[mk3] głośno chodzi

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

[mk3] głośno chodzi

Post autor: daniellw » pt kwie 01, 2005 12:40

mam pytanko: mam w swoim golfie tak ze w pewnym zakresie obrotow, powiedzmy ponizej 2000 przy przyspieszaniu slychac taki basowy pomruk (jakby tlumik byl dziurawy), dzieje sie tak tez przy zmianie biegu po wcisnieciu sprzegla gdy obroty spadają, ale tlumik jest szczelny, podejrzewam zuzyte poduszki silnika, czy to moze byc to? mam tez problem z wrzuceniem III biegu, da sie odczuc znaczny opor a w dodatku chyba nadmiernie drga mi drazek zmiany biegow, ile moga kosztowac takie poduszki? ktore z nich maja najwiekszy wplyw na tlumienie (zamierzam wymienic narazie tylko jedna zeby sprawdzic czy da jakis efekt)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: [mk3] głośno chodzi

Post autor: Borys » pt kwie 01, 2005 12:57

daniellw pisze:mam pytanko: mam w swoim golfie tak ze w pewnym zakresie obrotow, powiedzmy ponizej 2000 przy przyspieszaniu slychac taki basowy pomruk (jakby tlumik byl dziurawy), dzieje sie tak tez przy zmianie biegu po wcisnieciu sprzegla gdy obroty spadają, ale tlumik jest szczelny, podejrzewam zuzyte poduszki silnika, czy to moze byc to? mam tez problem z wrzuceniem III biegu, da sie odczuc znaczny opor a w dodatku chyba nadmiernie drga mi drazek zmiany biegow, ile moga kosztowac takie poduszki? ktore z nich maja najwiekszy wplyw na tlumienie (zamierzam wymienic narazie tylko jedna zeby sprawdzic czy da jakis efekt)
pozdrawiam
sprawdz moze masz pekniety kolektor wydechowy i stad ten dziwny dzwiek,

a ceny poduszek to sprawdz na allegro
lub na www.ekatalog.intercars.com.pl

acha i od takich tematów jest forum techniczne nie VWSpeed


www.vrservice.pl

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pt kwie 01, 2005 21:10

sorki ze w VWSpeed,stalo sie to przypadkowo,jesli ma ktos mozliwosc niech przeniesie na techniczny

jutro spojrze na kolektor...
ale jest jeszcze cos, tzn przy ruszaniu z miejsca gdy silnik ma zbyt niskie obroty da sie wyczuc ze silnik sie tlucze w takt obrotow no i to tez slychac jako takie stlumione uderzenia, czy wymiana poduszek nie zalatwi jednak sprawy?



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn kwie 04, 2005 11:44

a pokaz mi silnik ktory nie wydaje dziwnych obrotow na zbyt niskich obrotach szczegulnie przy ruszaniu.

co do tematu nikt ci nie okresli dokladnie co to jest, na forum pomaga sie metoda eliminacji nikt ci nie powie odreki czy to pomoze no chyba ze sie pofatygujesz do kogos, ktos poslucha, zobaczy to juz inna rozmowa :P

ja osobiscie nie byl bym taki pewien czy to poduszki bo to bezyniak i nie ma takich drgan jak ropniak. moze poszlo ci jakies mocowanie wydechui np na zlaczu rura ci wali o druga rure tak mial ojciec w skodzie i objawy byly podobne do tych co piszesz


kto hamuje ten przegrywa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości