Co można dołożyć do tego 2E???

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Co można dołożyć do tego 2E???

Post autor: LCQ » wt maja 15, 2007 02:00

Witam

Tak jak w temacie ,co polecacie mi jeszcze zrobić w 2E??oprócz głowicy,

Posiadam:

Wałek sportowy Świątka
Pełen dolot z stożkiem K&N dolotami itp
Kolektor 4-2-1 Supersprint
Świece NGK
Kable NGK
Przesterowany komputer
Ustawiony zapłon
wydech przelotowy z koncowym karbonowym Upgrade (lepiej zostawić full przelot czy dodać tłumiki???bo sam nie wiem już jak lepiej)

Dzięki za wszelkie porady,ciekaw jestem czy pasuje z innych silników coś co mogłoby pomóc w dodatkowej mocy/momencie


Pozdrawiam

[ Dodano: 15 Maj 2007 19:57 ]
czyli nic???????????



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co można dołożyć do tego 2E???

Post autor: kkk13 » wt maja 15, 2007 23:23

LCQ pisze:Witam

Tak jak w temacie ,co polecacie mi jeszcze zrobić w 2E??oprócz głowicy,

Posiadam:

Wałek sportowy Świątka
Pełen dolot z stożkiem K&N dolotami itp
Kolektor 4-2-1 Supersprint
Świece NGK
Kable NGK
Przesterowany komputer
Ustawiony zapłon
wydech przelotowy z koncowym karbonowym Upgrade (lepiej zostawić full przelot czy dodać tłumiki???bo sam nie wiem już jak lepiej)

Dzięki za wszelkie porady,ciekaw jestem czy pasuje z innych silników coś co mogłoby pomóc w dodatkowej mocy/momencie


Pozdrawiam

[ Dodano: 15 Maj 2007 19:57 ]
czyli nic???????????
Masz kilka istotnych modsów. Jeśli Twój motorek ma podniesiony limiter obr,motor kręci wyżej o np 500 czy 1000obr w stosunku do serii, a zakladam że ma skoro jest ostrzejszy wałek i przesterowany komp, najprostszą a zarazem dość odczuwalną modyfikacją która przychodzi mi do głowy, powinna być zmiana skrzyni biegów na ciaśniej zestopniowaną, lub z krótszym przełożeniem głównym (ewentualnie zmiana samego przełożenia), np 3,9 lub 4,2 lub jeszcze krócej ;)



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Re: Co można dołożyć do tego 2E???

Post autor: LCQ » śr maja 16, 2007 00:04

kkk13 pisze:
LCQ pisze:Witam

Tak jak w temacie ,co polecacie mi jeszcze zrobić w 2E??oprócz głowicy,

Posiadam:

Wałek sportowy Świątka
Pełen dolot z stożkiem K&N dolotami itp
Kolektor 4-2-1 Supersprint
Świece NGK
Kable NGK
Przesterowany komputer
Ustawiony zapłon
wydech przelotowy z koncowym karbonowym Upgrade (lepiej zostawić full przelot czy dodać tłumiki???bo sam nie wiem już jak lepiej)

Dzięki za wszelkie porady,ciekaw jestem czy pasuje z innych silników coś co mogłoby pomóc w dodatkowej mocy/momencie


Pozdrawiam

[ Dodano: 15 Maj 2007 19:57 ]
czyli nic???????????
Masz kilka istotnych modsów. Jeśli Twój motorek ma podniesiony limiter obr,motor kręci wyżej o np 500 czy 1000obr w stosunku do serii, a zakladam że ma skoro jest ostrzejszy wałek i przesterowany komp, najprostszą a zarazem dość odczuwalną modyfikacją która przychodzi mi do głowy, powinna być zmiana skrzyni biegów na ciaśniej zestopniowaną, lub z krótszym przełożeniem głównym (ewentualnie zmiana samego przełożenia), np 3,9 lub 4,2 lub jeszcze krócej ;)
Kręci sie do 6800 obr ,jaki model moge mieć skrzyni ????silnik 2E rocznik 95 ,na 5 biegu robie 220km/h choć dokładne może być 219 ,i co mi radzisz??inna zestopiowana skrzynie czy ciasniejsze przelożenie???jak tak to czego szukać dokładnie :food:

Dzięki za info

Pozdr :okej:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr maja 16, 2007 08:01

6800RPM to kręci większość silników bez przeróbek kompa. Czy aby na pewno coś w nim było robione ??



McGyver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:22
Lokalizacja: Podlaskie Białystok
Kontakt:

Post autor: McGyver » śr maja 16, 2007 09:57

Wałek sportowy Świątka
jaki wałeczek świątka masz? Który model?



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » śr maja 16, 2007 14:22

dokładnie te 6800 to nie jest duzo przy takich modach moja seria kręci sie poza obrotek sam nie wiem zreszta czego bo nie wyczułem zeby miał odcięcie



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » śr maja 16, 2007 14:40

TAZ pisze:6800RPM to kręci większość silników bez przeróbek kompa. Czy aby na pewno coś w nim było robione ??
Tak napewno ,kiedyś doszła nawet do 6900 ,cieżko zwykle to zobaczyć bo dosyć szybko to leci :D ,

[ Dodano: 16 Maj 2007 14:42 ]
McGyver pisze:
Wałek sportowy Świątka
jaki wałeczek świątka masz? Który model?
GT



Awatar użytkownika
Krzyś 16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: śr paź 13, 2004 12:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Krzyś 16v » śr maja 16, 2007 23:33

odprezyc i dmuchac :) pobaw sie w g ladera... i jeszcze czytalem ze fajnie lata 2e z digifantem zdaje sie ze evo robil porade...



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » czw maja 17, 2007 00:08

Krzyś 16v pisze:odprezyc i dmuchac :) pobaw sie w g ladera... i jeszcze czytalem ze fajnie lata 2e z digifantem zdaje sie ze evo robil porade...
Nie wiem czy jest opłacalne wsadzić G-ladera,jakie to by były koszta??i co bym musiał zapodać??Glader,intercooler,komputer z G60 PG ,orurowanie,odprężyć, o czym zapomniałem??nie lepiej zapodać 1,8 G60 odrazu??


Dzięki za wskazówki

Pozdrrr



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw maja 17, 2007 09:58

Krzyś 16v pisze:eszcze czytalem ze fajnie lata 2e z digifantem
a w serii nie ma DIGI?



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw maja 17, 2007 10:34

masz silnik 2E z 95 roku? ja mam ADY z 94
no chyba że z jakiegoś paska może


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Burza Jr

Post autor: Burza Jr » czw maja 17, 2007 13:55

azizi pisze:masz silnik 2E z 95 roku? ja mam ADY z 94
no chyba że z jakiegoś paska może
Kolega ma Ibize mk II :smoke: stad Motor 2E a nie ADY jaki my mamy LCQ powiedz mi ile wsadziłeś juz w silnik chodzi mi o koszta wszystkich modów i czy jest duza róznica w stosunku do seri bo 220 km/h to i ja wycisne moim na seri :)



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » czw maja 17, 2007 15:14

Burza Jr pisze:
azizi pisze:masz silnik 2E z 95 roku? ja mam ADY z 94
no chyba że z jakiegoś paska może
Kolega ma Ibize mk II :smoke: stad Motor 2E a nie ADY jaki my mamy LCQ powiedz mi ile wsadziłeś juz w silnik chodzi mi o koszta wszystkich modów i czy jest duza róznica w stosunku do seri bo 220 km/h to i ja wycisne moim na seri :)

O kosztach sie nie mówi :D ,różnica napewno jest ,220 dosyć szybko sie pojawia na liczniku :satan:



Burza Jr

Post autor: Burza Jr » czw maja 17, 2007 18:15

LCQ pisze:
Burza Jr pisze:
azizi pisze:masz silnik 2E z 95 roku? ja mam ADY z 94
no chyba że z jakiegoś paska może
Kolega ma Ibize mk II :smoke: stad Motor 2E a nie ADY jaki my mamy LCQ powiedz mi ile wsadziłeś juz w silnik chodzi mi o koszta wszystkich modów i czy jest duza róznica w stosunku do seri bo 220 km/h to i ja wycisne moim na seri :)

O kosztach sie nie mówi :D ,różnica napewno jest ,220 dosyć szybko sie pojawia na liczniku :satan:
Daj numer telefonu na PW wkońcu my z Jaworzna ;) ugadamy sie kiedyś to pogadamy, obecnie smigam 126p bo golf mial lekkiego niefarta :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości