos sie pytal co jak zlapia na neonach:
ja mam zielone wiec puscilem taka gadke - Panowie jest zima trzeba byc dobrze widocznym, rozumiem o co panowie maja pretensje ale kolor zielony z niczym nie koliduje zadne sluzby porzadkowe nei maja takiego koloru (policja straz pozarna karetka itp)
nie razi po oczach a po za tym to jest lekko naciagane zeby zabierac mi dowod za niegrozne "swiatelka" skoro jezdzi tyle aut ktore nei maja przgladu, kierowcy bez prawka czy po pijaku itp
Poogladali i puscili mnie dalej :D:D:D

[ Dodano: Pon Mar 07, 2005 08:57 ]
dodam jakby co troche zdjec dla zainteresowanych sorry za jakosc ale cyfrowka ktora robilem zdjecia ladnie wyostrzala kolory za to za cholere nie mozna bylo zlapac ostrosci
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » pn mar 07, 2005 10:31

strabek pisze:(...)
no no dzieki wilkie za informacje..
przyda sie taka gadka..:P hehe h

no tylko ze ja planuje dac niebeskie lub jasny blekit (podchodzacy pod morki )
to wtedy neiwiem czy bedzie tak latwo ich zagadac..

[ Dodano: Pon Mar 07, 2005 18:50 ]
a jka myślicie a jak bym zalożyr puprurowe (odcien fioletowego) t mogli by sie tez czepiac..??



Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » pn mar 07, 2005 22:02

wydaje mi sie ze to wszystko ciagle zalezy od gliniarza. Teoretycznie jestes w stanie sie wybronic(czytaj moja gatka) bo to nie jest ani czerwony ani niebieski wiec teoretycznie kolor niegrozny :)
ja osobiscie sie nei certole i czesto jezdze na neonach bo lubie :hmm: i lapia mnie co jakis czas, nigdy nie mialem problemow- bardzo czesto jest tak ze jak trafie na "normalnego" glije to mi sie jeszcze pyta skad to wzialem, za ile, bo jego syn sie tez interesuje i tez by takie chcial :jezor:
musialbym wam pokazac moja zabudowe bagaja - bo glownie jak mnie lapia to oczywiscie trojkat apteczka i gasnica a jak otwieram klape to tylko jest zielony dywan i plexa :)
ale nie wiem czy to kwestia uroku osobistego czy moze znaczek VW na grillu ale zawsze poogladaja i puszcza...


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » wt mar 08, 2005 09:14

w przepisach jasno i wyraznie jest ujete to powinno byc w auce jesli chodzi o oswietlenie reszta jest nieprzepisowa czyli pluja sie ze masz nieprawidlowo oswietlone auto i wolac moga dowod ja np kiedys w kancie mialem niebieskie diody mi sie podobaly i u siebie jezdzilem na okraglo policja nic nie robila a widziala wyjechalem 200km od siebie trafilem na gline co malo sie nie zabil lecac z lizakiem i byl na tyle inteligentny ze nie wiedzial co to bydgoszcz i gdzie ta bydgoszcz jest zatrzymal mnie bo mialem obca rejestracje gadke zmienil dopietro jak powiedxzialem ze studiuje edukacje obronna akcja zakonczyla sie na 50 zl mandatu


kto hamuje ten przegrywa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości